Ilustrační obrázek článku Finále Evropského poháru vítězů pohárů 1998–1999
Blahobyt 30 021 diváků
Výsledek
RCD Mallorca 1 - 2 Lazio Řím
Poločas 1 - 1 0

The 1998-1999 Evropská Pohár vítězů pohárů finále je 39 th a poslední finále Evropského Poháru vítězů pohárů , pořádané UEFA . Tento fotbalový zápas se koná dne19. května 1999 ve Villa Parku v Birminghamu v Anglii .

Postavuje španělský tým Mallorky proti Italům Lazia Řím . Zápas skončil vítězstvím Římanů se skóre 2 góly na 1, což představuje jejich jedinou korunovaci v soutěži a jejich první evropský titul.

Vítěz finále, Lazio Řím, je proto kvalifikován pro evropskou Superpohár 1999 proti Manchesteru United , vítězi finále Ligy mistrů .

Trasa finalistů

Poznámka: V níže uvedených výsledcích je skóre finalisty vždy dáno jako první (D: doma; E: pryč).

RCD Mallorca Lazio Řím
Oponent Celkový Jít Vrátit se Věž Oponent Celkový Jít Vrátit se
Srdce Midlothiana 2 - 1 1 - 0 (E) 1 - 1 (D) 16. kolo Lausanne-Sport 3 rd - 3 1 - 1 (D) 2 - 2 (E)
KRC Genk 1 st - 1 1 - 1 (E) 0 - 0 (D) 16. kolo Partizan Bělehrad 3 - 2 0 - 0 (D) 3 - 2 (E)
Varteks Varazdin 3 - 1 0 - 0 (E) 3 - 1 (D) Čtvrtfinále Paniónios GSS 7 - 0 4 - 0 (E) 3 - 0 (D)
Chelsea fc 2 - 1 1 - 1 (E) 1 - 0 (D) Semifinále Lokomotiv Moskva 1 st - 1 1 - 1 (E) 0 - 0 (D)

Finále

19. května 1999 RCD Mallorca 1 - 2 Lazio Řím Villa Park , Birmingham
20:15 SELČ
Dani Gól vstřelen po 11 minutách11 th ( 1 - 1 ) Gól vstřelen po 7 minutách7 e Vieri