Federální kritérium

Federální kritériem označuje všechny jednotlivé soutěže pořádané francouzskou federací stolního tenisu . Konají se na národní (národní kritérium), regionální a resortní úrovni.V resortních divizích ve všech kategoriích jsou 2 skupiny 16 hráčů a 1 skupina pro D1. 16 hráčů je rozptýleno ve 4 skupinách po 4 hráčích, kde se všichni hráči setkávají. Po těchto schůzkách bude provedena klasifikace podle skupin. 1 st je kvalifikován přímo čtvrtfinále (1 až 8). 2 nd skupiny A čelí 3 rd ve skupině B na skok-off naopak. To samé platí pro na 2 nd ze skupiny C proti 3 rd ze skupiny D naopak. Vítěz tohoto zápasu postoupí do čtvrtfinále a poražený bude umístěna mezi sedadly 9 až 16. 4. ročník žebříčku každého fondu bude okamžitě degradován z míst 9 až 16 let.

Místo 9-16: poražený hráze čelí 4 th z kuřete s výjimkou její místem 1-8: vítěz přehrady směřuje na 1 st kuřete kromě své místo 9-12: vítězové míst 9 16 střet Místo 13 až 16: střety poražených míst 9 až 16 Místo 1 až 4: střety vítězů míst 1 až 8 Místo 5 až 8: střety poražených míst 1 až 8 Vítězové a poražení soutěží podle výsledků stoupání a klesání se liší podle úrovně v rámci oddělení jako v D1, kde je počet stoupání 2 a počet sestupů 4. V D2 je počet stoupání často 2 a klesání 2 v každé slepici

Organizace

Federální kritéria jsou rozdělena do divizí. Na vrcholu pyramidy je Nationale 1, která spojuje francouzskou elitu i nejlepší zahraniční hráče hrající ve Francii. Pak přichází národní 2, která spojuje nejlepší hráče z každé zóny. Zóna seskupuje sadu oblastí. Pod tímto rozdělením najdeme regionální úroveň a nakonec úroveň oddělení.

Obecně lze říci, že každý rok existují čtyři kola kritérií. Na konci každého kola se stolní tenisté pohybují nahoru, drží nahoru nebo dolů o jednu divizi (kromě určitých regionů). Hráči tedy mají možnost vyvíjet se podle svého výkonu.

Národní systém 1 je speciální. Hráči hrající v národním 1 na konci každého kola neklesají. Nutně jsou udržovány po celý rok. Hráči shromažďují body a pokud mají dostatek, zůstávají v této divizi následující sezónu. Pokud však nezískali dostatečný počet bodů, bude se snažit udržet tuto úroveň tím, že jejich kvalifikace při otevřeném turnaji v Paříži úřadu dělat 6 th Federálního kritéria. Protože na národní úrovni 1 existuje 5 federálních kritérií.

Federální kritéria jsou rozhodující pro hráče, kteří se chtějí kvalifikovat na francouzské mistrovství . I zde jsou kvalifikační místa pro francouzský šampionát určována počtem bodů, které hráč získá v jednotlivých kolech.

Federální kritéria zahrnují všechny věkové kategorie, od méně než 11 let po elitní kategorii.

Sezóna 2009/2010

Pro sezónu 2009/2010 bylo pět federálních kritérií pro muže rozděleno takto:

Během prvního kola zvítězil Emmanuel Lebesson , úřadující francouzský šampion, před Brice Ollivierem . Ve druhém kole zvítězil Christophe Legout nad Damienem Eloiem . Tito dva hráči vypadli ve čtvrtfinále na Thorigné-Fouillard. Lin Ju, obyvatel Cestasu , zvítězil nad Adrienem Mattenetem v Nantes. Nakonec Damien Eloi zvítězil ve čtvrtém kole před Michelem Martinezem .

Na straně žen v prvním kole zvítězil Yao Tong před Li Boshu . Na základě tohoto vítězství v prvním kole však prohrál v semifinále nad Li Xue a zvítězil nad Jia Nan Yuan . Dominance hráčů z Číny se nezastavil na 3 th  kulaté nebo Shi Lin přemáhal Wang Yarian . Li Xue to dokázal znovu ve čtvrtém kole tím, že vyloučil Yao Tonga, který byl letos rozhodně zvyklý na stupně vítězů. I když je Li Xue od roku 2007 naturalizovanou francouzštinou, tato čínská nadvláda ukazuje na slabost francouzských hráčů, kteří nejsou schopni mluvit proti hráčům světové úrovně. Pouze Carole Grundisch a Audrey Mattenet budou v této sezóně reprezentovat francouzské barvy na stupních vítězů.