Sport | Atletika |
---|---|
Edice | 9. ročník |
Místa) | Edinburgh , Skotsko |
Datováno | 17. až 25. července 1970 |
Zkoušky | 36 |
Weby | Stadion Meadowbank |
Mezi 1970 British Commonwealth Games dráha a polní akce konaly července 17-25, 1970, v Meadowbank Stadium v Edinburghu , Skotsko .
Zkoušky | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
100 m Vítr: +3,6 m / s |
Don Quarrie 10 s 24 (w) |
Lennox Miller 10s 32 |
Hasely Crawford 10s 33 |
200 m Vítr: +1,7 m / s |
Don Quarrie 20. léta 56 |
Edwin Roberts 20. léta 69 |
Charles Asati 20. léta 74 |
400 m |
Charles Asati 45s 01 |
Ross Wilson 45. let 61 |
Saimoni Tamani 45s 82 |
800 m |
Robert Ouko 1 min 46 s 89 |
Ben Cayenne 1:47:42 |
Bill Smart 1:47:43 |
1 500 m |
Kip Keino 3 min 36 s 68 |
Dick Quax 3 min 38 s 19 |
Brendan Foster 3:40 63 |
5 000 m |
Ian Stewart 13:22:85 |
Ian McCafferty 13 34 min 23 s |
Kip Keino 13:27 6 |
10 000 m |
Lachie Stewart 28 min 11 s 72 |
Ron Clarke 28:13:45 |
Dick Taylor 28:15:35 |
Maratón |
Ron Hill 2:09:28 |
Jim Alder 2:12:04 |
Don Faircloth 2 h 12 min 19 |
3 000 m steeplechase |
Tony Manning 8:26:02 |
Ben jipcho 8 min 29 s 6 |
Amos Biwott 8 min 30 s 8 |
110 m překážek (vítr: 2,9 m / s) |
David Hemery 13 s 66 (w) |
Evil Baird 13s 86 |
Godfrey Murray 14s 02 |
400 m překážek |
John Sherwood 50. léta 03 |
Bill Koskei 50. léta 15 |
Charles Yego 50. léta 19. |
4 × 100 m |
Jamajka Carl Lawson Don Quarrie Errol Stewart Lennox Miller 39s 46 |
Ghana Edward Owusu George Kofi Daniels James Addy Michael Ahey 39 s 82 |
Anglie Brian Green Dave Milý Ian Green Martin Reynolds 40. léta 05 |
4 × 400 m |
Keňa Charles Asati Hezahiah Nyamau Julius Sang Robert Ouko 3 min 03 s 63 |
Trinidad a Tobago Ben Cayenne Edwin Roberts Kent Bernard Mel Shing 3:05:49 |
Anglie John Sherwood Leonard Walters Martin Bilham Mark Hauck 3 min 05 s 53 |
Skok vysoký |
Lawrie Peckham 2,14 m |
John Hawkins 2,12 m |
Sheikh Faye 2,10 m |
Skok o tyči |
Michael Bull 5,10 m |
Allan Kane 4,90 m |
Bob Raftis 4,90 m |
Skok do dálky |
Lynn Davies 8,06 m (w) |
Phillip Květen 7,94 m (w) |
Alan Lerwill 7,94 m (w) |
Trojskok |
Phillip Květen 16,72 m |
Mick McGrath 16,41 m |
Mohinder Gill 15,90 m |
Vrh koulí |
Dave Steen 19,21 m |
Jeffrey Teale 18,43 m |
Les Mills 18,40 m |
Disk hod |
George Puce 59,02 m |
Les Mills 57,84 m |
Bill Tancred 56,68 m |
Hod kladivem |
Howard Payne 67,80 m |
Bruce Fraser 62,90 m |
Barry Williams 61,58 m |
Hod oštěpem |
David Travis 79,50 m |
John McSorley 76,74 m |
John Fitzsimons 73,20 m |
Desetiboj |
Geoff Smith 7 492 bodů |
Peter Gabbett 7 469 bodů |
Barry King 7 201 bodů |
20 mil pěšky |
Noel Freeman 2 h 33 min 33 s |
Robert Gardiner 2 h 35 min 55 s |
Bill Sutherland 2 h 37 min 24 s |
Zkoušky | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
100 m Vítr: +5,3 m / s |
Raelene Boyle 11 s 26 |
Alice Annum 11s 32 |
Marion Hoffman 11:36 |
200 m Vítr: +4,0 m / s |
Raelene Boyle 22s 75 |
Alice Annum 22 s 86 |
Margaret Critchley 23 s 16 |
400 m |
Marilyn Neufville 51 s 02 |
Sandra Brown 53s 66 |
Judith Ayaa 53 s 77 |
800 m |
Rosemary Wright 2:06:24 |
Pat Cropper 2:06:27 |
Cheryl Peasley 2 min 06 s 33 |
1 500 m |
Rita Ridley 4:18:08 |
Joan Allison 4:19 |
Thelma Wright 4 min 19 s 1 |
100 m překážek (vítr: +4,0 m / s) |
Pamela Ryan 13s 27 (w) |
Maureen Caird 13s 73 |
Christine Bell 13 s 82 |
4 × 100 m |
Austrálie Jennifer Lamy Marion Hoffman Raelene Boyle Pamela Ryan 44s 14 |
Anglie Anita Neil Madeleine Cobb Margaret Critchley Val Peat 44 s 28 |
Kanada Joan Hendry Joyce Ladowick Patti Loverock Stephanie Berto 44s 68 |
Skok vysoký |
Debbie Brill 1,78 m |
Ann Simmonds 1,70 m |
Moira Walls 1,70 m |
Skok do dálky |
Sheila Sherwood 6,73 m |
Ann Simmonds 6,50 m |
Joan Hendry 6,28 m |
Vrh koulí |
Mary Peters 15,93 m |
Barbara Beable 15,87 m |
Jean Roberts 15,32 m |
Disk hod |
Christie Payne 54,46 m |
Jean Roberts 51,02 m |
Carol Martin 48,42 m |
Hod oštěpem |
Řeky Petra 52,00 m |
Anne Farquhar 50,82 m |
Jay Dahlgren 49,54 m |
Pětiboj |
Mary Peters 5148 bodů |
Ann Simmonds 5 037 bodů |
Jennifer Meldrum 4736 bodů |
Rekord AR Kontinentální ( oblastní rekord ) • ČR Rekordní mistrovství ( rekord šampionátu ) • DNF Nedokončil ( nedokončil ) • DNS Nezačal ( nespustil ) • DQ DQ ( diskvalifikace ) • Záznam MR schůzky ( záznam splnit ) • NR národní rekord ( záznam národní ) • OR olympijský rekord ( olympijský rekord ) • PB osobní rekord ( osobní rekord ) • SB nejlepší osobní výkon v sezóně ( nejlépe sezóny ) • WL Nejvyšší dosažená světová s výkon rok ( světová jednička ) • WJR světový rekord Junior ( světový juniorský rekord ) • Světový rekord WR ( světový rekord )