Nejlepší výkon Zlatá medaile, olympiáda ( 2008 , 2012 )
Kapitán Thierry Omeyer
Výsledek Stříbrná medaile, olympiáda Finalista
Nejlepší střelec Michaël Guigou , 39 gólů
Francouzský tým

Tento článek se týká cesty francouzského házenkářského týmu mužů během olympijských her 2016 v Brazílii . Jedná se o 7 th  účast Francie na olympijských hrách .

Po prvním zápase proti Tunisku zakončeném vítězstvím 25-23 zvítězili Francouzi nad katarským vicemistrem světa o 35-20, poté proti Argentině 31-24 . Zaručená kvalifikace do čtvrtfinále pak Francie prohrála s Chorvatskem 28: 29 , které se vrátilo po obtížném začátku soutěže (porážka 23: 30 proti Kataru a těsné vítězství 27: 26 proti Francii). “Argentina). A konečně vítězství 33: 30 nad Dánskem umožňuje Experts skončit na druhém místě v poolu.

Na rozdíl od Brazílie ve čtvrtfinále, místních, prováděných podle jejich veřejnost, postaví do Francie do 40 th  minutu (22-22), ale mohou bojovat o době trvání a Francouzi nakonec vyžadovat 34 až 27.

V semifinále hrají experti proti Německu , úřadujícímu evropskému šampionovi. Francie vedla až dvacet minut od konce dvaceti minut od konce (24–17) a zvítězila Francie díky neuvěřitelnému gólu Daniela Narcisse 29–28 v umírajících sekundách zápasu.

Ve finále Dánsko ukončilo sérii deseti vítězství v mezinárodním finále ( mistrovství světa 1993 ) tím, že porazilo francouzský tým 28: 26: Francie získala stříbrnou medaili za svůj ženský protějšek .

Dresy

Francouzský tým má na sobě dres vyrobený dodavatelem Adidas během her v Rio de Janeiro .

Barvy Modrá, bílá a červená
Označit Adidas
Sada levé rameno Francie HBM Euro 16.png Body kit France HBM Euro 16.png Sada pravá ruka Francie HBM Euro 16.png Kit shorts.png Kit ponožky.png Domov Sada levé paže Francie HBM Ext Euro 2016.png Body kit France HBM Ext Euro 2016.png Sada pravého ramene Francie HBM Ext Euro 2016.png Kit shorts.png Kit ponožky.png Mimo

Kvalifikace

Na konci mistrovství světa 2015 v Kataru vyhrál francouzský tým svůj lístek na olympijský turnaj , který vyhrál.

Přípravné zápasy

Po shromáždění v Paříži (23. června) probíhala příprava francouzského týmu ve 4 fázích: La Toussuire (24. června - 3. července), Rodez Aveyron (6. července - 15. července), Štrasburk (18. - 25. července) a Enghien Les Bains (28 července do 1. st srpen).

V rámci této rally hrál francouzský tým, 22 a 24. července 2016, dva přípravné zápasy u příležitosti Eurotournoi ve Štrasburku: v pátek 22. července v 18:00, kdy Francie v semifinále porazila Egypt a vyšplhala se do finále, v neděli 24. července, kdy odborníci porazili Dánsko a vyhráli soutěž.

Podrobné výsledky

Poznámka  : všechny časy jsou místní ( UTC - 3 ). V Evropě ( UTC + 2 ) je proto nutné přidat 5 hodin.

Zpráva

Stříbrní medailisté na olympijských hrách v Aténách v roce 2004 a úřadující evropští šampióni , němečtí házenkáři letěli přes první kolo a skončili na vrcholu skupiny B. Francie od začátku zápasu působila impozantním rytmem, který Němce dusil, což Narcisse umožnilo Blues rozšířit první mezeru a Thierry Omeyer podkopává nepřátelské střelce v devíti metrech. V přestávce si Francouzi udrželi náskok tří branek (16–13). Ve druhé třetině uniká a má dokonce 7gólový náskok (22–15). V posledních deseti minutách drzá úspěch Julius Kühn (8 gólů) vede Německu pět bodů (25-20) a brzy na (27 - 26, 56 th ). Tobias Reichmann vyrovnává na 28 ° C každou minutu od konce regulačního času, než Daniel Narcisse dodá své partnery, z mimořádného natáčení v plném rozsahu.

Varování× 3  Vyloučení× 2

Ve finále Francie najde Dánsko, které Blues porazili ve skupinové fázi a během posledních dvou opozic ve finále, na mistrovství světa 2011 a poté na mistrovství Evropy 2014 . Francie je proto favoritem na zisk třetího po sobě jdoucího titulu. Neudržitelní Dánové a Mikkel Hansen (8 gólů) však smetli francouzské naděje: Francouzi vedli v poločase o dva góly a nikdy nebyli schopni toto zpoždění vyrovnat a nakonec dva góly ztratili. Jedná se o první neúspěch ve finále „Les Experts“, vítězný v osmi předchozích sporech během posledních deseti let, a pro francouzský tým pouze druhá porážka ve finále velké soutěže po mistrovství světa v roce 1993 .

Statistiky a odměny

Ocenění

Do standardního týmu soutěže jsou určeni tři hráči z týmu Francie:

Střelci

S 39 gólů, Michael Guigou je nejlepší francouzský útočník a je 7 th  nejlepším střelcem soutěže:

Nejlepší střelci
Hodnost Hráč Cíle Výstřely % 7 m MJ Prům.