Italský fotbalový tým na mistrovství světa 2010

Federace Italská fotbalová federace
Hodnocení 26 th
Organizátor Jižní Afrika
Účast 17 th
Nejlepší výkon Zlatá medaile, Světový pohárZlatá medaile, Světový pohárZlatá medaile, Světový pohárZlatá medaile, Světový pohárŠampion v letech 1934 , 1938 , 1982 a 2006
Chovatel Marcello Lippi
Kapitán Fabio Cannavaro
Dresy
Kit levé rameno ita10h.png Body kit ita10h wc.png Sada pravá ruka ita10h.png Sada šortky ITA10h.png Kit ponožky thinwhitesides.png Domov Sada levé rameno ita10a.png Body kit ita10a wc.png Sada pravá ruka ita10a.png Sada šortky ITA10a.png Kit ponožky.png Mimo
Italský fotbalový tým na mistrovství světa

Italský fotbalový tým take part v Mistrovství světa ve fotbale 2010 v Jihoafrické republice , který označuje sedmnácté mistrovství světa ve své historii a její třinácté v řadě.

Itálie přijela do Jihoafrické republiky v oblíbené roli poté, co skončila první ve své kvalifikační skupině před Irskem a se statusem mistra světa získala v Německu o čtyři roky dříve. „  Nazionale  “ vede slavný Marcello Lippi , mnohokrát vítěz scudetta, který již má na starosti výběr na mistrovství světa 2006 .

Oblíbená data, výběr je vyřazen v prvním kole po dvou remízách a porážce proti Slovensku.

Historický

Po zavedení eura se italská federace rozhodla poděkovat Roberto Donadonimu, který měl povinnost přivést Itálii do semifinále, což však nebylo pravda. Federace se rozhodla odvolat bývalého trenéra, který vyhrál Světový pohár 2006  : Marcella Lippiho . Pro svůj návrat Itálie remizovala 2: 2 proti Rakousku. V prvním kvalifikačním zápase o postup na mistrovství světa 2010 však zvítězil proti Kypru (2: 1). Poté vládnoucí mistři světa spojí vítězství v těchto kvalifikacích, proti Gruzii 2: 0 a dvakrát proti Černé Hoře (2 1; 2-0). Italové ale zaznamenají dvě remízy, proti Bulharsku 0: 0 a proti Irsku 1: 1. Ale výkon Italů, navzdory výsledkům, nepřesvědčil fanoušky a nadšence vůbec, Itálie hrající neatraktivní a nenápadný fotbal, daleko, velmi daleko od těch, kteří vyhráli titul mistra světa v roce 2006 ...

Itálie je kvalifikována na Pohár konfederací 2009 díky svému titulu mistra světa v roce 2006. Ve svém prvním zápase jsou Italové proti Spojeným státům, nicméně s vývojem 11 proti 10 připouštějí, že otevřel skóre na trest od Altidora, ale za poslední půlhodinu nakonec vyhráli 3: 1 se 3 góly (dvojnásobek od Giuseppe Rossiho a gól od Daniele De Rossiho). Ve svém druhém zápase Itálie proti Egyptě prohrála proti všem očekáváním. Krátce před poločasem jsou překvapeni hlavičkou Homose, která dává vítězství Egyptu (1-0). Ve svém 3 třetím  zápase, Itálie dřezy proti Brazílii (0-3) a tak opustí soutěž v 1. I.  kole.

Po tomto zkaženém Konfederačním poháru má Itálie ještě jednu misi, kvalifikovat se na mistrovství světa 2010. Po remíze proti Švýcarsku Itálie zvítězí 2: 0 proti Bulharsku. Poté hrála proti Gruzii (2: 0) ve velmi velkolepém zápase, kde gruzínský hráč Kaladze (také hráč AC Milán) vstřelil dva góly proti jeho straně. K kvalifikaci Squadry chyběl jen jeden bod. Stalo se to během Irska a Itálie v Dublinu. Itálie ztratila nulu po gólu v první řadě, Camoranesi vyrovnal. Itálie prohrála 2: 1, zbývala minuta, Gilardino, který se vrátil dvacet minut předtím, než v poslední minutě vyrovnal. Stejně jako v první etapě se oba týmy rozešly nerozhodně, což Italy kvalifikuje do závěrečné fáze.

Přípravné zápasy Itálie na mistrovství světa vypadají nepřesvědčivě, i když Italové nejsou zvyklí být „mistry světa přátelských zápasů“: 0: 0 3. března proti Kamerunu, porážka 1-2 proti Mexiku 3. června a remíza 1: 1 proti Švýcarsku 5. června. Squadra Azzurra, spoléhající na zkušenosti, se od svého předchozího titulu změnila jen málo, většina vedoucích týmu prošla věkem třiceti.

