Ocenění
Držitel titulu Standard de Liège
Vítěz K. SC Lokeren (1)

Navigace

Belgický pohár 2011-2012 je 57 th  vydání belgického poháru. Finále se koná dne24. března 2012na stadionu krále Baudouina v Bruselu a viděl vítězství K. SC Lokeren poprvé ve své historii.

Volba tohoto data je výjimečně brzy v sezóně kvůli finále Euro 2012 . Toto vydání si připomínáme sté výročí vzniku akce během sezóny 1911-1912 .

Kalendář

Losování prvních vyřazovacích kol iniciovaných propagačními a provinčními kruhy probíhá dne27. června 2011, v sídle URSBSFA .

Páté předkolo

Toto páté kolo zahrnuje šestnáct zápasů mezi kvalifikátory čtvrtého kola. Šestnáct vítězů je zaručeno, že v 16. kole čelí klubu první divize . Poprvé od zavedení nové formule, která odstartuje elitní týmy v 16. kole, URBSFA v úterý provede předběžnou remízu23. srpna 2011umožňující týmům soutěžícím v pátém kole vědět, s kým se v případě kvalifikace setkají.

16. kolo

Jediným překvapením tohoto kola je eliminace Oud-Heverlee Louvain z prací na oddělení 3 kruhu z Rupel Boom (1-2). Všechny tři góly v této hře pocházely z pokutového kopu. V ostatních zápasech je logika klasifikace respektována, a to navzdory obtížím, s nimiž se potýkají některé týmy, jako je Club Brugge , který se těsně kvalifikoval 2-3 na půdě KFC Dessel Sport poté, co byl veden 2: 0 a jejich brankář Colin Coosemans zachránil penalta.

Pozn .:

1. Navzdory zpětnému losování dosáhly tyto kluby dohody, aby se hra odehrála doma za klub D1

16. kolo

Během před losování 16. kola, v úterý 23. srpna 2011dále Belgická federace provádí předběžné losování 16. kola. Ty jsou naplánovány na26. října 2011. Toto kolo se hraje v jednom kole napadeném na poli prvního taženého týmu.

Vlajkovou lodí tohoto kola je bezpochyby setkání La Gantoise a Club Brugeois , dvou týmů zvyklých na první místa v divizi 1 v posledních sezónách. Plakát plní všechny své sliby. Pokud „  buvoli  “ využijí výhodu po 14 minutách, „  Blauw en Zwart  “ se vrátí do hry a získají náskok dvou branek v klidu (1-3). Obyvatelé Gentu zvrátili průběh zápasu a ujali se vedení 4: 3, dokud v posledních chvílích přerušení hry nedojde k vyrovnání v Bruggách. Během prodloužení již nepadají žádné góly a zápas se hraje na penalty. Hráči La Gantoise byli nejefektivnější a vyhráli svou kvalifikaci.

Držitel titulu Standard de Liège vyhrál na Zulte-Waregem (1-2) po příjemné hře, ale na poměrně nízké úrovni. Velkým překvapením šestnáctého kola je úspěch (1–2) , který na půdě Sporting Anderlechtu zvítězil Rupel Boom , tentokrát devátý v divizi 3B . Dalším překvapením je vyloučení KRC Genk , kterého doma porazil Lierse SK (0-2).

Čtvrtfinále

Losování čtvrtfinále se koná dne 28. října 2011, v sídle URBSFA . Ve stejný den se koná před losování semifinále. Zápasy se hrají v plánovaných termínech, konkrétně 20. a21. prosince pro první nohu, pak 18. ledna pro zpětné strany.

Pozorovatele čeká dvojité překvapení. Gent a zejména Standard , držitel trofeje, byli překvapeni, když tyto dva týmy dosáhly v první etapě příznivého skóre.

Gent doma drží pod kontrolou Lokeren , který vede dvakrát. Místní vyrovnal pozdě ve hře, ale pak se rozběhl, jsou vyváženy do 3 th  gól. Nový ekvalizér nic nemění, Waaslandiens se kvalifikují díky většímu počtu vstřelených gólů na silnici.

Standard de Liège zvítězil (1–2) v Lierse, ale v odvetném zápase byli obyvatelé Liège překvapeni Liersem, který v nadstaveném čase popadl prodloužení. Prodloužení bylo katastrofické pro Standard, který prohrál. Nakonec 2-4 a opustit soutěž.

Beerschot , poražen 2-0 v prvním zápase, dohonil Kortrijk znovu , ale gól z Dalibor Veselinović zničil naděje Antverpách.

A konečně, navzdory prudkému odporu „malého palce“ Rupela Booma , rezidenta divize 3 , byla logika respektována a Mons se poprvé v historii kvalifikoval do semifinále.

Zeměpisné rozložení 8 klubů je následující:

Klub Jít Celkový Vrátit se Klub
K. Lierse SK (D1) 1 - 2 5 -4 4 -2 Standard de Liège T (D1)
K. SC Lokeren Oost-Vl. (D1) 1-1 4 -4 3-3 K. AA Gent (D1)
KV Kortrijk (D1) 2 -0 3 -2 1 - 2 K. Beerschot AC (D1)
R. AEC Mons (D1) 3 -1 5 -3 2-2 K. Rupel Boom FC (D3)

0

Semifinále

Losování těchto semifinále se koná dne 28. října 2011, tj. ve stejný den jako čtvrtfinále. Jednání jsou naplánovány na 1. st února (jeden) a8. února (vrátit se).

Ze čtyř klubů, které se do soutěže stále zapojily, tuto událost již vyhrál pouze Lierse (dvakrát v letech 1969 a 1999 ). V roce 1981 , Lokeren napadené finále ale ztratil těžce (4-0) proti Standard Liege . Kortrijk a Mons se nikdy nedostali do finále. Jelikož se tyto dva kluby v těchto semifinále střetávají proti sobě, bude v této sezóně tedy nebývalý finalista.

K. SC Lokeren Oost-Vl. (D1) 1 -0 4 -0 3 -0 K. Lierse SK (D1)
R. AEC Mons (D1) 1 - 2 3- 4 2-2 KV Kortrijk (D1)

0

Finále

Finále poháru se hraje v sobotu 24. března 2012. Toto programování, výjimečně na začátku sezóny, je výsledkem závěrečné fáze Euro 2012 , které se Red Devils nakonec neúčastní.

24. března 2012 K. SC Lokeren Oost-Vl. 1-0 KV Kortrijk Stadion krále Baudouina
20:30
Gól vstřelil po 77 minutách77 th Hamdi Harbaoui ( 0-0 ) Arbitráž: Jérôme Efong Nzolo

KSC Lokeren-KV Kortrijk 2012-03-24.svg
Držáky:
Boubacar Barry Copa Brankář

Georgios Galitsios Ibrahima Gueye jérémy taravel Laurens De Bock Koen Persoons Killian Overmeire Ivan Leko 62 e Nill De Pauw 90 + 3 e Hamdi Harbaoui 77 e 79 e 87 e Benjamin De Ceulaer , 19 e