Sport | Atletika |
---|---|
Organizátor | IAAF |
Edice | 8. th |
Místa) | Santiago de Chile |
Datováno | 17. až 22. října 2000 |
Vítěz | Keňa |
---|
Navigace
8 th světa juniorů v atletice mistrovství se konal od října 17 až 22, 2000 v Santiagu de Chile ( Chile ).
Zkoušky | Zlato | stříbrný | Bronz |
100 m |
Mark Lewis-Francis ( GBR ) 10s 12 CR |
Salem Mubarak al-Yami ( KSA ) 10:38 |
Marc Burns ( TRI ) 10 s 40 PB |
200 m |
Paul Gorries ( RSA ) 20. s 64 |
Marcin Jedrusinski ( POL ) 20. s 87 |
Timothy Benjamin ( GBR ) 20 s 94 |
400 m |
Hamdan al-Bishi ( KSA ) 44 s 66 CR |
Brandon Simpson ( JAM ) 45 s 73 PB |
Shinji Ishikawa ( JPN ) 45 s 77 NJR |
800 m |
Nicholas Wachira ( KEN ) 1 min 47 s 16 |
Florent Lacasse ( FRA ) 1 min 47 s 61 |
Antonio Manuel Reina ( ESP ) 1:47:90 |
1 500 m |
Cornelius Chirchir ( KEN ) 3 min 38 s 80 |
Wolfram Müller ( GER ) 3 min 39 s 37 |
Philemon Kibet ( KEN ) 3 min 40 s 77 PB |
5 000 m |
Gordon Mugi ( Ken ) 13:44 93 |
Kenenisa Bekele ( ETH ) 13:45:43 |
Cyrus Kataron ( KEN ) 13 min 46 s 12 |
10 000 m |
Robert Kipkorir Kipchumba ( KEN ) 28 min 54 s 37 |
Duncan Lebo ( KEN ) 28 min 58 s 39 |
Abraha Hadush ( ETH ) 29:44 65 |
110 m překážek |
Yuniel Hernández ( CUB ) 13 s 60 WLJ |
Thomas Blaschek ( GER ) 13 80 s |
Ladji Doucouré ( FRA ) 13 s 84 |
400 m překážek |
Marek Plawgo ( POL ) 49 s 23 WLJ |
Pieter de Villiers ( RSA ) 50. léta 52 |
Ockert Cilliers ( RSA ) 50. léta 58 |
3 000 m steeplechase |
Raymond Yator ( KEN ) 8:16:34 CR |
David Chemweno ( KEN ) 8:31 95 PB |
Abdelatif Chemlal ( březen ) 8 min 43 s 57 |
10 km chůze |
Cristián Berdeja ( MEX ) 40:56 47 SB |
Jevgenij Demkov ( RUS ) 40 min 56 s 53 |
Viktor Burayev ( RUS ) 40 min 56 s 57 |
4 × 100 m |
Velká Británie Tyrone Edgar Dwayne Grant Timothy Benjamin Mark Lewis-Francis 39 s 05 ČR |
Francie Ronald Pognon Fabrice Calligny Ladji Doucouré Leslie Djhone 39 s 33 NJR |
Japonsko Takashi Mogi Kazuya Kitamura Yusuke Omae Hisashi Miyazaki 39 s 47 NJR |
4 × 400 m |
Jamajka Sekou Clarke Aldwyn Sappleton Pete Coley Brandon Simpson 3:06:06 WLJ |
Německo Sebastian Gatzka Christian Duma Steffen Hönig Bastian Swillims 3 min 6 s 79 |
Polsko Rafal Wieruszewski Karol Terejlis Adrian Galaszewski Marek Plawgo 3:07:05 SB |
Skok vysoký |
Jacques Freitag ( RSA ) 2,24 m |
Germaine Mason ( JAM ) 2,24 m NJR |
Tomasz Smialek ( POL ) 2,21 m PB |
Trojskok |
Marian Oprea ( ROU ) 16,41 m |
Yoandri Betanzos ( CUB ) 16,34 m |
Mohammed Hamdi Awadh ( QAT ) 16,29 m |
Skok do dálky |
Cai Peng ( CHN ) 7,88 m |
Volodymyr Zyuskov ( UKR ) 7,84 m PB |
Yoelmis Pacheco ( CUB ) 7,71 m |
