Ilustrační obrázek článku Finále Ligy mistrů UEFA 2010–2011
FC Barcelona 3–1 Manchester United
Poločas 1-1 0
Hlavní hráči
Můž zápasu Lionel Messi

2011 finále Ligy mistrů je 56th UEFA finále Ligy mistrů . Spor o28. května 2011na stadionu Wembley v Londýně ( Anglie ) postavil španělský klub FC Barcelona proti anglickému klubu Manchester United, který v semifinále vyřadil Real Madrid a Schalke 04 .

Trasa finalistů

Výběr týmů kvalifikovaných do skupinové fáze Ligy mistrů, buď přímo, nebo prostřednictvím tří předkola a play-off, je založen na jejich pořadí v předchozí sezóně jejich domácí ligy a silové relativní lize na základě jejího Koeficient UEFA.

Oba týmy, které skončily šampionem posledního španělského šampionátu a druhým v posledním anglickém šampionátu , vstoupily do soutěže přímo ve skupinové fázi.

Skupiny byly založeny jako všestranný dvojitý turnaj osmi skupin po čtyřech týmech, přičemž první dva z každé skupiny postoupili do vyřazovacích fází. Kvalifikační zápasy byly založeny na domácích a vnějších zápasech (doma i venku), s pravidlem pro góly hostů , stejně jako prodloužení v případě nerozhodného výsledku a případných penalt .

Oponent Výsledek Rukojeť Oponent Výsledek Rukojeť
Arzenál 4–3 1–2 ext. ; 3–1 dom. 16. kolo Olympic Marseille 2–1 0–0 ext. ; 2–1 dom.
Šachtar Doněck 6–1 5–1 dom. ; 1–0 ext. Čtvrtfinále Chelsea 3–1 1–0 ext. ; 2–1 dom.
skutečný Madrid 3–1 2–0 ext. ; 1–1 dom. Semifinále Schalke 04 6–1 2–0 ext. ; 4–1 dom.

Zpráva
Sada levé paže fcbarcelona1011h.png Body kit FCBarcelona1011H.png Sada pravá ruka fcbarcelona1011h.png Kit shorts.png Sada ponožek fcbarcelona1011h.png Barcelona Sada levého ramene manutda2010.png Body kit manutda2010.png Sada pravá ruka manutda2010.png Kit šortky pruhy řezané white.png Sada ponožek manutda2010.png Muž. Sjednocený

Muž zápasu: Lionel Messi

Pomocní rozhodčí: Gábor Erős György Ring Čtvrtý rozhodčí: István Vad Další pomocní rozhodčí: Mihály Fábián Tamás Bognár