Trest (lední hokej)

Penalty v ledním hokeji je trest vzhledem k člen týmu, kdy je odpovědný za nevhodné chování v rozporu s předpisy. Tresty udělují rozhodčí , obvykle hlavní rozhodčí.

Zásada

Během trestu je hráč, který se provinil, poslán na trestnou lavici . Ať už se jedná o menší nebo větší trest, soupeř pak hraje v energetickém hře .

Pokud nižší tým připustí gól během menšího faulu, trest se zastaví. Pokud se jedná o závažný trest, nevýhoda pokračuje až do konce trestu.

Když je signalizován trest, hra se zastaví pouze tehdy, když útočící tým převezme kontrolu nad pukem (puk) nebo podle uvážení rozhodčího (princip odloženého trestu). Není tedy možné úmyslně způsobit chybu, která by zastavila útok nepřátelského týmu. Během zpožděného trestu obvykle vychází soupeřův brankář z ledu, aby mohl vpustit dalšího útočníka. Před změnou pravidel 2006–2010 ze strany IIHF bylo nemožné, aby tým s penaltovou výhodou uznal gól. Toto pravidlo bylo změněno, a proto je nyní možné dosáhnout cíle proti své vlastní straně.

Když brankář obdrží trest (kromě případu trestu ze zápasu nebo za něj ), nechodí do vězení. Jeho trest ukládá jiný hráč přítomný na ledě v době faulu. Stejný princip platí i pro menší trest na lavičce (trest udělený celému týmu nebo trenérovi), přičemž hráč, který trest provádí, je vybrán trenérem.

Druhy pokut

Rozhodčí může také uložit souhrnné tresty (např .: menší trest 2 minuty + větší trest 10 minut).

Trest uložený brankáři je vždy vykonán střídajícím hráčem (kromě trestu za zápas).

Náhrady / zrušení pokut

Jedním z pravidel ledního hokeje je, že na ledě je během několika trestů přítomen maximální počet hráčů. To je důvod, proč je běžné vidět nahrazené pokuty, které nejsou zobrazeny na výsledkové tabuli, ale ve skutečnosti.

Například v 7 minutách hry, 2 + 10 min. trest pro týmy A a B. Hra bude pokračovat s 5 hráči proti 5. Dva hráči budou na trestné lavici z A a B, jeden hráč si odpyká první menší trest v délce 2 minut. (náhradník) a hráč, který se provinil, podává 10 minut navíc k 2 minutám.

Normálně nemůže dojít ke zrušení / nahrazení v případě 2 min. trest pro tým A a tým B současně: pokud rozhodčí nerozhodne jinak, hra bude pokračovat se 4 hráči proti 4. Stále existuje výjimka z tohoto pravidla: pokud týmy A a B dostanou současně 2 menší tresty za jedna a 3 pro druhou (nebo 3 a 4), dvě (nebo 3) pokuty se na vývěsce nezobrazí.