Místa) Stade de Gerland , Lyon , Francie

Držitel titulu Lyonské olympijské hry (1)
Vítěz Lyon Olympic (2)
Finalista AJ Auxerre

Navigace

Ročník Champions Trophy 2003 je 27 th vydání Champions Trophy . Zápas se staví proti Olympique Lyonnais , francouzskému šampionovi 2002-2003, proti Auxerroise Youth Association , vítězi francouzského poháru 2002-2003 .

souhrn

Zápas rozhodčího Laurenta Duhamela se odehrává dne26. července 2003na stadionu Gerland v Lyonu . Michael Essien v páté minutě otevřel skóre pro Olympique Lyonnais na kříži od Maloudy a se slevou od Juninha . Mahamadou Diarra zhoršil skóre o čtyři minuty později v rohu od Juninha. AJ Auxerre skóroval pozdě, v osmdesáté třetí minutě, na úspěchu Oliviera Kapa po centru zpět od Djibrila Cissého . Lyonnais vyhráli 2: 1 a vyhráli svou druhou Champions Trophy.

Pravidla

Pravidla zápasu jsou následující: trvání zápasu je 90 minut. Pokud je stále remíza, je proveden penaltový rozstřel . Pro každý tým jsou povolena tři střídání.

1 Grégory Coupet Brankář

2 Eric Deflandre 3 Edmílson 12 Anthony Réveillère 20 Patrick Müller 4 Essien 37 e 6 Philippe Violeau 65 e 7 Mahamadou Diarra 8 Juninho Pernambucano 11 Florent Malouda 65 e 34 Julien Viale 25 e

Varováno po 37 minutách
Kapitán Vyměněno po 65 minutách

Vyměněno po 65 minutách
Vyměněno po 25 minutách

Náhradníci:
25 Remy Vercoutre Brankář

22 Romain Sartre 10 Éric Carrière 65 th 24 vikash dhorasoo 65 th 31 Bryan Bergougnoux 25 th
Přišel po 65 minutách
Přišel po 25 minutách

Trenér:
Paul Le Guen
Držáky:
1 Fabien Cool Brankář

2 Johan Radet 78 e 5 Philippe Mexès 4 Jean-Alain Boumsong 3 Jean-Sébastien Jaurès 6 Lionel Mathis 10 Teemu Tainio 7 Bonaventure Kalou 46 e 8 Yann Lachuer 11 Kanga Akalé 70 e 9 Djibril Cissé Vyměněno po 78 minutách

Vyměněno po 46 minutách
Kapitán
Vyměněno po 70 minutách

Náhradníci:
30 Baptiste ChabertBrankář

13 Stéphane Grichting 14 Jean-Joël Perrier-Doumbé 78 th 12 Arnaud Gonzalez 70 th 18 Olivier Kapo 46 th
Přišel po 78 minutách
Přišel po 70 minutách
Přišel po 46 minutách

Trenér:
Guy Roux

Poznámky a odkazy

1. Marc Ambrosiano, "Champions  Trophy: Lyon, zákon středu  ", Onze Mondial , n o  175,srpna 2003, str.  88-89 ( ISSN  0995 až 6921 )