Francouzský ženský basketbalový tým v roce 2010

Hlavní událostí roku 2010 pro francouzský tým je mistrovství světa , které se hraje v České republice .

Rok v modré barvě

Trenér se rozhodl využít tuto sezónu 2010 k dlouhé přípravě s velkým počtem hráčů. Následující termín, mistrovství Evropy 2011 , kvalifikace na olympijské hry 2012 , které se konají na začátku letní sezóny, bude příprava na tuto soutěž velmi krátká. Trenér proto chce využít výhod tohoto léta k tomu, aby hráči, kteří se v nadcházejících letech pravděpodobně budou vyvíjet s francouzským týmem, získali systémy a hodnoty současného týmu.

Na první kurz, který se koná od 5 do, je tedy shromážděno 21 hráčů 20. srpna 2010v L'Alpe d'Huez . Sandrine Gruda , která hraje v ženské basketbalové asociaci žen (WNBA) s franšízou Connecticut Sun, musí vstoupit do francouzského týmu po skončení základní části, nebo po play-off, pokud se jejímu týmu podaří kvalifikovat.

Trenér se musí obejít i bez dalších tří hráčů evropského šampiona: Cathy Melain odešla ze sportu, zatímco Pauline Krawczyk a Emmanuelle Hermouet jsou zraněny. Rovněž musí čelit balíčku Allison Vernereyové , která hraje v National Collegiate Athletic Association (NCAA), zraněného během nadějí Euro . Kurzu se účastní Diandra Tchatchouang , další hráč NCAA, rovněž zraněný během naděje Euro, ale s upravenou přípravou.

The 11. srpna, Ingrid Tanqueray se připojila ke skupině francouzského týmu a nahradila Virginie Bremont, která si poranila pravou nohu.

Na konci první stáže Vincent zredukoval svoji skupinu oddělením od Ingrid Tanqueray, Ana-Maria Cata-Chitiga a Sarah Michel. Poté po stáži v Deauville skupinu opustí Doriane Tahane, který byl zraněn v koleni. Ke druhé se přidává Sandrine Gruda, která právě dokončila sezónu ve WNBA, přičemž její franšíza se nepodařilo kvalifikovat do play-off. Nicméně15. září 2010, Francouzská basketbalová federace oznamuje, že Sandrine Gruda musí odstoupit ze Světového poháru kvůli tendinopatii v oblasti kolen obou kolen . Pierre Vincent připomíná Marielle Amantovou, aby dokončila svou skupinu, ale tento balíček přidaný k balíčku Isabelle Yacoubou-Dehoui opouští oslabený domácí sektor. Zranění Emilie Gomis v poslední přípravné hře urychluje návrat Johanne Gomis , která v této sezóně debutuje na mezinárodní úrovni.

Po vítězství v prvním zápase světového poháru proti Senegalu o skóre 83 až 45 čelí Francie Řecku , jehož dvě hvězdy Evanthía Máltsi a Stylianí Kaltsídou dosáhly v prvním zápase proti Američanům 29 a 21 . Francouzi omezili tyto dva hráče na 10, respektive 12 bodů ve hře, kde se v prvním poločase snažili dosáhnout brejku se skóre 40 na 23. I přes třetí čtvrtletí vyhráli Řekové 17 až 11 a Blues ovládají své soupeře a vyhrávají tento druhý zápas se skóre 69 až 55. Hráč Bourges Nwal-Endéné Miyem skončil nejlepším střelcem ve hře s 19 body, 7 z 11 na střely, z toho 1 ku 1 na tři body.

Proti Američanům , úřadujícím olympijským vítězům, Francie po 8 minutách hry překvapila tím, že vedla 8: 3. Američané využili výhodu 14 sekund do první čtvrtiny s košem hráče, který byl v draftu WNBA 2010 a nejlepší debutantky 2010 rok ve WNBA ( nováček roku WNBA ) Tina Charles . Francouzům se podařilo omezit Američany v útoku, ten pouze vyhrál ve druhém a třetím čtvrtletí 23 až 19, poté 25 až 19. Francouzi v poslední čtvrtině utrpěli o něco více, aby skončili za Američany o 21 bodů. schůzky. Endéné Miyem dokončil nejlepšího střelce ve hře po boku americké hvězdy Diany Taurasi .

