Sport |
Plavání • Sportovní plavání • Synchronizované plavání • Potápění • Vodní pólo |
---|---|
Organizátor | Evropská plavecká liga |
Edice | 20. tis |
Místa) | Atény , Řecko |
Datováno |
18. srpna 1991 na 25. srpna 1991 |
Weby | Athénské vodní centrum |
Navigace
20 th vydání mistrovství Evropy plavání se koná od 18. do25. srpna 1991v Aténách v Řecku . V zemi se poprvé koná tato akce pořádaná Evropskou plaveckou ligou . V aténském vodním centru se pořádají soutěže čtyř plaveckých disciplín - sportovní plavání , synchronizované plavání , potápění a vodní pólo , které budou o třináct let později využity k pořádání akcí plaveckých letních olympijských her v roce 2004 .
S 24 medailemi, včetně 16 zlatých, Sovětský svaz dominuje na medailové tabulce, ačkoli Německo s 29 cenami získalo nejvíce medailí. Ve sportovním plavání překonává jediné dva světové rekordy maďarská znaková Krisztina Egerszegi . Sportovecův rekord v běhu na 200 metrů - 2:06:62 - by byl nejlepší známkou v historii za 16 a půl roku, než ji v roce 2008 vylepšila zimbabwská Kirsty Coventry .
Test | Zlatá medaile | Stříbrná medaile | Bronzová medaile |
---|---|---|---|
Zdarma plavání | |||
50 m |
Nils Rudolph Německo 22:33
|
Gennadiy Prigoda Sovětský svaz 22s 44
|
Mike Fibbens Velká Británie Vladimir Tkazenko Sovětský svaz 22s 72
|
100 m |
Alexander Popov Sovětský svaz 49. 18 - RE uzavřeno
|
Nils Rudolph Německo 49s 52
|
Giorgio Lamberti Itálie 49s 57
|
200 m |
Artur Wojdat Polsko 1 min 48 s 10
|
Giorgio Lamberti Itálie 1 min 48 s 15
|
Roberto Gleria Itálie 1 min 48 s 73
|
400 m |
Evgeni Sadovyi Sovětský svaz 3 02 min 49 s
|
Artur Wojdat Polsko 3 min 49 s 09
|
Giorgio Lamberti Itálie 3 min 50 s 46
|
1 500 m |
Jörg Hoffmann Německo 15:02 57
|
Ian Wilson Velká Británie 15:02 72
|
Sebastian Wiese Německo 15 30 min 14 s
|
Zadní | |||
100 m |
Martin López-Zubero Španělsko 55.30
|
Dirk Richter Německo 56s 04
|
Franck Schott France 56 s 29
|
200 m |
Martin López-Zubero Španělsko 1 min 58 s 66
|
Dirk Richter Německo Vladimir Selkov Sovětský svaz 2 min 00 s 18
|
- |
Prsa | |||
100 m |
Norbert Rózsa Maďarsko 1:01 49
|
Adrian Moorhouse Velká Británie 1:01 89
|
Gianni Minervini Itálie 1 min 02 s 41
|
200 m |
Nick Gillingham Velká Británie 2:55
|
Norbert Rózsa Maďarsko 2 min 12 s 58
|
Sergio López Miró Španělsko 2:13:40
|
Motýl | |||
100 m |
Vyacheslav Kulikov Sovětský svaz 54
|
Martin López-Zubero Španělsko 54 s 30
|
Nils Rudolph Německo 54. 31.
