Počet týmů 12
Počet zápasů 76 (pravidelné období)

Období 1969 - 1970 je 53 th  pravidelné sezóně National Hockey League . Dvanáct týmů hrálo každý 76 her.

Pravidelné období

Bobby Orr z Bostonu Bruins je prvním obráncem v historii ligy, který vyhrál Art Ross Trophy jako nejvíce bodující hráč sezóny. Dosáhl tohoto výkonu registrací 87 asistencí v celkové hodnotě 120 bodů, což je pouhých šest bodů z rekordu dosaženého v předchozí sezóně jeho týmovým kolegou Philem Espositem . Orr také třetí rok po sobě vyhrává James Norris Trophy jako nejlepší obránce ligy, Hart a Conn Smythe Trophies jako nejlepší hráč sezóny a play-off .

Již třetí rok v řadě skončil Saint-Louis Blues první v západní divizi.

Na východě se situace mění, když Montreal Canadiens klesl ze svého opakujícího se prvního místa na páté a těsně minul sérii ve prospěch New York Rangers, kteří je porazili na rozdíl branek. To vede k jedinečné situaci během posledního zápasu sezóny Canadiens proti Chicagu Black Hawks  : když jeho tým prohrál 5: 2, trenér Claude Ruel se rozhodl vzít svého brankáře devět minut před koncem hry na třetí třetinu . Pokud Kanaďané neprohrají svůj poslední zápas, postoupí do play-off. Taktika byla neúspěšná a Chicago dalo v opuštěné síti dalších 5 gólů, aby vyhrálo zápas 10-2. Byla to jediná sezóna mezi lety 1948 a 1995 , že Montreal Canadiens vynechal play-off a jejich 92 bodů bylo nejvyšším bodovým součtem pro nekvalifikující tým v play-off Stanley Cupu . Bruins a Black Hawks se s 99 body dělí o první místo v divizi, které Chicago nakonec vyhraje s více vítězstvími.