V prvním zápase druhého kola hraje Francie v rozhodujícím setkání s Běloruskem, aby se kvalifikovala do čtvrtfinále. Francie začala v prvním čtvrtletí 14: 8. Oba týmy se navzájem zneškodnily ve druhém poločase a dosáhly skóre 25 ku 20. Po třetí čtvrtině vyhráli Bělorusové 17: 11, kteří využili výhodu skóre, Francie způsobila 10 na 0 začátek posledního čtvrtletí. Následně Francouzi, kteří se do značné míry spoléhají na svou vůdkyni Céline Dumerc , která dosáhla 23 bodů, 5 asistencí a 6 zákroků, poté ovládli skóre a vyhráli skóre od 58 do 48. Již potřetí v řadě skončilo Endéné Miyem špičkově francouzsky zapisovatel. Florence Lepron přidala 9 bodů a navzdory své vedoucí pozici skončila nejlepší francouzská odskočitelka se 7 úlovky.

Na začátku svého dalšího setkání proti Australanům byli Francouzi oficiálně kvalifikováni do čtvrtfinále po vítězství Řecka nad Kanadou . Francie, i když trenér Pierre Vincent prohlásil, že během tohoto zápasu „uděláme loutky a trochu si zaběhneme! “ , Podporuje srovnání s mistry světa z roku 2002 - 7 všude po 4 minutách 22 - a do prvního čtvrtletí se dostal se zpožděním pěti bodů. Ve druhé Australanové dále zvyšují svůj náskok, aby dosáhli brejku se skóre 34 na 25. Během třetí třetiny se Francouzům podaří zvednout skóre a ve 2 minutách 29 od konce této třetiny vyrovná na 41 všude. . Australané, kteří v poslední čtvrtině začínají se čtyřbodovým náskokem, končí zápas s 10bodovou výhodou. Mezi nimi je nejlepším hráčem v roce 2010 WNBA období a finále WNBA, Lauren Jackson skončil s dvojitým dvoulůžkových, 19 bodů a 10 doskoků. Z Francouzů je nejlepším střelcem Céline Dumerc s 9 body, před dvěma hráči s 8 body Miyem a Lepron.

Ve čtvrtfinále je Francie v čele 30 minut, ale v posledním čtvrtletí ztrácí svůj 13bodový náskok. Španělé vedeni zkušenou Amayou Valdemoro (28 bodů) popadli prodloužení a vyřadili ze semifinále Francii (74–71). Vnitřní trio Miyem (11 bodů, 5 doskoků) - Ndongue (14 bodů, 6 doskoků) - Milenec (12 bodů, 4 doskoky) dokázal omezit příspěvek Sancha Lyttla , nejlepšího střelce a nejlepšího odskočence svého týmu, zneškodněn pouze při 11 bodů a 9 doskoků. Dumerc s 10 body, 6 doskoky a 7 asistencemi přebírá své vůdčí povinnosti. Křídla, 3 z 12 od Jennifer Digbeu a 0 ze 3 od Pauline Jannault-Lo , nemají vliv na útok, ale omezují útočný příspěvek Valdemora, 8 z 24 na střely.

Navzdory rozčarování ze čtvrtfinále se Francouzi vzpamatovali, aby v klasifikačním zápase dominovali nad Jihokorejci. Zbaven Miyema, je to Marion Laborde, která je zvýrazněna 5 tříbodovými koši vyrobenými na sedm pokusů. Zápasu o páté místo do značné míry dominují Australané, kteří vedou celý zápas. Konečný rozdíl zůstává omezen na 12 bodů, zejména díky bojovní náladě interiéru Élodie Godin .