Losování proběhlo v Kapském Městě dne4. prosince 2009, si pro Itálii vyhradil poměrně pestrou oblast složenou z Paraguaye , dlouhého lídra v kvalifikaci Jižní Ameriky, Nového Zélandu, který si poctí svou druhou účast na mistrovství světa a mladé Slovensko na svém začátku. V době losování, sedmdesát tři sedadla odděleny FIFA pozic Itálii, 4 th , a na Novém Zélandu 77 -tého . Paraguay a Slovensko jsou vloženy v tomto pořadí 30 th a 34 th  míst. Italská federace si vybrala a po dobu trvání turnaje, kterého se národní tým zúčastní, zřídila své sídlo na Southdowns College mezi Pretorií a Johannesburgem . Místo složené z tělocvičny a dvou tréninkových hřišť si také Itálie vybrala pro Konfederační pohár 2009 .

La Nazionale bude působit ve třech různých městech. Nejprve v Kapském Městě a na stadionu Green Point Stadium pro svůj první zápas v soutěži s Paraguayem, na stadionu Nelspruit a Mbombela proti Novému Zélandu a nakonec v Johannesburgu a stadionu Ellis Park uzavírají první kolo proti Slovákům. Toto jsou dvě prvenství v historii italského mistrovství světa . Ve skutečnosti se Nový Zéland ani Slovensko ještě v závěrečné fázi s Squadra Azzurra nesetkaly. Pouze Paraguay dokázal na mistrovství světa v roce 1950 potřít vítězství s vítězstvím Itálie dva góly k ničemu ( Riccardo Carapellese a Egisto Pandolfini ).

Italové zahájili první zápas tohoto světového poháru proti Paraguayi, vedli k skóre z přímého volného kopu, poté se vrátili díky Daniele De Rossi . Zápas skončil nerozhodně (1-1). Ve druhém zápase se Squadra snažila získat výhodu nad Novým Zélandem. Italský tým vede k skóre v sedmé minutě. Pokud mu chyba obránce Nového Zélandu v pokutovém území dovolí vyrovnat na penaltu Vincenzo Laquinta, a pokud udrží míč po celou dobu zápasu, Itálie však pouze remizuje (1-1).

The 24. června 2010„Itálie je vyřazena z mistrovství světa po prohře 3: 2 se Slovenskem ve hře vysokého napětí, která trvala celkem 97 minut. Ofsajdový gól zamítnut a volej Fabia Quagliarelly odvrácený na čáře Martinem Škrtelem získá Itálii lépe. Itálie poté zažila své první vyřazení v prvním kole světového poháru od roku 1974. Tento neúspěch znamenal konec mezinárodní kariéry Zlatého míče 2006 Fabia Cannavara . Toto odstranění je také považován za jeden z největších neúspěchů v historii Azzurri jako tým skončil 26 th v soutěži bez vítězství, která se nikdy nestalo v předchozích Světových pohárů.

Itálie je také třetí titul mistra světa, které mají být odstraněny do 1 prvním  kole po Brazílii v roce 1966 a ve Francii v roce 2002. Nicméně, to už ztratila v prvním kole jako obhájcem titulu v roce 1950.

Dresy

Barvy Modré a bílé
Označit Puma
Kit levé rameno ita10h.png Body kit ita10h.png Sada pravá ruka ita10h.png Sada šortky ITA10h.png Kit ponožky.png Domov Sada levé rameno ita10a.png Body kit ita10a.png Sada pravá ruka ita10a.png Sada šortky ITA10a.png Kit ponožky.png Mimo

Již potřetí za sebou dodává oblečení pro „Nazionale“ německý dodavatel Puma . Představují se veřejnosti u příležitosti přátelského zápasu Itálie - Kamerun, který se hraje v Monaku .

