Sport | Atletika |
---|---|
Organizátor | CAA |
Edice | 12. tis |
Místa) | Alžír , Alžírsko |
Datováno | 12 až15. července 2000 |
Národy | 43 |
Účastníci | 411 |
Zkoušky | 43 |
Weby | Stade du 5-Juillet-1962 |
Navigace
1979 • 1982 • 1984 • 1985 • 1988 • 1989 • 1990 • 1992 • 1993 • 1996 • 1998 • 2000 • 2002 • 2004 • 2006 • 2008 • 2010 • 2012 • 2014 • 2016 • 2018 • 202112 th afrických atletice mistrovství se konal ve dnech 12. až15. července 2000na Stade du 5-Juillet-1962 v Alžíru v Alžírsku . Soutěž pořádaná Africkou atletickou konfederací spojuje 411 sportovců ze 43 zemí.
Zkoušky | Zlato | stříbrný | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m |
Aziz Zakari 10 s 13 |
Stephan Buckland 10 s 20 |
Kenneth Andam 10 s 33 |
|||
200 m |
Aziz Zakari 20s 23 |
Joseph Batangdon 20:31 (NR) |
Oumar Loum 20. léta 76 |
|||
400 m |
Eric Milazar 45 s 62 |
Malik Louahla 45. 78 |
Sofiane Labidi 45s 81 |
|||
800 m |
Djabir Saïd-Guerni 1 min 45 s 88 |
Mbulaeni Mulaudzi 1 min 46 s 28 |
Mouhssin Chehibi 1 min 46 s 47 |
|||
1 500 m |
Youssef Baba 3 min 42 s 07 |
Adil Kaouch 3 min 42 s 53 |
Mohamed Khaldi 3 min 42 s 77 |
|||
5 000 m |
Ali Saidi Sief 13 min 26 s 86 |
Řekl Bérioui 13 min 31 s 75 |
Mohamed Said El Wardi 13 min 30 s 01 |
|||
10 000 m |
Abraha Hadush 28:40 51 |
Dejene Berhanu 28 min 41 s 11 |
Kamel Kohil 28:48 98 |
|||
3 000 m steeplechase |
Lotfi Turki 8 min 33 s 29 |
Laïd Bessou 8 min 35 s 89 |
David Chepkisa 8 min 39 s 00 |
|||
110 m překážek |
Joseph-Berlioz Randriamihaja 13 s 99 |
Dětská přikrývka Félou Sow 14s 38 |
Toufik Dahmani 15 s 10 |
|||
400 m překážek |
Sylvester Omodial 49s 81 |
Jean-Dominique Dième 50 s 29 |
Yvon Rakotoarimiandry 50 s 39 |
|||
20 km chůze |
Hatem Ghoula 1 h 25 min 38 s |
Moussa Aouanouk 1 h 25 min 42 s |
Merzak Abbès 1 h 32 min 37 s |
|||
4 × 100 m |
Ghana Abu Duah Kenneth Andam Harry Adu-Mfum Aziz Zakari 39 s 90 |
Mauricius 40. léta 07 |
Gabon 40. léta 53 |
|||
4 × 400 m |
Alžírsko Malik Louahla Adem Hecini Kamel Talhaodi djabir saïd-guerni 3 min 05 s 45 |
Botswana 3:06:07 |
Senegal 3:06:53 |
|||
Skok vysoký |
Abderrahmane Hammad 2,34 m (ČR) |
Malcolm Hendriks 2,20 m |
Eugène Ernesta 2,20 m (NR) |
|||
Skok o tyči |
Rafik Mefti 5,00 m |
Karim Sene 4,80 m |
Mohamed Benyahia 4,65 m |
|||
Skok do dálky |
Younès Moudrik 8,34 m |
Hatem Mersal 7,90 m |
Mehdi El Ghazouani 7,88 m |
|||
Trojskok |
Andrew Owusu 16,69 m |
Samuel Okantey 16,69 m |
Olivier Sanou 16,31 m |
|||
Vrh koulí |
Chima Ugwu 19,02 m |
John Sullivan 17,46 m |
Hicham Aïtaha 16,91 m |
|||
Disk hod |
Frits Potgieter 60,35 m |
Mickael Conjungo 59,58 m |
Chima Ugwu 57,91 m |
|||
Hod kladivem |
Samir Haouam 69,38 m |
Mohamed Karim Horchani 63,68 m |
Yamen Hussein Abdel Moneim 63,71 m |
|||
Hod oštěpem |
Maher Ridane 72,51 m |
Khaled Es Sayed Yassin 72,01 m |
Walid Abderrazak Mohamed 71,67 m |
|||
Desetiboj |
Rédouane Youcef 7 129 bodů |
Mada Ndiaye 6 981 bodů |
Adil Chakri 6 715 bodů |
|||
Rekord AR Kontinentální ( oblastní rekord ) • ČR Rekordní mistrovství ( rekord šampionátu ) • DNF Nedokončil ( nedokončil ) • DNS Nezačal ( nespustil ) • DQ DQ ( diskvalifikace ) • Záznam MR schůzky ( záznam splnit ) • NR národní rekord ( záznam národní ) • OR olympijský rekord ( olympijský rekord ) • PB osobní rekord ( osobní rekord ) • SB nejlepší osobní výkon v sezóně ( nejlépe sezóny ) • WL Nejvyšší dosažená světová s výkon rok ( světová jednička ) • WJR světový rekord Junior ( světový juniorský rekord ) • Světový rekord WR ( světový rekord ) |
