Sport | Házená |
---|---|
Úpravy | II e |
Místa) | Dánsko |
Datováno | od 6 do15. prosince 1996 |
Národy | evropský |
Účastníci | 12 týmů |
Oficiální webové stránky | Oficiální stránka |
Držitel titulu | Dánsko |
---|---|
Vítěz | Dánsko (2) |
Finalista | Norsko |
Třetí | Rakousko |
Nejlepší hráč | Anja Andersen |
Nejlepší střelec | Kjersti Grini (48) |
2 nd vydání Evropského Women ‚s házené mistrovství se konalo v Dánsku od 6 do15. prosince 1996.
Dánsko si zachovává svůj titul tím, že porazí Norsko ve finále. Austria dokončil pódiu po vítězství směrem k Německu
Doma, Dánsko se zdá být logickým favoritem tohoto 2 nd vydání. Dánové vedeni slavným trenérem Ulrikem Wilbekem dosáhli jasného kola, když vyhráli pět skupinových zápasů a poté v semifinále vyřadili Německo 22 až 20, poté Norsko 25 až 23. V malém finále se Německo nedokázalo zbavit přeplňovaného rakouského týmu (30-23), který při této příležitosti získá nejlepší výsledek ve své historii. Dánce Anji Andersenové se uděluje titul nejlepší hráčky soutěže, zatímco norská Kjersti Grini je nejlepším střelcem 48 gólů.
Dánsko |
||
Norsko |
||
Rakousko |
||
Dánsko je automaticky kvalifikováno jako organizátor. Dalších 11 týmů se kvalifikovalo na konci předkola, kde bylo 20 týmů rozděleno do 5 skupin po 4 týmech. První 2 z každé skupiny a také nejlepší třetí poté získali svoji kvalifikaci.
Kvalifikační fáze12 kvalifikovaných týmů bylo rozděleno do 2 skupin po 6 týmech:
Skupina A : Rakousko , Chorvatsko , Dánsko , Maďarsko , Polsko , Švédsko Skupina B : Německo , Norsko , Litva , Rumunsko , Rusko , Ukrajina# | tým | Body | PROTI | NE | D | BM | BÝT | Rozdíl |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dánsko | 10 | 5 | 0 | 0 | 148 | 101 | 47 |
2 | Rakousko | 8 | 4 | 0 | 1 | 125 | 105 | 20 |
3 | Chorvatsko | 6 | 3 | 0 | 2 | 121 | 120 | 1 |
4 | Švédsko | 4 | 2 | 0 | 3 | 114 | 139 | -25 |
5 | Maďarsko | 2 | 1 | 0 | 4 | 109 | 127 | -18 |
6 | Polsko | 0 | 0 | 0 | 5 | 107 | 132 | -25 |
6. prosince | Dánsko | 30 - 13 | Švédsko |
Maďarsko | 21 - 19 | Polsko | |
Chorvatsko | 21 - 25 | Rakousko | |
7. prosince | Švédsko | 31 - 26 | Maďarsko |
Rakousko | 16 - 29 | Dánsko | |
Polsko | 21 - 25 | Chorvatsko | |
8. prosince | Dánsko | 33 - 22 | Polsko |
Maďarsko | 19 - 24 | Chorvatsko | |
Švédsko | 18 - 31 | Rakousko | |
10. prosince | Maďarsko | 15 - 24 | Rakousko |
Chorvatsko | 22 - 27 | Dánsko | |
Polsko | 23 - 24 | Švédsko | |
11. prosince | Rakousko | 29 - 22 | Polsko |
Chorvatsko | 29 - 28 | Švédsko | |
Dánsko | 29 - 28 | Maďarsko |
# | tým | Body | PROTI | NE | D | BM | BÝT | Rozdíl |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Norsko * | 8 | 3 | 2 | 0 | 134 | 106 | 28 |
2 | Německo | 8 | 4 | 0 | 1 | 124 | 111 | 13 |
3 | Rumunsko | 7 | 3 | 1 | 1 | 132 | 122 | 10 |
4 | Rusko | 5 | 2 | 1 | 2 | 132 | 119 | 3 |
5 | Ukrajina | 2 | 1 | 0 | 4 | 114 | 122 | -8 |
6 | Litva | 0 | 0 | 0 | 5 | 97 | 153 | -56 |
6. prosince | Německo | 22 - 21 | Rumunsko |
Rusko | 30-23 | Ukrajina | |