|
200 m |
Franck Esposito Francie 1 min 59 s 59
|
Rafał szukała Polsko 2 min 01 s 01
|
Christophe Bordeau Francie 2 min 01 s 25
|
Čtyři tahy | |||
200 m |
Lars Sørensen Dánsko 2:02:63
|
Christian Gessner Německo 2:02:66
|
Luca Sacchi Itálie 2:02 93
|
400 m |
Luca Sacchi Itálie 4:17:81
|
Patrick Kühl Německo 4:17 85
|
Christian Gessner Německo 4:19:66
|
Relé | |||
4 × 100 m volný způsob |
Sovětský svaz Pavel Khnykin Gennadiy Prigoda Venyamin Tayanovič Alexander Popov 3 min 17 s 11 |
Německo Silko Günzel Nils Rudolph Steffen Zesner Dirk Richter 3 min 18 s 31 |
Švédsko Tommy Werner Göran Titus Anders Holmertz Göran Jansson 3 min 20 s 42 |
4 × 200 m volný způsob |
Sovětský svaz Dmitrij Lepikov Vladimir Pyshnenko Venyamin Tayanovič Jevgenij Sadovyj 7 min 15 s 96 |
Itálie Emanuele Idini Roberto Gleria Stefano Battistelli Giorgio Lamberti 7 min 18 s 30 |
Německo Steffen Zesner Uwe Dassler Christian Keller Jörg Hoffmann 7 min 19 s 13 |
4 × 100 m směs |
Sovětský svaz Vladimir Selkov Dmitrij Volkov Vyacheslav Kulikov Alexander Popov 3 min 39 s 68 |
Francie Franck Schott Cédric Pénicaud Bruno Gutzeit Christophe Kalfayan 3 min 42 s 15 |
Maďarsko Tamás Deutsch Norbert Rózsa Peter Horváth Béla Szabados 3 min 42 s 35 |
Test | Zlatá medaile | Stříbrná medaile | Bronzová medaile |
---|---|---|---|
Zdarma plavání | |||
50 m |
Simone Osygus Německo 25s 80
|
Catherine Plewinski Francie 25s 84
|
Inge de Bruijn Nizozemsko 25s 91
|
100 m |
Catherine Plewinski Francie 56s 20
|
Karin Brienesse Nizozemsko 56s 44
|
Simone Osygus Německo 56s 47
|
200 m |
Mette Jacobsen Dánsko 2 min 00 s 29
|
Catherine Plewinski Francie 2 min 00 s 34
|
Liliana Dobrescu Rumunsko 2:01 77
|
400 m |
Irene Dalby Norsko 4:11:63
|
Beatrice Câşlaru Rumunsko 4 min 12 s 33
|
Cristina Sossi Itálie 4 min 12 s 35
|
800 m |
Irene Dalby Norsko 8:32:08
|
Jana Henke Německo 8 min 32 s 25
|
Cristina Sossi Itálie 8 min 33 s 79
|
Zadní | |||
100 m |
Krisztina Egerszegi Maďarsko 1 min 00 s 31 - RM |
Tünde Szabó Maďarsko 1 min 01 s 31
|
Dagmar Hase Německo 1:02:42
|
200 m |
Krisztina Egerszegi Maďarsko 2:06:62 - RM |
Tünde Szabó Maďarsko 2 min 11 s 42
|
Dagmar Hase Německo 2 min 12 s 22
|
Prsa | |||
100 m |
Elena Roudkovskaja Sovětský svaz 1 min 09 s 05
|
Svetlana Bondarenko Sovětský svaz 1:09:99
|
Tanya Dangalakova Bulharsko 1 min 10 s 12
|
200 m |
Elena Roudkovskaja Sovětský svaz 2 50 min 29 s
|
Beatrice Caslaru Rumunsko 2 min 32 s 00
|
Tania Dangalakova Bulharsko 2 min 32 s 09
|
Motýl | |||
100 m |
Catherine Plewinski Francie 1 min 00 s 32
|
Inge de Bruijn Nizozemsko 1:01 64
|
Therese Lundin Švédsko 1:01 80
|
200 m |
Mette Jacobsen Dánsko 2:12:87
|
Sabine Herbst Německo 2:14:72
|
Berit Puggard Dánsko 2 min 14 s 80
|
Čtyři tahy | |||
200 m |
Daniela Hunger Německo 2 min 15 s 15
|
Beatrice Câşlaru Rumunsko 2 min 16 s 68
|
Marion Zoller Německo 2 min 17 s 43
|
400 m |
Krisztina Egerszegi Maďarsko 4 min 39 s 78
|
Beatrice Caslaru Rumunsko 4 min 44 s 67
|
Ewa Synowska Polsko 4 min 47 s 92
|
Relé | |||
4 × 100 m volný způsob |
Nizozemsko Diana van der Plaats Inge de Bruijn Marieke Mastenbroek Karin Brienesse 3 min 45 s 36 |
Německo Daniela Hunger Katrin Meissner Dagmar Hase Simone Osygus 3 min 45 s 54 |