Vzhledem k absencím je celkový rekord oslavován jako velmi čestný, a to navzdory poslednímu čtvrtfinále proti Španělům, který připravil francouzský tým o první světové semifinále od roku 1953. Endéné Miyem skončil nejlepším střelcem - 11,9 bodů - a doskok - 5,1 doskoku - francouzského týmu. Přispělo to k dobrému výkonu indoorového sektoru, který předpovídal několik před začátkem soutěže s balíčky Sandrine Gruda a Isabelle Yacoubou-Dehoui. Emmeline Ndongue tedy přidává 6,7 bodu a 4,2 doskoku a Marielle Amant 5,4 bodu a 4 doskoky. Vůdce a kapitánka Céline Dumerc je hráčkou, kterou nejvíce žádá její trenér Pierre Vincent, s 25 minutami 33, časem přidává 8,8 bodu - druhý střelec Blue - 4,1 doskoku a 3,5 asistence, nejlepší Francouz v této statistické kategorii. Pokud jde o dolní část zad, Dumerc dobře podporuje Florence Lepronová, která poskytuje 5,8 bodu, 2,3 doskoku a 1,7 asistence, a Clémence Beikesová, která přináší 6,8 bodu, 3,8 doskoku a 1 asistenci. Pozici křídla v této soutěži zaujímají dva mladí hráči, kteří začínají v mezinárodní soutěži. Jennifer Digbeu, která hraje v interiéru klubu, je na křídle přemístěn Pierre Vincent a přináší 6,8 bodu a 3,1 doskoku. Pierre Vincent využívá této soutěže k tomu, aby poskytl hrací čas všem svým hráčům: jedenáct z dvanácti modrých hráčů stráví na podlaze 10 minut a více. Marion Laborde - průměrně 10 minut v šesti hrách - a Johanne Gomis - 37 minut v šesti hrách jsou dva nejméně využívaní hráči.

Tým

Team of France 2010
Pošta Hravý Narození Střih Počet zápasů Počet bodů Klub (y) 2010
Interiér Marielle Lover 1989 1,90 12 60 Arras (LFB)
Zadní Clemence Beikes 1983 1,78 20 119 Saint Amand (NF1)
Vůdce Virginie bremont 1987 1,77 Armentières (LFB)
Interiér Ana-Maria Cata-Chitiga 1989 1,95 Villeneuve d'Ascq (LFB)
Křídlo Jennifer digbeu 1987 1,90 21 180 Bourges (LFB)
Vůdce Celine Dumerc 1982 1.69 21 149 Jekatěrinburg (Rusko)
Interiér Elodie Godin 1985 1,90 21 77 Taranto (Itálie)
Zadní Emilie Gomis 1983 1,80 11 94 Villeneuve-d'Ascq (LFB)
Zadní Johanne gomis 1985 1,77 12 35 Arras (LFB)
Zadní Sandrine Gruda 1987 1,95 3 34 UMMC Jekatěrinburg
Křídlo Pauline Jannault-Lo 1987 1,92 18 79 Tarbes (LFB)
Zadní Marion Laborde 1986 1,78 16 60 Basket Landes (LFB)
Vůdce Anaël Lardy 1987 1,70 21 66 Bourges (LFB)
Vůdce Florence lepron 1985 1,82 21 88 Tarbes (LFB)
Křídlo Sarah Michel 1989 1,80 Arras (LFB)
Interiér Endene Miyem 1988 1,88 19 198 Bourges (LFB)
Interiér Emmeline Ndongue 1983 1,92 19 156 Bourges (LFB)
Interiér Fatimatou Sacko 1985 1,85 Tarbes (LFB)
Křídlo Yacine Sene 1982 1.81 3 5 Mondeville (LFB)
Interiér Doriane Tahane 1989 1,92 2 7 Nantes-Rezé (LFB)
Vůdce Ingrid Tanqueray 1988 1,64 Villeneuve-d'Ascq (LFB)
Křídlo Diandra Tchatchouang 1991 1,87 Maryland (NCAA)
Interiér Isabelle Yacoubou-Dehoui 1986 1,90 Tarbes (LFB)

V modré barvě bylo vybráno 12 hráčů.