Skok o tyči |
Aleksey Khanafin ( RUS ) 5,30 m |
Oleksandr Korchmid ( UKR ) 5,30 m |
Rocky Danners ( USA ) 5,20 m |
Vrh koulí |
Rutger Smith ( NED ) 19,48 m CR |
Ivan Juškov ( RUS ) 19,06 m |
Tomasz Chrzanowski ( POL ) 19,00 m NJR |
Disk hod |
Hannes Hopley ( RSA ) 59,51 m NJR |
Niklas Arrhenius ( SWE ) 59,19 m PB |
Rutger Smith ( NED ) 58,70 m |
Hod kladivem |
Eşref Apak ( TUR ) 69,97 m NJR |
Dylan Armstrong ( CAN ) 67,50 m |
Aaronská ryba ( AUS ) 67,44 m |
Hod oštěpem |
Gerhardus Pienaar ( RSA ) 78,11 m NJR |
Andreas Thorkildsen ( NOR ) 76,34 m NJR |
Park Jae-Myong ( KOR ) 72,36 m |
Desetiboj |
Dennis Leyckes ( GER ) 7 897 bodů CR |
David Gómez ( ESP ) 7 772 bodů NJR |
André Niklaus ( GER ) 7 712 bodů PB |
Zkoušky | Zlato | stříbrný | Bronz |
100 m |
Veronica Campbell ( JAM ) 11 s 12 ČR |
Katchi Habel ( GER ) 11 s 39 PB |
Fana Ashby ( TRI ) 11:47 |
200 m |
Veronica Campbell ( JAM ) 22s 87 CR |
Sina Schielke ( GER ) 23 s 20 |
Vida Anim ( GHA ) 23 s 81 |
400 m |
Jana Pittman ( AUS ) 52s 45 |
Aneta Lemiesz ( POL ) 52 s 78 NJR |
Norma González ( COL ) 53 s 30 |
800 m |
Jebet Langat ( KEN ) 2:01 51 |
Georgia Clarke ( AUS ) 2 min 02 s 28 |
Lucia Klocová ( SVK ) 2:04:00 PB |
1 500 m |
Abebech Negussie ( ETH ) 4 93 min 19 s |
Rose Kosgei ( KEN ) 4 16 min 20 s |
Georgia Clarke ( AUS ) 4 21 min 20 s |
3000 m |
Beatrice Jepchumba ( KEN ) 9 min 08 s 80 |
Jane Chepkoech ( KEN ) 9 min 10 s 05 |
Etalemahu Kidane ( ETH ) 9:11:55 PB |
5 000 m |
Dorcus Inzikuru ( UGA ) 16 min 21 s 32 |
Meseret Defar ( ETH ) 16:23:69 |
Sharon Cherop ( KEN ) 16 min 23 s 73 |
100 m překážek |
Susanna Kallur ( SWE ) 13s 02 WLJ |
Fanny Gérance ( FRA ) 13 s 21 PB |
Adrianna Lamalle ( FRA ) 13 27 s |
400 m překážek |
Jana Pittman ( AUS ) 56s 27 |
Marjolein de Jong ( NED ) 56 s 50 |
Melaine Walker ( JAM ) 56 s 96 NJR |
4 × 100 m |
Německo Christa Kaufmann Sina Schielke Kerstin Grötzinger Katchi Habel 43 s 91 WLJ |
Jamajka Veronica Campbell Nadine Palmer Kerron Stewart Nolle Graham 44s 05 SB |
Švédsko Emma Rienas Jenny Kallur Susanna Kallur Linda Fernström 44 s 78 NJR |
4 × 400 m |
Velká Británie Kim Wall Jennifer Meadows Helen Thieme Lisa Miller 3 min 33 s 82 WLJ |
Jamajka Sheryl Morgan Kareen Gayle Anneisha McLaughlin Melanie Walker 3 min 33 s 99 SB |
Rumunsko Adela Diana Marchis Liliana Barbulescu Maria Rus Alina Ripanu 3 min 34 s 49 |
10 km chůze |
Lyudmila Yefimkina ( RUS ) 44 min 07 s 74 |
Tatyana Kozlova ( RUS ) 44:24 43 PB |
Sabine Zimmer ( GER ) 46:49 97 NJR |
Skok do dálky |
Concepción Montaner ( ESP ) 6,47 m |
