Sport | Krasobruslení |
---|---|
Organizátor | ISU |
Úpravy | 88 th |
Místa) | Minneapolis |
Datováno | 29. března až 5. dubna 1998 |
Zkoušky | 4 |
Weby | Cílové centrum |
Navigace
Mezi 1998 Světové krasobruslení Mistrovství se uskuteční ve dnech 29. března až5. dubna 1998v Target Center v Minneapolisu ve Spojených státech .
Bruslaři jsou způsobilí k soudu, pokud jsou členskou zemí Mezinárodní bruslařské unie ( International Skating Union v angličtině) a pokud dosáhli věku 15 let před 1. červencem 1997. Národní federace vybírají své bruslaře na základě svých vlastních kritérií.
Na základě výsledků mistrovství světa v roce 1997 umožňuje Mezinárodní bruslařská unie každé zemi mít jeden až tři přihlášky na disciplínu.
Vstupy | Pánové | Dámy | Páry | Ledový tanec |
---|---|---|---|---|
3 |
Kanada Rusko Spojené státy |
Francie Rusko Spojené státy |
Německo Rusko Spojené státy |
Francie Rusko |
2 |
Německo Ázerbájdžán Francie Japonsko Ukrajina |
Německo Rakousko Maďarsko Ukrajina |
Kanada Francie Polsko |
Kanada Itálie Litva Ukrajina Spojené státy |
Země, které nejsou uvedeny v této tabulce, mají nárok na jeden záznam |
Již šestý rok zavádí Mezinárodní bruslařská unie kvalifikační kolo pro jednotlivé kategorie mužů a žen. Kvalifikace jsou rozděleny do dvou skupin A a B. Pro světy z roku 1998 postoupí 15 nejlepších z každé skupiny do krátkého programu, poté nejlepších 24 do volného programu. Kvalifikační skóre se do konečného skóre nezapočítává.
Zkoušky | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
Pánové podrobné výsledky |
Aleksey yagudin | Todd eldredge | Jevgenij Pľuščenko |
Dámské podrobné výsledky |
Michelle Kwan | Irina Slutskaya | Maria butyrskaya |
Páry podrobné výsledky |
Elena Berejnaya / Anton Sikharulidze | Jenni Meno / Todd Sand | Peggy Schwarz / Mirko Müller |
Tanec na ledě podrobné výsledky |
Anzhelika Krylova / Oleg Ovsiannikov | Marina Anissina / Gwendal Peizerat | Shae-Lynn Bourne / Victor Kraatz |
Hodnost | Národ | Zlato | stříbrný | Bronz | Celkový |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rusko | 3 | 1 | 2 | 6 |
2 | Spojené státy | 1 | 2 | 0 | 3 |
3 | Francie | 0 | 1 | 0 | 1 |
4 | Německo | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kanada | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkový | 4 | 4 | 4 | 12 |
Pro sezónu 1997/1998 se body počítají podle následující metody:
Hodnost | Příjmení | Národ | Kvalifikace. NA |
Kvalifikace. B |
Body | Prog. krátký |
Prog. volný, uvolnit |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Aleksey yagudin | Rusko | 2 | 2.5 | 1 | 2 | |
2 | Todd eldredge | Spojené státy | 1 | 3.0 | 4 | 1 | |
3 | Jevgenij Pľuščenko | Rusko | 1 | 5.0 | 2 | 4 | |
4 | Vyacheslav Zahorodnyuk | Ukrajina | 3 | 5.5 | 5 | 3 | |