Norsko | 36 - 18 | Litva | |
7. prosince | Rumunsko | 29 - 26 | Rusko |
Litva | 17 - 27 | Německo | |
Ukrajina | 19 - 23 | Norsko | |
8. prosince | Německo | 25 - 23 | Ukrajina |
Rusko | 22 - 22 | Norsko | |
Rumunsko | 32 - 26 | Litva | |
10. prosince | Rusko | 31 - 16 | Litva |
Norsko | 27 - 21 | Německo | |
Ukrajina | 22 - 24 | Rumunsko | |
11. prosince | Litva | 20 - 27 | Ukrajina |
Norsko | 26 - 26 | Rumunsko | |
Německo | 29 - 23 | Rusko |
Semifinále | Finále | |||||
13. prosince 1996 | 15. prosince 1996 | |||||
Dánsko | 24 | |||||
Německo | 22 | |||||
Dánsko | 25 | |||||
13. prosince 1996 | ||||||
Norsko | 23 | |||||
Norsko | 22 | |||||
Rakousko | 20 | |||||
Třetí místo | ||||||
15. prosince 1996 | ||||||
Rakousko | 30 | |||||
Německo | 23 | |||||
Zápas | Tým 1 | Skóre | Tým 2 |
---|---|---|---|
Zápas 5 th Place | Rumunsko | 23 - 17 | Chorvatsko |
Shodovat 7 th Place | Rusko | 32 - 28 | Švédsko |
Odpovídaly 9 th Place | Ukrajina | 27 - 22 | Maďarsko |
Shodovat 11 th Place | Polsko | 30 - 27 | Litva |
Hodnost | tým | J | G | NE | P | Bp | Před naším letopočtem | Rozdíl |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dánsko | 7 | 7 | 0 | 0 | 197 | 146 | +51 | |
Norsko | 7 | 4 | 2 | 1 | 179 | 151 | +28 | |
Rakousko | 7 | 5 | 0 | 2 | 175 | 150 | +25 | |
4 | Německo | 7 | 4 | 0 | 3 | 169 | 165 | +4 |
5 | Rumunsko | 6 | 4 | 1 | 1 | 155 | 139 | +16 |
6 | Chorvatsko | 6 | 3 | 0 | 3 | 138 | 143 | –5 |
7 | Rusko | 6 | 3 | 1 | 2 | 164 | 147 | +17 |
8 | Švédsko | 6 | 2 | 0 | 4 | 142 | 171 | –29 |
9 | Ukrajina | 6 | 2 | 0 | 4 | 141 | 144 | –3 |
10 | Maďarsko | 6 | 1 | 0 | 5 | 131 | 154 | –23 |
11 | Polsko | 6 | 1 | 0 | 5 | 137 | 159 | –22 |
12 | Litva | 6 | 0 | 0 | 6 | 124 | 183 | –59 |
Nebyl jmenován typ tým pro tuto soutěž, ale v Dánsku Anja Andersen byl jmenován nejlepším hráčem a Norska Heidi Tjugum obdržel cenu za nejlepší brankáře .
Nejlepší střelci v soutěži jsou:
Hodnost | Hravý | tým | Cíle |
---|---|---|---|
1 | Kjersti Grini | Norsko | 48 |
2 | Elena Nemachkalo | Chorvatsko | 41 |
3 | Anja Andersen | Dánsko | 41 |
4 | Mariana Tîrcă | Rumunsko | 40 |
5 | Eszter matefei | Maďarsko | 39 |
5 | Lina Olsson Rosenberg | Švédsko | 39 |
7 | Aleksandra pawelska | Polsko | 38 |
8 | Ausra Fridrikas | Rakousko | 37 |
9 | Drť Jurack | Německo | 35 |
10 | Trine Haltvik | Norsko | 32 |
11 | Svetlana Mozgovaya | Rusko | 31 |
11 | Tetyana Novikova | Ukrajina | 31 |
11 | Sorina Lefterová | Rakousko | 31 |
14 | Natalia Malakhova | Rusko | 29 |
15 | Roxana gheorghiu | Rumunsko | 28 |
16 | Nataliya Martynienko | Ukrajina | 27 |
16 | Camilla Andersen | Dánsko | 27 |
17 | Valentina cozma | Dánsko | 26 |
19 | Renata damjanic | Chorvatsko | 25 |
19 | Natalia Deriouguina | Rusko | 25 |
19 | Iris Morhammer | Rakousko | 25 |
Hodnost | Hravý | tým | Cíle |
---|---|---|---|
1 | Anja Andersen | Dánsko | 60 |
... | ? | ? | ? |
8 | Camilla Andersen | Dánsko | 20 |
Pracovní síla Dánska je:
Norská pracovní síla je:
Pracovní síla Rakouska je: