Výsledek
Real Madrid CF 1-2 CA Boca Juniors
Poločas (1-2) 0
Hlavní hráči
Střelec Martín Palermo Gól vstřelen po 2 minutách2 nd Gól vstřelen po 5 minutách 5 th Roberto Carlos 11 th
Gól vstřelen po 11 minutách
Můž zápasu Martin Palermo

Interkontinentální pohár v roce 2000 je 39 th  vydání Interkontinentální pohár . Zápas staví Real Madrid CF , vítěz Ligy mistrů UEFA 1999-2000, proti Club Atlético Boca Juniors , vítěz 2000 Copa Libertadores .

Zápas, který rozhodoval kolumbijský Óscar Ruiz , se koná na Tokijském národním stadionu v Japonsku před 52 511 diváky. Argentinec Martin Palermo , muž zápasu, vstřelil dvě branky na 2 th a 5 th  minut. Brazilec Roberto Carlos odpovědi na 11 th  minut, ale to není dost, aby se zabránilo argentinský klub vyhrál svůj druhý pohárový Intercontinental po tom 1977 .

V roce 2017 se FIFA Rada uznala úřední listinou ( de jure ) všichni mistři Intercontinental poháru s oficiálním titulem mistra světa fotbalových klubů, to znamená, že s titulem mistrů světa. FIFA, který byl původně udělena pouze na vítězové světového poháru klubů FIFA.

Zápasový list

28. listopadu 2000 skutečný Madrid 1 - 2 CA Boca Juniors Tokijský národní stadion , Tokio
19:20 UTC + 9
Roberto Carlos Gól vstřelen po 11 minutách11. tis Gól vstřelen po 2 minutách2 nd Gól vstřelen po 5 minutách 5 th Martín Palermo Diváci: 52 511
Rozhodčí: Óscar Ruiz
Zpráva
Souprava levé rameno žluté ramena.png Tělo soupravy.png Sada pravých ramen žlutá ramena.png Kit shorts.png Kit ponožky.png skutečný Madrid Kit levé rameno.png Tělo stavebnice yellowhorizontal.png Sada pravá paže.png Kit shorts.png Kit ponožky.png Boca Juniors