5 | Andrejs Vlascenko | Německo | 7 | 8.0 | 6 | 5 | |
6 | Michael Weiss | Spojené státy | 2 | 8.5 | 3 | 7 | |
7 | Steven bratranci | Spojené království | 7 | 9.5 | 7 | 6 | |
8 | Jeffrey Langdon | Kanada | 5 | 12.0 | 8 | 8 | |
9 | Evgeni Pliuta | Ukrajina | 5 | 14.5 | 9 | 10 | |
10 | Szabolcs Vidrai | Maďarsko | 4 | 15.0 | 12 | 9 | |
11 | Takeshi Honda | Japonsko | 3 | 16.5 | 11 | 11 | |
12 | Zhengxin Guo | Čína | 9 | 19.0 | 14 | 12 | |
13 | Michael Tyllesen | Dánsko | 13 | 23.0 | 18 | 14 | |
14 | Roman Skorniakov | Uzbekistán | 6 | 23.5 | 21 | 13 | |
15 | Michael Shmerkin | Izrael | 11 | 24.0 | 10 | 19 | |
16 | Laurent Tobel | Francie | 11 | 25.5 | 19 | 16 | |
17 | Anthony liu | Austrálie | 12 | 26.0 | 22 | 15 | |
18 | Margus Hernits | Estonsko | 12 | 26.5 | 17 | 18 | |
19 | Markus Leminen | Finsko | 13 | 26.5 | 13 | 20 | |
20 | Patrick Meier | švýcarský | 6 | 28.5 | 23 | 17 | |
21 | Ivan Dinev | Bulharsko | 4 | 28.5 | 15 | 21 | |
22 | Robert Grzegorczyk | Polsko | 10 | 31.0 | 16 | 23 | |
23 | Sven Meyer | Německo | 10 | 34.0 | 24 | 22 | |
24 | Gilberto Viadana | Itálie | 8 | 34.0 | 20 | 24 | |
Bruslaři vypadli po krátkém programu | |||||||
25 | Patrick Schmit | Lucembursko | 14 | 25 | NC | ||
26 | Yamato Tamura | Japonsko | 9 | 26 | NC | ||
27 | Sergejs Telenkov | Lotyšsko | 15 | 27 | NC | ||
28 | Vakhtang Murvanidze | Gruzie | 15 | 28 | NC | ||
29 | Emanuel sandhu | Kanada | 8 | 29 | NC | ||
30 | Lee Kyu-Hyun | Jižní Korea | 14 | 30 | NC | ||
Bruslaři vyřazeni po kvalifikaci | |||||||
31 | Gheorghe Chiper | Rumunsko | 16 | NC | |||
31 | David liu | Čínský Tchaj-pej | 16 | NC | |||
33 | Juraj Sviatko | Slovensko | 17 | NC | |||
33 | Daniel Peinado | Španělsko | 17 | NC | |||
35 | Panagiotis Markouizo | Řecko | 18 | NC | |||
35 | Ricardo Olavarrieta | Mexiko | 18 | NC |
Hodnost | Příjmení | Národ | Kvalifikace. NA |
Kvalifikace. B |
Body | Prog. krátký |
Prog. volný, uvolnit |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Michelle Kwan | Spojené státy | 1 | 1.5 | 1 | 1 | |
2 | Irina Slutskaya | Rusko | 2 | 4.0 | 4 | 2 | |
3 | Maria butyrskaya | Rusko | 1 | 5.5 | 5 | 3 | |
4 | Laëtitia Hubert | Francie | 8 | 5.5 | 3 | 4 | |
5 | Anna rechnio | Polsko | 2 | 6.0 | 2 | 5 | |
6 | Tonia Kwiatkowski | Spojené státy | 4 | 10.0 | 8 | 6 | |
7 | Elena Liashenko | Ukrajina | 3 | 10.0 | 6 | 7 | |
8 | Ielena Sokolova | Rusko | 3 | 14.5 | 13 | 8 | |
9 | Tanja Szewczenko | Německo | 6 | 15.0 | 10 | 10 | |
10 | Diána Póth | Maďarsko | 8 | 16.5 | 15 | 9 | |
11 | Julia Vorobieva | Ázerbajdžán | 5 | 16.5 | 11 | 11 | |
12 | Julia Lavrenchuk | Ukrajina | 4 | 19.0 | 12 | 13 | |
13 | Joanne Carterová | Austrálie | 6 | 20.0 | 16 | 12 | |
14 | Tatiana malinina | Uzbekistán | 5 | 21.5 | 7 | 18 | |
15 | Lenka Kulovaná | Česko | 10 | 22.5 | 17 | 14 | |
