Gól vstřelen po 48 minutách48 th Gól vstřelen po 95 minutách 95 th hříva
Gól vstřelil po 36 minutách36 th Giroud
Gól vstřelen po 101 minutách101 e ( PEN. ) Jorginho
Můž zápasu Sadio Mané
Arbitráž Stéphanie Frappart Clément Turpin (VAR)

UEFA Super Cup v roce 2019 je 44 th  vydání Superpohár UEFA . Zápas staví Liverpool FC , vítěz Ligy mistrů 2018-2019 proti Chelsea , vítěz Evropské ligy 2018-2019 . Toto je první vydání mezi dvěma anglickými kluby.

Setkání se koná dne 14. srpna 2019v parku Beşiktaş (stadion Beşiktaş JK ) v Istanbulu v Turecku .

Pravidly zápasu jsou pravidla finále evropského poháru: doba zápasu je 90 minut. Pokud je stále remíza, hraje se prodloužení dvakrát patnáct minut. Pokud je na konci tohoto prodloužení stále nerozhodný výsledek, provede se penaltový rozstřel . Pro každý tým jsou povolena tři střídání (čtvrtá může být provedena v případě prodloužení).

Liverpool FC získává svůj čtvrtý titul v soutěži, když v penaltovém rozstřelu porazil Chelsea FC (5-4), po výsledku 2: 2 po prodloužení.

Označení pořádajícího města

Poprvé je otevřen postup podávání žádostí o určení míst, která budou hostit finále Ligy mistrů UEFA 2019, Evropské ligy, Ligy mistrů UEFA žen a Superpoháru UEFA 2019. Tento postup začíná9. prosince 2016, sdružení pak mají do 27. ledna 2017vyjádřit svůj zájem. Soubory kandidatur musí být UEFA poskytnuty dříve6. června 2017, s pouze jedním návrhem stránek na zemi; výkonný výbor UEFA nakonec vybere web podlezáří 2017.

Zájem o uspořádání soutěže zpočátku vyjádřilo devět zemí. Sedm z nich konečně potvrdilo svou kandidaturu před termínem7. června 2017.

krocan Park Beşiktaş Istanbul

Výkonný výbor UEFA zvolí Besiktas Park na20. září 2017.

Kontext

Je to vůbec poprvé v historii soutěže, proti kterému se staví dva anglické kluby a že ženské trio vedené francouzskou Stéphanie Frappartovou rozhoduje o mužské soutěži této úrovně.

Zápas

14. srpna 2019 Liverpool fc 2 - 2 ap Chelsea fc Beşiktaş Park , Istanbul
20:45 SELČ
Gól vstřelen po 48 minutách48 th Gól vstřelen po 95 minutách 95 th hříva ( 0 - 1 , 1 - 1 , 2 - 2 ) Giroud Gól vstřelil po 36 minutách36 e
Jorginho Gól vstřelen po 101 minutách101 e ( pen. )
Diváci: 38 434 Rozhodčí
: Stéphanie Frappart Pomocní rozhodčí  : Manuela Nicolosi Michelle O'Neill Čtvrtý rozhodčí: Cüneyt Çakır Video rozhodčí  : Clément Turpin Video asistenti rozhodčího  : François Letexier Massimiliano Irrati Mark Borsch