Zápasy

Program francouzského týmu 2010
Datováno Umístění Oponent Skóre Soutěž Nejlepší střelec (Francie)
5 až 20. srpna 2010 Internship ve společnosti Alpe d'Huez
24 až 26. srpna 2010 Jeviště a zápas v Deauville
26. srpna Deauville Senegal V 73-41 NA Émilie Gomis (17 bodů)
27 až 29. srpna 2010 Zápasy v Mondeville
27. srpna Mondeville Senegal V 73-41 NA Jennifer Digbeu (15 bodů)
29. srpna Mondeville Polsko V 54-34 NA Endene Miyem (14 bodů)
2 až 4. září 2010 Turnaj ve Vigu (Španělsko)
2. září Vigo Bělorusko V 76-55 NA Endéné Miyem , Jennifer Digbeu , Élodie Godin , Marion Laborde (9 bodů)
3. září Vigo Řecko D 70-58 NA Endene Miyem (17 bodů)
4. září Vigo Španělsko V 65-59 NA Émilie Gomis (13 bodů)
6 až 11. září 2010 Stáž pak turnaj ve Villeneuve d'Ascq
2. září Villeneuve d'Ascq Kanada V 65-44 NA Sandrine Gruda , Jennifer Digbeu (11 bodů)
3. září Villeneuve d'Ascq Bělorusko D 64-58 NA Sandrine Gruda (11 bodů)
4. září Villeneuve d'Ascq Japonsko V 71-64 NA Emmeline Ndongue (20 bodů)
5 až 15. září 2010 Stáž v Beauvais
16 až 18. září 2010 Mezinárodní turnaj v Pikardii
16. září Amiens Japonsko V 62-56 NA Emmeline Ndongue (16 bodů)
17. září Beauvais Argentina V 87-53 NA Endene Miyem (14 bodů)
18. září Beauvais Brazílie V 69-59 NA Émilie Gomis (14 bodů)
23. září na 3. října 2010 Mistrovství světa v České republice
23. září Ostrava Senegal V 83-45 CM Clémence Beikes a Céline Dumerc (12 bodů)
24. září Ostrava Řecko V 69-55 CM Endene Miyem (19 bodů)
25. září Ostrava Spojené státy D 81-60 CM Endene Miyem (15 bodů)
27. září Ostrava Bělorusko V 58-48 CM Endene Miyem (14 bodů)
28. září Ostrava Austrálie D 62-52 CM Céline Dumerc (9 bodů)
29. září Ostrava Kanada V 49-47 CM Anaël Lardy a Endéné Miyem (9 bodů)
1 st říjen Karlovy Vary Španělsko D 74-71 (AP) CM Emmeline Ndongue (14 bodů)
2. října Karlovy Vary Jižní Korea V 61-46 CM Marion Laborde (15 bodů)
3. října Karlovy Vary Austrálie D74-62 CM Élodie Godin (11 bodů)
D: ztráta, V: vítězství, AP: po prodloužení A: přátelský zápas, CM: World Cup 2010

Poznámky a odkazy

1. „  France zahajuje přípravu  “ na stránkách týmu ,5. srpna 2010(zpřístupněno 6. srpna 2010 )
  2. „  Tanqueray nahrazuje Bremonta  “ , na www.ffbb.com ,11. srpna 2010(zpřístupněno 2. září 2010 )
  3. „  Sandrine Gruda se vzdává  “ , na webových stránkách týmu ,15. září 2010(zpřístupněno 15. září 2010 )
  4. "  Pierre Vincent:" Byl jsem upozorněn "  " , Sport365.fr,16. září 2010(zpřístupněno 16. září 2010 )
  5. „  Gomis propadá ve svém tahu  “ , Le Figaro,19. září 2010(zpřístupněno 19. září 2010 )
  6. „  France 69 - 55 Řecko  “ , na czechrepublic2010.fiba.com ,24. září 2010(zpřístupněno 24. září 2010 )
  7. „  A (téměř) krásná porážka  “ , na stránce týmu ,26. září 2010(zpřístupněno 27. září 2010 )
  8. Na horskou dráhu , Team n o  20532 ze dne 28. září 2010.
  9. (v) "  Austrálie-France  " , na FIBA ,28. září 2010(zpřístupněno 28. září 2010 )
  10. „  Mistrovství světa v basketbalu žen: Francie selhává na úpatí posledního náměstí  “ , Agence France Presse,1 st 10. 2010(zpřístupněno 3. října 2010 )
  11. „  Francie bude usilovat o 5. místo  “ , Eurosport,2. října 2010(zpřístupněno 3. října 2010 )
  12. „  Navzdory všemu vztyčená hlava  “ , Sports.fr,3. října 2010(zpřístupněno 3. října 2010 )
  13. Marielle Amant skupinu opouští a poté ji znovu navazuje na balíček Sandrine Gruda
  14. „  Les 12 Bleues pour le Mondial  “ , Francouzská basketbalová federace,11. září 2010(zpřístupněno 12. září 2010 )
  15. (in) „  Francie-Senegal  “ , FIBA23. září 2010(zpřístupněno 24. září 2010 )
  16. (in) „  France-US  “ , FIBA25. září 2010(zpřístupněno 27. září 2010 )
  17. (in) „  Francie-Bělorusko  “ , FIBA27. září 2010(zpřístupněno 27. září 2010 )