Olympic Park v Mnichově , hostit finále.
Olympic Marseille 1: 0 AC Milán
Poločas 1: 0 0
Hlavní hráči
Arbitráž Kurt Röthlisberger

Finále Ligy mistrů UEFA 1992-1993 je hra o fotbalu mezi Marseille do AC Milán konala26. května 1993na mnichovském Olympijském stadionu v Mnichově , Německo . Marseillský klub, který vyhrál 1: 0, se stal při této příležitosti prvním francouzským klubem, který vyhrál soutěž, 37 let po svém vzniku, a získal kontinentální fotbalovou trofej.

Zapisovatel schůzky Basile Boli po celou dobu setkání trpěl bolestmi kolen, které léčil několik týdnů. Na 40 th  minut je třeba ji vyměnit, trenér Raymond Goethals a prezident Bernard Tapie odmítl jeho žádost; o čtyři minuty později vstřelil vítězný gól.

Jean-Pierre Papin , nešťastný finalista v roce 1991 s OM, prohrává své druhé finále C1 během tří let proti svému bývalému klubu, tentokrát s milánským klubem. To přijde na lavičce v 58 th  minutu.

Trasa finalistů

Poznámka: V níže uvedených výsledcích je skóre finalisty vždy dáno jako první (D: domácí; E: pryč).

Olympic Marseille AC Milán
Oponent Celkový Jít Vrátit se Věž Oponent Celkový Jít Vrátit se
Glentoran FC 8-0 5 - 0 (E) 3 - 0 (D) 16. kolo Olimpija Lublaň 7 - 0 4 - 0 (D) 3 - 0 (E)
Dinamo Bukurešť 2 - 0 0 - 0 (E) 2 - 0 (D) 16. kolo Slovan Bratislava 5 - 0 1 - 0 (E) 4 - 0 (D)
Oponent Výsledek Skupinová fáze Oponent Výsledek
Glasgowští strážci 2 - 2 (E) Den 1 IFK Göteborg 4 - 0 (D)
FC Bruggy 3 - 0 (D) Den 2 PSV Eindhoven 2 - 1 (E)
CSKA Moskva 1 - 1 (E) 3. den FC Porto 1 - 0 (E)
CSKA Moskva 6 - 0 (D) 4. den FC Porto 1 - 0 (D)
Glasgowští strážci 1 - 1 (D) 5. den IFK Göteborg 1 - 0 (E)
FC Bruggy 1 - 0 (E) 6. den PSV Eindhoven 2 - 0 (D)

Cíl Basile Boli

Na 44 -té minutě, Abedi Pele vyhrál rohu na pravém křídle, kterou podporované. Levák vystřelí znovu přihlášenou kartáčovanou kouli ve výšce šestimetrové čáry. Za příliš krátkým Rudim Völlerem skáče Basile Boli výše než milánští obránci a od hlavy míří míč do sítě v opačném dolním rohu, mimo dosah brankáře.

Následujícího dne zveřejnily sportovní noviny L'Équipe pro svůj „One“ fotografii marseillského obránce chyceného při stoupání nad italskou obranu, aby zaznamenal jediný úspěch setkání. Před rohovým kopem údajně ghanský internacionál francouzskému obránci řekl, aby se nedostal ke vzdálené tyči, ale k první.

Zápasový list

26. května 1993 Olympic Marseille 1: 0 AC Milán Olympiastadion , Mnichov
20:15 SEČ
( Rozhodující přihrávkaPelé ) Boli Gól vstřelil po 43 minutách43 rd ( 1 - 0 ) Diváci: 64 400
Rozhodčí: Kurt Röthlisberger Asistent rozhodčího  : Zivanko Popović a Erwin Kreig Čtvrtý rozhodčí: Serge Muhmenthaler