16 | Vanessa Gusmeroli | Francie | 7 | 23.5 | 9 | 19 | |
17 | Marie-Pierre Leray | Francie | 14 | 25.0 | 18 | 16 | |
18 | Silvia fontana | Itálie | 9 | 25.5 | 21 | 15 | |
19 | Júlia Sebestyén | Maďarsko | 9 | 27.0 | 20 | 17 | |
20 | Angela Derochie | Kanada | 11 | 29.5 | 19 | 20 | |
21 | Zuzana Paurová | Slovensko | 11 | 30.0 | 14 | 23 | |
22 | Shizuka Arakawa | Japonsko | 7 | 32.0 | 22 | 21 | |
23 | Lucinda Ruh | švýcarský | 10 | 34.0 | 24 | 22 | |
24 | Mojca Kopač | Slovinsko | 12 | 35.5 | 23 | 24 | |
Bruslaři vyřazeni po krátkém programu | |||||||
25 | Alisa drei | Finsko | 12 | 25 | NC | ||
26 | Anna Wenzel | Rakousko | 14 | 26 | NC | ||
27 | Anna lundstrom | Švédsko | 13 | 27 | NC | ||
28 | Marta Andrade | Španělsko | 13 | 28 | NC | ||
29 | Choi Hyung-kyung | Jižní Korea | 15 | 29 | NC | ||
30 | Yankun Du | Čína | 15 | 30 | NC | ||
Bruslaři vyřazeni po kvalifikaci | |||||||
31 | Ivana Jakupčević | Chorvatsko | 16 | NC | |||
31 | Olga Vassiljeva | Estonsko | 16 | NC | |||
33 | Shirene Human | Jižní Afrika | 17 | NC | |||
33 | Valeria Trifancova | Lotyšsko | 17 | NC | |||
35 | Lauryna Slavinskaite | Litva | 18 | NC | |||
35 | Helena Pajović | RF Jugoslávie | 18 | NC | |||
37 | Anna Chatziathanassiou | Řecko | 19 | NC | |||
37 | Roxana luca | Rumunsko | 19 | NC | |||
39 | Rocia Salas | Mexiko | 20 | NC | |||
Paušální sazba | Kaja Hanevold | Norsko | NC | NC |
Hodnost | Příjmení | Národ | Body | Prog. krátký |
Prog. volný, uvolnit |
---|---|---|---|---|---|
1 | Elena Berejnaya / Anton Sikharulidze | Rusko | 2.0 | 2 | 1 |
2 | Jenni Meno / Todd Sand | Spojené státy | 2.5 | 1 | 2 |
3 | Peggy Schwarz / Mirko Müller | Německo | 4.5 | 3 | 3 |
4 | Shen Xue / Zhao Hongbo | Čína | 7.0 | 6 | 4 |
5 | Dorota Zagórska / Mariusz Siudek | Polsko | 8.0 | 4 | 6 |
6 | Marina Eltsova / Andrej Bushkov | Rusko | 8.5 | 7 | 5 |
7 | Kristy Sargeant / Kris Wirtz | Kanada | 9.5 | 5 | 7 |
8 | Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis | Francie | 12.0 | 8 | 8 |
9 | Marie-Claude Savard-Gagnon / Luc Bradet | Kanada | 15.0 | 12 | 9 |
10 | Shelby Lyons / Brian Wells | Spojené státy | 15.0 | 10 | 10 |
11 | Marina Khalturina / Andrej Kriukov | Kazachstán | 15.5 | 9 | 11 |
12 | Evgenia Filonenko / Igor Marchenko | Ukrajina | 17.5 | 11 | 12 |
13 | Marsha Poluliaschenko / Andrew Seabrook | Spojené království | 20.5 | 15 | 13 |
14 | Kateřina Beránková / Otto Dlabola | Česko | 20.5 | 13 | 14 |
15 | Danielle McGrath / Stephen Carr | Austrálie | 22.0 | 14 | 15 |
16 | Elaine Asanakis / Alcuin Schulten | Řecko | 24.0 | 16 | 16 |
17 | Inga Rodionova / Alexander Anichenko | Ázerbajdžán | 26.0 | 18 | 17 |
18 | Oľga Beständigová / Jozef Beständig | Slovensko | 26.5 | 17 | 18 |
19 | Jelena Sirokhvatova / Juri Salmanov | Lotyšsko | 29.0 | 20 | 19 |