Dánsko Mette Nielsen Gitta Jensen Berit Puggard Mette Jacobsen 3 min 46 s 36 |
4 × 200 m volný způsob |
Dánsko Annette Poulsen Gitta Jensen Berit Puggard Mette Jacobsen 8 min 05 s 90 |
Německo Dagmar Hase Manuela Stellmach Simone Osygus Heike Friedrich 8 min 10 s 26 |
Nizozemsko Ellen Elzerman Baukje Wiersma Diana van der Plaats Karin Brienesse 8 min 13 s 97 |
4 × 100 m směs |
Sovětský svaz Natalya Krupskaya Elena Roudkovskaya Elena Kononenko Yevgeniya Yermakova 4 min 08 s 55 |
Německo Dagmar Hase Sylvia Gerasch Katrin Meissner Simone Osygus 4 min 10 s 10 |
Nizozemsko Ellen Elzerman Kira Bulten Inge de Bruijn Karin Brienesse 4 min 14 s 03 |
Test | Zlatá medaile | Stříbrná medaile | Bronzová medaile |
---|---|---|---|
Sólo |
Olga Sedakova Sovětský svaz |
Christina Thalassinidou Řecko |
Anne Capron Francie |
Duo |
Sovětský svaz Anna Kozlova Olga Sedakova |
Francie Anne Capron Céline Lévêque |
Nizozemsko Marjolijn Tamara Zwart |
tým | Sovětský svaz |
Francie Anne Capron Marie Caranta Clarisse Chesneau Delphine Le Floch Céline Lévêque Myriam Lignot Isabelle Manable Delphine Maréchal |
Itálie |
Test | Zlatá medaile | Stříbrná medaile | Bronzová medaile |
---|---|---|---|
Muži | |||
1 m odrazový můstek |
Andrey Semenyuk Sovětský svaz |
Peter Böhler Německo |
Edwin Jongejans Nizozemsko |
3 m odrazový můstek |
Albin Killat Německo |
Joakim Andersson Švédsko |
Davide Lorenzini Itálie |
Vysoký let v 10 m |
Vladimir Timoshinin Sovětský svaz |
Dmitrij Sautin Sovětský svaz |
Bobby Morgan Spojené království |
Ženy | |||
1 m odrazový můstek |
Brita Baldus Německo |
Irina Lashko Sovětský svaz |
Conny Schmalfuss Německo |
3 m odrazový můstek |
Irina Lashko Sovětský svaz |
Vera Ilyina Sovětský svaz |
Brita Baldus Německo |
Vysoký let v 10 m |
Elena Mirochina Sovětský svaz |
Inga Afonina Sovětský svaz |
Ute Wetzig Německo |
Test | Zlatá medaile | Stříbrná medaile | Bronzová medaile |
---|---|---|---|
Muži | Jugoslávie | Španělsko | SSSR |
Ženy | Maďarsko | Holandsko | Itálie |
Hodnost | Národ | Zlato | stříbrný | Bronz | Celkový |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sovětský svaz | 16 | 7 | 2 | 25 |
2 | Německo | 6 | 12 | 11 | 29 |
3 | Maďarsko | 5 | 3 | 1 | 9 |
4 | Dánsko | 4 | 0 | 2 | 6 |
5 | Francie | 3 | 5 | 3 | 11 |
6 | Španělsko | 2 | 2 | 1 | 4 |
7 | Norsko | 2 | 0 | 0 | 2 |
8 | Holandsko | 1 | 3 | 5 | 9 |
9 | Itálie | 1 | 2 | 10 | 13 |
10 | Spojené království | 1 | 2 | 2 | 5 |
11 | Polsko | 1 | 2 | 1 | 4 |
12 | Jugoslávie | 1 | 0 | 0 | 1 |
13 | Rumunsko | 0 | 4 | 1 | 5 |
14 | Švédsko | 0 | 1 | 2 | 3 |
15 | Řecko | 0 | 1 | 0 | 1 |
16 | Bulharsko | 0 | 0 | 2 | 2 |
Celkový | 43 | 44 | 43 | 130 |
Hodnost | Národ | Zlato | stříbrný | Bronz | Celkový |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sovětský svaz | 9 | 3 | 1 | 13 |
2 | Německo | 4 | 11 | 8 | 23 |
3 | Maďarsko | 4 | 3 | 1 | 8 |
4 | Dánsko | 4 | 0 | 2 | 6 |
5 | Francie | 3 | 3 | 2 | 8 |
6 | Španělsko | 2 | 1 | 1 | 4 |
7 | Norsko | 2 | 0 | 0 | 2 |
8 | Itálie | 1 | 2 | 7 | 10 |
9 | Holandsko | 1 | 2 | 3 | 6 |
10 | Spojené království | 1 | 2 | 1 | 4 |
10 | Polsko | 1 | 2 | 1 | 4 |
12 | Rumunsko | 0 | 4 | 1 | 5 |
13 | Švédsko | 0 | 0 | 2 | 2 |
13 | Bulharsko | 0 | 0 | 2 | 2 |
Celkový | 32 | 33 | 32 | 97 |