Zkoušky | Zlato | stříbrný | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m |
Myriam Léonie Mani 11 s 21 |
Aïda Diop 11:46 |
Monica Twum 11 s 47 |
|||
200 m |
Myriam Leonie Mani 22s 54 |
Aïda Diop 23 s 01 |
Fatima Yusuf 23:27 |
|||
400 m |
Claudine Komgang 51 s 35 |
Mireille Nguimgo 51 s 81 |
Kaltouma Nadjina 52s 27 |
|||
800 m |
Hasna Benhassi 1 min 59 s 01 |
Nouria Mérah-Benida 1 min 59 s 73 |
Gladys Wamuyu 2 min 00 s 32 |
|||
1 500 m |
Mérah-Benida nouria 4 min 16 s 14 |
Gladys Wamuyu 4 min 16 s 56 |
Berhane Hirpassa 4 min 16 s 87 |
|||
5 000 m |
Asmae Leghzaoui 15 min 43 s 46 |
Meseret Defar 15:49 86 |
Merima Denboba 15:53 68 |
|||
10 000 m |
Souad Aït Salem 34 min 02 s 28 |
Genet Teka 34:05:18 |
Bouchra Chaabi 34 min 08 s 79 |
|||
100 m překážek |
Glory Alozie 13s 09 |
Lalanirina Rosa Rakotozafy 13s 21 |
Maria-Joëlle Conjungo 13 s 77 |
|||
400 m překážek |
Mame Tacko Diouf 57 s 48 |
Gnima Toure 58s 96 |
Nabila Jami 62s 45 |
|||
10 km chůze |
Bahia Boussad 49 min 33 s |
Nagwa Ali Ibrahim 50 min 15 s |
Dounia Kara 50 min 55 s |
|||
4 × 100 m |
Ghana Helena Amoako Monica Twum Veronica Bawuah Vida Nsiah 43 s 99 |
Senegal Bintou N'Diaye Aminata Diouf Tacko Diouf Aïda Diop 44 s 62 |
Kamerun 46. 97 |
|||
4 × 400 m |
Kamerun Mireille Nguimgo Hortense Bewouda Claudine Komgang Myriam Mani 3:32 s 89 |
Maroko Bouchra Zboured Samira Raif Hasna Benhassi Soumiya Laabani 3:42 s 91 |
Alžírsko 3:51 s 01 |
|||
Skok vysoký |
Hind Bounouar 1,75 m |
Amina Lemgherbi 1,70 m |
Hamida Benhocine 1,70 m |
|||
Skok o tyči |
Syrine Balti 3,85 m |
Annelie van Wyk 3,80 m |
Rasha Abdel Khalek 3,10 m |
|||
Skok do dálky |
Kéné Ndoye 6,39 m |
Elisa Cossa 6,20 m |
Beryl Larame 6,18 m |
|||
Trojskok |
Baya Rahouli 14,23 m |
Françoise Mbango Etone 13,87 m |
Kéné Ndoye 13,81 m |
|||
Vrh koulí |
Hanaa Salah El Melegi 16,01 m |
Amel Ben Khaled 15,39 m |
Wafa Ismail El Baghdadi 14,97 m |
|||
Disk hod |
Monia Kari 58,46 m |
Ndoumbé Gaye 50,81 m |
Felicia Nkiru Ojiego 49,65 m |
|||
Hod kladivem |
Caroline Fournier 59,60 m |
Marwa Hussein 57,15 m |
Djida Yalloulene 49,72 m |
|||
Hod oštěpem |
Aïda Sellam 53,35 m |
Lindy Leveaux 50,88 m |
Hanaa Salah El Melegi 42,31 m |
|||
Sedmiboj |
Yasmina Kettab 5 837 bodů |
Maralize Fouché 5 726 bodů |
Patience Itanyi 5 611 bodů |
|||
Rekord AR Kontinentální ( oblastní rekord ) • ČR Rekordní mistrovství ( rekord šampionátu ) • DNF Nedokončil ( nedokončil ) • DNS Nezačal ( nespustil ) • DQ DQ ( diskvalifikace ) • Záznam MR schůzky ( záznam splnit ) • NR národní rekord ( záznam národní ) • OR olympijský rekord ( olympijský rekord ) • PB osobní rekord ( osobní rekord ) • SB nejlepší osobní výkon v sezóně ( nejlépe sezóny ) • WL Nejvyšší dosažená světová s výkon rok ( světová jednička ) • WJR světový rekord Junior ( světový juniorský rekord ) • Světový rekord WR ( světový rekord ) |
Hodnost | Národ | Zlato | stříbrný | Bronz | Celkový |
---|---|---|---|---|---|
1 | Alžírsko | 12 | 4 | 9 | 25 |
2 | Tunisko | 6 | 2 | 2 | 10 |
3 | Maroko | 5 | 3 | 6 | 14 |
4 | Ghana | 5 | 1 | 2 | 8 |
5 | Kamerun | 4 | 3 | 1 | 8 |
6 | Nigérie | 3 | 0 | 4 | 7 |
7 | Senegal | 2 | 9 | 3 | 14 |
8 | Maurice | 2 | 2 | 0 | 4 |
9 | Jižní Afrika | 1 | 5 | 0 | 6 |
10 | Egypt | 1 | 4 | 5 | 10 |
11 | Etiopie | 1 | 3 | 2 | 6 |
12 | Madagaskar | 1 | 1 | 1 | 3 |
13 = | Keňa | 0 | 1 | 2 | 3 |
13 = | Seychely | 0 | 1 | 2 | 3 |
15 | Středoafrická republika | 0 | 1 | 1 | 2 |
16 | Botswana | 0 | 1 | 0 | 1 |
17 = | Burkina Faso | 0 | 0 | 1 | 1 |
17 = | Čad | 0 | 0 | 1 | 1 |
17 = | Gabon | 0 | 0 | 1 | 1 |