Sibir Novosibirsk (Ruská Сибирь Новосибирск) je profesionální klub hokeje nachází v Novosibirsku v Rusku . Hraje v kontinentální hokejové lize .

Ocenění

Historický

Příchod ledního hokeje do Novosibirsku

V roce 1947 přinesl spisovatel Ivan Tsiba zpět do Novosibirsku hokejku a puk . Během bandy zápasu je ukazuje hráčům a divákům. To vyvolává takové nadšení, že se Gregori Sentiourine rozhodl ponechat stranou bandy ve prospěch ledního hokeje. První hokejový tým v Novosibirsku se jmenuje Dinamo Novosibirsk .

V lize SSSR

Sibir byl založen v roce 1962 během spojení mezi Dinamem a Khimikem Novosibirsk, který hrál ve druhé lize. Svou první sezónu hrál v šampionátu SSSR, který skončil na dvacátém a posledním místě. V roce 1965 zvítězil na západní konferenci skupiny Vtoraïa grouppa, která mu umožnila návrat na vyšší úroveň. V letech 1970 - 1971 skončil devátý a poslední, což ho odsoudilo k sestupu do Pervaïa grouppa. V roce 1983 vyhrál Sibir postupové pole pro elitu. Sezóna 1984 byla jednou z nejtěžších v historii klubu s pěti vítězstvími ve 44 zápasech. Sestup je okamžitý.

Ruský šampionát

Po rozpadu SSSR byl Sibir obyvatelem Pervaïa Liga , v té době druhý v Rusku po Vyschaïa Liga . Ve východním bazénu je na osmém místě.

V roce 1993 Sibir prohrál ve finále Pervaïa Liga proti Mayak CSK VVS Samara ve třech hrách (6-4 6-4 3-1).

V roce 1994 klub skončil pátý v Elitnaya Liga, ale rozšíření elity do 28 klubů mu umožnilo dosáhnout nejlepší ruské úrovně MHL („Mejnatsionalnaïa Hokkeïnaïa Liga“).

V roce 1995 se pod vedením Sergeje Akimova umístil na 12. místě ve Východní konferenci MHL.

V roce 1996 se tým umístil na dvacátém čtvrtém místě v elitě, která nese název Superliga .

V roce 1997 se tým umístil mezi elitou na dvacátém místě.

V roce 1998 Sibir skončil mezi ruskou elitou na posledním místě a byl zařazen do ligy Vyschaïa . Kromě toho je elita pro následující sezónu omezena na 22 klubů. V roce 1999 obsadil třetí místo ve finálové skupině Vyschaïa liga. V roce 2000 skončil pátý a poprvé bez propagace v přístupovém fondu Superligy.

V roce 2001 tým skončil ve finální skupině Vyschaïa liga na třetím místě.

V roce 2002 se k týmu připojili útočníci Sergej Klimovič a Viktor Beliakov, zatímco Andrej Tarassenko se vrátil do klubu. Sibiřský klub zvítězí, skupina je pak poslední skupinou Vyschaïa liga. Je povýšen do Superligy .

Tým, který trénoval Vladimir Goloubovič, testoval v přípravě pět brankářů, než se rozhodl důvěřovat Kanaďanovi Christianovi Bronsardovi . Ruský mezinárodní Sergej Petrenko a Češi Leos Cermak a Martin Tomasek odložili kufr v Novosibirsku, který skončil čtrnáctý.

V roce 2004 , Sibir dostal aktivní na straně převodu a najal obránce Éric Charron , Vadim Glovatski , Miloslav Gureň a útočníci Ravil Yakoubov , Michail Sarmatine a Aleksandr Vinogradov a Daniel Branda . V prosinci Goloubovič rezignoval a na jeho místo nastoupil Vladimir Semionov . Brankář Aleksandr Fomichiov nahrazuje Bronsarda, který v průběhu sezóny opustil klub, aby uvolnil místo novému nováčkovi. Přes pevnou obranu útok selhal a klub skončil jedenáctý.

V roce 2005 byl Vladimir Semionov jmenován trenérem a poté byl vyhozen po čtyřech porážkách ve čtyřech hrách. Jeho nahrazení Sergej Nikolaev opustil tým na začátku února z osobních důvodů. Vladimir Yurzinov Junior je třetím trenérem sezóny, který skončil na čtrnáctém místě.

V roce 2006 byl Oleg Belov kapitánem týmu čtrnáctého.

Následující období , vedl o jejich ukazatele Andrei Soubbotine a Denis Kotchetkov a jejich brankář Aleksandr Vioukhine se Sibir skončil na šestém místě. Hráči Sergeje Kotova porazili ve čtvrtfinále budoucí mistr Metallurg Magnitogorsk .

V roce 2008 byla sezóna obtížná a skončila na devatenáctém místě. Zástupce Vladimir Golts nahradil Kotova v čele nestabilního týmu, kde bylo použito pět brankářů.

KHL

V roce 2008 se připojil k nové soutěži v Eurasii , KHL . Tým trénuje Andrej Khomutov .

Roční období

Roční období v lize SSSR (horní vrstva)

Poznámka: PC: odehrané hry, V: vítězství, VP: vítězství v prodloužení nebo rozstřelu, D: ztráty, N: remízy, DP: ztráta v prodloužení, DP: ztráta v prodloužení nebo rozstřelu, body: body, BP: cíle za, BC: góly proti, PTS: body.

2007-2008 57 17 1 - 9 30 121 182 61 19 e / 20 místo Nezúčastněte se
2006-2007 54 17 3 4 2 19 149 136 90 6 e místo / 19 Symbol podpora vote.svg Neftekhimik Nizhnekamsk 3: 1 (osmifinále) Metallurg Magnitogorsk 3: 0 (čtvrtfinále)
Symbol je proti hlasování.svg
2005-2006 51 15 1 8 1 26 99 131 56 14 e / 18 místo Symbol je proti hlasování.svg Lokomotiv Jaroslavl 3: 1 (osmifinále)
2004-2005 60 12 2 12 2 32 97 138 54 14 e / 16 místo Nezúčastněte se
2003-2004 60 18 2 14 3 23 105 128 75 Místo toho 11 e / 16 Nezúčastněte se
2002-2003 51 16 1 6 4 24 98 124 60 14 e / 18 místo Nezúčastněte se

Roční období v KHL

Poznámka: PC: odehrané hry, V: vítězství, VP: přesčasy vítězství, VF: výhra v rozstřelu, D: ztráty, N: remízy, DP: ztráta přesčasů, DTF: ztráta v rozstřelu, body: body, BP: cíle pro, BC: gólů proti.

Sezóna PJ PROTI VP VTF DP DTF D BP před naším letopočtem Body Hodnocení Playoffs
2008-2009 56 15 1 5 5 2 28 146 172 64 19 th / 24 Nekvalifikovaný
2009-2010 56 15 2 5 3 1 30 147 190 63 20 e / 24 Nekvalifikovaný
2010-2011 54 22 2 4 1 4 21 133 131 83 11 th / 23 Symbol je proti hlasování.svg Salavat Julajev Ufa 4: 0 (osmifinále)
2011-2012 54 12 2 4 7 2 27 132 154 57 20 e / 23 Nekvalifikovaný
2012-2013 52 21 1 6 4 3 17 124 119 84 21 e / 26 Symbol je proti hlasování.svg Avangard Omsk 4-3 (osmifinále)