První noha
Datováno 7. června 2009
Stadión Stadion Mustapha Tchaker
Umístění Blida
Gól vstřelen Střelec Gól vstřelen po 60 minutách60 th Karim Matmour 64 th Abdelkader Ghezzal 77 th Rafik Djebbour 87 th Mohamed Aboutreika
Umístění Káhira
Gól vstřelen Střelec Gól vstřelen po 2 minutách2 nd Amr Zaki 90 + 5 e Emad Moteab
Arbitráž Eddy Maillet

Alžírsko-egyptské zápasy jsou sérií fotbalových zápasů , které se započítávají do kvalifikace na mistrovství světa FIFA 2010 v Jižní Africe . Vzácný případ ve fotbale , tato konfrontace proběhla třikrát (zpáteční podpora), na rozdíl od jiných konfrontací, které se obvykle odehrávají pouze dvakrát (zpáteční cesta), protože oba týmy skončily se stejným počtem bodů a se stejným gólovým rozdílem skupina C předkola.

Tato konfrontace zůstane během odvetného zápasu poznamenána mimořádně sportovním násilím na káhirském stadionu i mimo něj . Alžírský autobus, přivítaný nepřátelským davem shromážděným po celé trase mezi letištěm a jejich hotelem, utrpěl několikanásobné útoky hozením dlažebních kamenů, při kterých došlo ke zranění 4 osob včetně 3 hráčů. Několik alžírských autobusů fanoušků muselo čelit útokům před a po zápase. Ke střetům mezi alžírskými a egyptskými příznivci došlo také v podpůrném zápase v Káhiře ( Egypt ) a Chartúmu ( Súdán ).

The 18. května 2010, disciplinární komise FIFA sankcionuje Egypt za útoky alžírských hráčů.

Během první etapy v Blidě však neměl být odsouzen žádný incident .

Předzápas

FIFA World Cup je nejprestižnější fotbalové soutěže . Kvalifikace do finále je hlavním cílem národních fotbalových týmů. V roce 2010 měl 19 th Světového poháru v Jižní Africe . Konečná fáze probíhá během měsíců červen a červenec . Kvalifikace pro africkou zónu ( CAF ) se staví proti 53 národům na 5 kvalifikačních místech plus místo pro Jihoafrickou republiku jako hostitelská země. V prvním kole se 10 nejnižších-zařadil týmy z oblasti Afriky FIFA žebříčku zČervenec 2007se měli setkat ve dvoucestných vyřazovacích zápasech. V návaznosti na balíčky Svatého Tomáše a Princova ostrova a Středoafrické republiky (které se měly setkat) jsou do druhého kola přímo kvalifikovány 2 nejlépe hodnocené týmy v žebříčku FIFA mezi 10, Seychely a Svazijsko . Remíza zůstala nezměněna, očekávané odpůrce Seychel a Svazijska , Džibuti a Somálska byly poté proti. Zbývajících šest týmů se setkává v knockoutových turnajích (s výjimkou jednosměrného zápasu, protože Somálsko nemůže hostit zápas). 3 výherci se kvalifikují do druhého kola. Ve druhém kole je 48 zbývajících národů (45 přímo kvalifikovaných + 3 z prvního kola) rozděleno do 12 skupin po 4 týmech a setkávají se v okružních zápasech. Do třetího kola se kvalifikuje první z každé skupiny a 8 nejlepších finalistů. Ve třetím kole je zbývajících 20 národů rozděleno do 5 skupin po 4 týmech a setkává se v oboustranných zápasech. První z každé skupiny se kvalifikují na mistrovství světa 2010 .

Dva týmy na mistrovství světa

Egypt je první arabskou a africkou zemí k účasti ve finále Světového poháru v roce 1934 , ona byla také zapojena do ročníku 1990 . Alžírsko na své straně má čtyřikrát větší události fotbalový svět: v roce 1982 , 1986 , 2010 a 2014 .

Závěrečná fáze Hostitelská země Alžírsko Egypt
Kvalifikace Hodnocení Kvalifikace Hodnocení
1934 Italské království Nekvalifikovaný - žádný tým nq Kvalifikace proti povinné Palestině (kumulativní skóre 11-2) Osmé finále
1982 Španělsko Kvalifikovaný - vítěz tabulky 1 1 st  kolo Nekvalifikovaný - semifinalista v tabulce 2 nq
1986 Mexiko Kvalifikovaný - vítěz tabulky 1 1 st  kolo Nekvalifikovaný - semifinalista v tabulce 2 nq
1990 Itálie Unqualified - Poražený Egyptem v posledním kole nq Kvalifikace - porazit Alžírsko v posledním kole 1 st  kolo

13. července 1978 Alžír , Alžírsko Alžírsko - Egypt 1-1
19. března 1980 Abuja , Nigérie Alžírsko - Egypt 2-2 (karta 4-2)

Hodnocení
Hodnost tým Body J G NE P Bp Před naším letopočtem Rozdíl Výsledky (▼ dom., ► ext.)