20 | Jekaterina Nekrassova / Valdis Mintals | Estonsko | 29.5 | 19 | 20 |
Paušální sazba | Oksana Kazakova / Artur Dmitriev | Rusko | NC |
Hodnost | Příjmení | Národ | Body | Povinný tanec 1 |
Povinný tanec 2 |
Originální tanec |
Volný tanec |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anzhelika Krylova / Oleg Ovsiannikov | Rusko | 2.0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
2 | Marina Anissina / Gwendal Peizerat | Francie | 4.2 | 3 | 2 | 2 | 2 |
3 | Shae-Lynn Bourne / Victor Kraatz | Kanada | 5.8 | 2 | 3 | 3 | 3 |
4 | Irina Lobacheva / Ilia Averboukh | Rusko | 8.0 | 4 | 4 | 4 | 4 |
5 | Barbara Fusar-Poli / Maurizio Margaglio | Itálie | 10.4 | 6 | 6 | 5 | 5 |
6 | Elizabeth Punsalan / Jerod Swallow | Spojené státy | 11.6 | 5 | 5 | 6 | 6 |
7 | Irina Romanova / Igor Yaroshenko | Ukrajina | 14.6 | 9 | 8 | 7 | 7 |
8 | Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas | Litva | 15.6 | 7 | 7 | 8 | 8 |
9 | Kati Winkler / René Lohse | Německo | 17.8 | 8 | 9 | 9 | 9 |
10 | Tatiana Navka / Nikolai Morozov | Bělorusko | 20.6 | 11 | 12 | 10 | 10 |
11 | Sylwia Nowak / Sebastian Kolasinski | Polsko | 21.6 | 10 | 10 | 11 | 11 |
12 | Kateřina Mrázová / Martin Šimeček | Česko | 23.8 | 12 | 11 | 12 | 12 |
13 | Elena Grushina / Ruslan Goncharov | Ukrajina | 26.0 | 13 | 13 | 13 | 13 |
14 | Galit Chait / Sergei Sakhnovski | Izrael | 29.2 | 16 | 15 | 15 | 14 |
15 | Anna Semenovich / Vladimir Fedorov | Rusko | 29.2 | 15 | 14 | 14 | 15 |
16 | Diane Gerencser / Pasquale Camerlengo | Itálie | 31.6 | 14 | 16 | 16 | 16 |
17 | Albena Denkova / Maxim Staviski | Bulharsko | 34.0 | 17 | 17 | 17 | 17 |
18 | Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder | Francie | 36.4 | 19 | 19 | 18 | 18 |
19 | Chantal Lefebvre / Michel Brunet | Kanada | 37.6 | 18 | 18 | 19 | 19 |
20 | Zuzana Merzová / Tomáš Morbacher | Slovensko | 40.8 | 21 | 20 | 21 | 20 |
21 | Angelika Füring / Bruno Ellinger | Rakousko | 43.2 | 22 | 23 | 22 | 21 |
22 | Elizaveta Stekolnikova / Dmitrij Kazarlyga | Kazachstán | 44.2 | 20 | 21 | 20 | 24 |
23 | Charlotte Clements / Gary Shortland | Spojené království | 45.6 | 24 | 25 | 23 | 22 |
24 | Dominique Deniaud / Martial Jaffredo | Francie | 46.4 | 23 | 22 | 24 | 23 |
Taneční páry vyřazeny po původním tanci | |||||||
25 | Jessica Joseph / Charles Butler | Spojené státy | 26 | 24 | 25 | NC | |
26 | Eliane Hugentobler / Daniel Hugentobler | švýcarský | 28 | 28 | 26 | NC | |
27 | Ksenia Smetanenko / Samvel Gezalian | Arménie | 27 | 26 | 27 | NC | |
28 | Aya Kawai / Hiroshi Tanaka | Japonsko | 25 | 27 | 28 | NC | |
29 | Kornélia Bárány / András Rosnik | Maďarsko | 29 | 29 | 29 | NC | |
30 | Margarita Fourerová / Timothy Heinecke | Austrálie | 30 | 30 | 30 | NC |