Efektivní

Číslo / Jméno / Výběr (Účely) Současný tým Datum narození J. Soccerball shad.svg Žlutá karta.svg Žlutá karta.svgČervená karta.svg Červená karta.svg
Brankáři
1 Gianluigi Buffon 101 (0)Zlatá medaile, Světový pohár Juventus FC 28.01.1978 1 0 0 0 0
14 Morgan De Sanctis (190  cm , 86  kg ) / 3 (0) SSC Neapol 26.03.1977 0 0 0 0 0
12 Federico Marchetti (186  cm , 76  kg ) / 5 (0) Cagliari Calcio 07.02.1983 2 0 0 0 0
Obránci
13 Salvatore Bocchetti (178  cm , 70  kg ) / 4 (0) Janov CFC 30.11.1986 0 0 0 0 0
23 Leonardo Bonucci (190  cm , 82  kg ) / 2 (1) AS Bari 01.05.1987 0 0 0 0 0
5 Fabio Cannavaro Cap. (176  cm , 75  kg ) / 133 (2) Kapitán Zlatá medaile, Světový pohár Juventus FC 13.09.1973 2 0 0 0 0
4 Giorgio Chiellini (186  cm , 76  kg ) / 29 (2) Juventus FC 14.08.1984 2 0 0 0 0
3 Domenico Criscito (183  cm , 70  kg ) / 6 (0) Janov FC 30.12.1986 2 0 0 0 0
2 Christian Maggio (184  cm , 79  kg ) / 5 (0) SSC Neapol 11.02.1982 0 0 0 0 0
19 Gianluca Zambrotta (181  cm , 76  kg ) Zlatá medaile, Světový pohár/ 94 (2) AC Milán 19.02.1977 2 0 0 0 0
Záložníci
16 Mauro Camoranesi (174  cm , 70  kg ) Zlatá medaile, Světový pohár/ 53 (5) Juventus FC 04.10.1976 2 0 1 0 0
6 Daniele De Rossi (184  cm , 83  kg ) Zlatá medaile, Světový pohár/ 54 (8) AS Řím 24.7.1983 2 1 0 0 0
8 Gennaro Gattuso (177  cm , 77  kg ) Zlatá medaile, Světový pohár/ 72 (1) AC Milán 09.01.1978 0 0 0 0 0
15 Claudio Marchisio (179  cm , 70  kg ) / 4 (0) Juventus FC 19.01.1986 2 0 0 0 0
22 Riccardo Montolivo (181  cm , 74  kg ) / 13 (0) AC Fiorentina 18.01.1985 2 0 0 0 0
17 Angelo Palombo (177  cm , 77  kg ) / 17 (0) UC Sampdoria 25.09.1981 0 0 0 0 0
7 Simone Pepe (178  cm , 73  kg ) / 15 (0) Udinese Calcio 24. 8. 1983 2 0 0 0 0
21 Andrea Pirlo (177  cm , 68  kg ) Zlatá medaile, Světový pohár/ 66 (8) AC Milán 19.05.1979 0 0 0 0 0
Vpřed
10 Antonio Di Natale (170  cm , 70  kg ) / 33 (9) Udinese Calcio 13.10.1977 2 0 0 0 0
11 Alberto Gilardino (184  cm , 76  kg ) Zlatá medaile, Světový pohár/ 41 (16) AC Fiorentina 05.07.1982 2 0 0 0 0
9 Vincenzo Iaquinta (190  cm , 84  kg ) Zlatá medaile, Světový pohár/ 37 (5) Juventus FC 21.11.1979 2 1 0 0 0
20 Giampaolo Pazzini (180  cm , 74  kg ) / 8 (1) UC Sampdoria 8. 2. 1984 1 0 0 0 0
18 Fabio Quagliarella (180  cm , 79  kg ) / 20 (4) SSC Neapol 31.01.1983 0 0 0 0 0
Chovatel
Marcello Lippi 04/12/1948
Rezervovat
Zraněný
A. Pirlo

Typický italský hráč by byl navíc vysoký 1,82  m při hmotnosti 77  kg .

Kvalifikace

Itálie Marcella Lippiho se kvalifikovala na samém konci kvalifikace. Jeho nejvážnější konkurent, Irsko, ho chytil dvakrát a oba týmy se musely dělit o body. La Nazionale symbolicky získává absolutní první místo díky nejlepšímu útoku a nejlepší obraně skupiny. Kromě toho nepřijde žádná porážka, která by marila průběh úřadujících mistrů světa, aniž by byla jakkoli technicky osvobozena od jakékoli výčitky.

Hodnocení
Hodnost tým Body J G NE P Bp Před naším letopočtem Rozdíl Výsledky (▼ dom., ► ext.)

Střelci

Během kvalifikace si cestu do sítě našlo devět hráčů, nejproduktivnější byl Florentine Alberto Gilardino se čtyřmi góly . Andrea Pirlo byl zodpovědný za přeměnu jediného trestu uděleného jeho týmu. Všimněte si, že gruzínský Kakhaber Kaladze vstřelil proti své straně dva góly ve prospěch Itálie.