5  • Rafik Halliche
6  • Yazid Mansouri 8  • Khaled Lemmouchia 9  • Abdelkader Ghezzal 90 e 10  • Rafik Djebbour 83 e 13  • Karim Matmour 85 e 15  • Karim ZianiKapitán Varováno

První etapa se konala na
stadionu Mustapha Tchaker a skončil vítězstvím pro tým Alžírska na skóre 3 až 1. Brankové cíle byly skóroval Karim Matmour v 60 th minuty vychýlené linky ránu z 18 metrů; Abdelkader Ghezzal u 64 th minut přes záhlaví předchází set-kus; a Rafik Djebbour do 77 -tého minutu od přepadu v oblasti oprav. Egyptská cíl byl skóroval Mohamed Aboutreika 87 th minuty defenzivní chyby alžírské .

Zápas proti dvojnásobným africkým šampiónům pak jde skvěle pro Alžírsko , které si kromě tohoto vítězství o tři góly k jednomu ( 3: 1 ) umožňuje vést skupinu C.

Zpráva 2

El Hadary - Muhamadi Al - El Sakka - Said - Fathi - Moawad - Homo (Barakat 56 e  ) - Hassan - Aboutrika - Zidan (Eid 78 e  ) - Zaki (Meteab  ) NahrazenoPřišel po 56 minutáchKapitánNahrazenoPřišel po 78 minutáchNahrazenoMezi

\

Týmy Gaouaoui - Bougherra - Halliche (Laïfaoui 72 e  ) - Yahia - Matmour (Bezzaz 46 e  ) - Ziani - Mansouri - Lemmouchia - Meghni - Belhadj - Saïfi (Ghezzal 63 e  )NahrazenoPřišel po 72 minutáchNahrazenoPřišel po 46 minutáchKapitánNahrazenoPřišel po 63 minutách

Trenér:
Trenér:

\

Support zápas
Egypt 0-1 Alžírsko Al Merreikh Stadium , Omdurman ( Súdán )
18. listopadu 2009
20  h  30 UTC + 3
( 0-1 ) Yahia Gól vstřelen po 40 minutách40. tis Diváci: 40 000
Rozhodčí: Eddy Maillet Asistent: Evarist Menkouande Asistent: Jason Damoo

Zpráva 1
Zpráva 2

El Hadary - Gomaa - Saïd - El Sakka (Eid 75 th  ) - Al Muhamadi - Hassan - Fathi (Abd Rabo 46 th  ) - Aboutrika - Moawad - Meteab - Zaki (Zidan 46 th  ) NahrazenoPřišel po 75 minutáchKapitánNahrazenoPřišel po 46 minutáchNahrazenoPřišel po 46 minutách Týmy Chaouchi - Bougherra - Halliche - Yahia (Zaoui 67 th  ) - Meghni (Matmour 57 th  ) - Yebda - Mansouri - Ziani - Belhadj - Saifi (Ghilas 89 th  ) - GhezzalNahrazenoPřišel po 67 minutáchNahrazenoPřišel po 57 minutáchKapitánNahrazenoPřišel po 89 minutách

Trenér:
Trenér:

Po hře

Scény radosti

Zasedání výboru FIFA

CAN 2010 semifinálový zápas

Později se oba týmy znovu setkaly v semifinále CAN 2010 . Během tohoto kontroverzního zápasu zvítězili Egypťané v konfrontaci. Egypt ve skutečnosti porazil Fenneky o 4 góly na 0. Kontroverze je podporována skutečností a podmínkami, za kterých vyloučil tři alžírské hráče rozhodčí Coffi Codjia . Alžířané obviňují rozhodčího ze zaujatosti za rozdělení dvou přísných žlutých karet alžírskému obránci Rafikovi Hallicheovi . První dostal po benigní akci a kontaktu mezi egyptským brankářem a alžírským obráncem. Druhý za potýkání se s egyptským hráčem v pokutovém území a za pískání pokutového kopu. Silné vyloučení Rafika Halliche způsobilo, že alžírští hráči ztratili chlad a soustředění kvůli soupeření mezi oběma týmy. Alžířané cítili pocit nespravedlnosti a jejich mise kvalifikovat se do finále se proto stala více než kompromisem.

V přesile a s cílem za sebou, Alžířané objevují sami sebe a utrácejí spoustu energie, aby se dostali zpět do skóre. Egypťané to nakonec využili a vstřelili svůj druhý gól přes Zidana. Po svém druhém gólu a na síle svého vedení egyptští hráči hru odmítli a několik minut zahrávali přihrávku 10 hráčů, což zvyšovalo tlak na soupeřící hráče. Na 69 th minut zápasu, Nadir Belhadj řešit pozdě egyptský přehrávač a okamžitě vyhostit. V posledních minutách zápasu byl vyloučen brankář Faouzi Chaouchi .