Zhou Yangxia ( CHN ) 6,45 m |
Kumiko Ikeda ( JPN ) 6,43 m NJR |
Trojskok |
Anastasiya Ilyina ( RUS ) 14,24 m |
Anna Pyatykh ( RUS ) 14,18 m PB |
Dana Veldáková ( SVK ) 13,92 m NJR |
Skok vysoký |
Blanka Vlašić ( CRO ) 1,91 m |
Marina Kuptsova ( RUS ) 1,88 m |
Marizca Gertenbach ( RSA ) 1,88 m PB |
Skok o tyči |
Yelena Isinbayeva ( RUS ) 4,20 m CR |
Annika Becker ( GER ) 4,10 m |
Vanessa Boslak ( FRA ) Fanni Juhász ( HUN ) 4,10 m |
Vrh koulí |
Kathleen Kluge ( GER ) 17,37 m PB |
Li Meiju ( CHN ) 16,57 m |
Natallia Kharaneka ( BLR ) 16,40 m |
Disk hod |
Xu Shaoyang ( CHN ) 54,41 m |
Jana Tucholke ( GER ) 53,97 m PB |
Olga Goncharenko ( BLR ) 53,64 m |
Hod oštěpem |
Jarmila Klimešová ( CZE ) 52,82 m |
Inga Kožarenoka ( LAT ) 54,64 m |
Galina Kakhova ( BLR ) 54,26 m |
Hod kladivem |
Ivana Brkljacic ( CRO ) 62,22 m CR |
Virginia Balut ( ROU ) 60,23 m PB |
Yunaika Crawford ( CUB ) 59,98 m |
Sedmiboj |
Carolina Klüft ( SWE ) 6 056 bodů WLJ |
Lidiya Bashlykova ( RUS ) 5 898 bodů |
Sanna Saarman ( FIN ) 5 707 bodů |
Hodnost | Národ | Zlato | stříbrný | Bronz | Celkový |
---|---|---|---|---|---|
1 | Keňa | 7 | 4 | 3 | 14 |
2 | Rusko | 4 | 6 | 1 | 11 |
3 | Jižní Afrika | 4 | 1 | 2 | 7 |
4 | Německo | 3 | 7 | 2 | 13 |
5 | Jamaica | 3 | 4 | 1 | 8 |
6 | Spojené království | 3 | 0 | 1 | 4 |
7 | Austrálie | 2 | 1 | 2 | 5 |
8 | Švédsko | 2 | 1 | 1 | 4 |
9 | Chorvatsko | 2 | 0 | 0 | 2 |
10 | Čína | 2 | 3 | 0 | 5 |
11 | Polsko | 1 | 2 | 3 | 6 |
12 | Etiopie | 1 | 2 | 2 | 5 |
13 | Kuba | 1 | 1 | 2 | 4 |
14 | Holandsko | 1 | 1 | 1 | 3 |
Rumunsko | 1 | 1 | 1 | 3 | |
Španělsko | 1 | 1 | 1 | 3 | |
17 | Saudská arábie | 1 | 1 | 0 | 2 |
18 | Česko | 1 | 0 | 0 | 1 |
Mexiko | 1 | 0 | 0 | 1 | |
krocan | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Uganda | 1 | 0 | 0 | 1 | |
23 | Francie | 0 | 3 | 3 | 6 |
24 | Ukrajina | 0 | 2 | 0 | 2 |
25 | Kanada | 0 | 1 | 0 | 1 |
Lotyšsko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Norsko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
28 | Japonsko | 0 | 0 | 3 | 3 |
29 | Bělorusko | 0 | 0 | 2 | 2 |
Slovensko | 0 | 0 | 2 | 2 | |
Trinidad a Tobago | 0 | 0 | 2 | 2 | |
32 | Kolumbie | 0 | 0 | 1 | 1 |
Finsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Ghana | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Maďarsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Jižní Korea | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Maroko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Katar | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Spojené státy | 0 | 0 | 1 | 1 |