1 Oficiální národní a mezinárodní soutěže.
2 oficiální zápasy (včetně přátelských zápasů ověřených FIFA).

Giampaolo Pazzini , narozen dne2. srpna 1984v Pescii byl italský mezinárodní fotbalista, který je v současné době v důchodu.

Klub

Atalanta a Fiorentina

Vyškoleni na Atalanta , začíná s prvním týmem v průběhu sezóny 2003-2004, kdy klub hraje v Serie B . Velmi rychle se prosadila, až upoutala pozornost Fiorentiny, která v roce utratila přibližně 6,5 milionu EURledna 2005získat to. Na pouhých 20 let je tato velká částka peněz velkým tlakem a Giampaolo Pazzini stráví ve Fiorentině čtyři smíšené roky. V létě roku 2008 klub Florentin dokonce najal italského mezinárodního útočníka Alberta Gilardina a Pazzini musí být nyní spokojen se statusem záskok.

UC Sampdoria

Přes vše, co se těšilo dobrému hodnocení, podepsal během zimního přestupového období v Sampdorii devět milionů eur. Jeho debut v Janově byl bouřlivý, když okamžitě vytvořil impozantní útočné duo s Antonio Cassanem a během půl sezóny nastřílel jedenáct gólů. Během sezóny 2009–2010 potvrdil své dobré výkony v dresu Sampdorie.

Inter Milán

Během zimního přestupového období 2011 se Giampaolo Pazzini připojil k brazilskému Leonardo Inter Milán za dvanáct milionů eur plus výměnu Jonathana Biabianyho a Lucy Caldiroly. The30. ledna 2011, na svůj první zápas nastoupil během utkání s americkým Palermem a výrazně přispěl k vítězství svého týmu tím, že dosáhl zejména double a způsobil penaltu (3-2). The13. března 2012, dostane penaltu proti Olympique de Marseille a přeměňuje ji tak, aby vstřelil druhý gól svého týmu (2: 1 za Inter na zpáteční cestě), což na kvalifikaci lombardského klubu nestačí, protože OM skóroval venku.

AC Milán

The 22. srpna 2012, Giampaolo Pazzini podepisuje s AC Milán smlouvu na tři roky. Lombardský klub prodal svého mezinárodního hráče Antonio Cassano ve formě směny + 7,5 milionu eur.

The 1 st 09. 2012, pro svůj první zápas jako startér v Bologni, zaznamenal hattrick.

Hellas Verona

Giampaolo Pazzini, který byl na konci sezóny 2014–2015 volným hráčem AC Milán, je angažován po dobu pěti let v Hellas Verona . Klub byl zařazen na konci sezóny a Pazzini zůstal hrát v následující sezóně v Serii B.Neztratil své kvality, vstřelil 23 branek a skončil nejlepším střelcem v Serii B, a tak pomohl svému klubu skončit na druhém místě v mistrovství a proto se vraťte do Serie A.

Vrací se do klubu po šestiměsíční výpůjčce. Poté odehrál sezónu a půl v Hellas Verona, než odešel do důchodu.

Levante UD

Giampaolo Pazzini, kterému chybí italský klub Hellas Verona, podepsal šestiměsíční půjčku ve španělském klubu Levante UD, 31. ledna 2018.

národní tým

Pazzini vyhrává mistrovství Evropy do 19 let 2003 . Je jedem pro své protivníky z levého křídla italského útoku. V semifinále vyřadil Česko v přidaném čase (1: 0), než vstřelil druhý gól finále.

Hráč budoucnosti byl členem italského týmu Espoirs v letech 2004 až 2007. The 24. března 2007, se vrací zejména v historii bájného stadionu ve Wembley a stal se prvním hráčem, který vstřelil gól během svého znovuotevřeného zápasu. Té noci také dosáhl hattricku.

Po těchto působivých výkonech se Sampdorií v Janově byl poprvé vybrán do italského týmu na zápas proti Černé Hoře dne28. března 2009. Výměna na výkop, to přijde v 59 th  minutu a vyhodnocování v 73 th  minutě gól, který zpečetil 2-0 italské vítězství. Po svém dobrém výkonu ho Lippi postavil v dalším zápase proti Irsku. Bohužel pro něj byl po třech minutách hry vážně vyloučen kvůli neúmyslnému šťouchnutí do Johna O'Shea . Navzdory tomuto incidentu je stále pravidelně svoláván Marcellem Lippim a byl vybrán ze seznamu 23 hráčů, kteří se v roce 2010 zúčastnili Světový pohár s Squadra Azzurra.

Statistika

V klubu

Statistiky Giampaola Pazziniho k 3. srpnu 2020
Sezóna Klub Mistrovství Národní pohár (y) Soutěž (y)

Seznam národních cílů pro Giampaolo Pazzini
00 Datováno Umístění Soutěž Výsledek Oponent Detail Sůl.
1 st 28. března 2009 Městský stadion v Podgorici , Podgorica , Černá Hora Kvalifikace na mistrovství světa 2010 V 0-2 Černá Hora Gól vstřelen po 73 minutách73. kolo hlavy 0- 2 1 re
2. místo 3. června 2011 Stadio Alberto-Braglia , Modena , Itálie Kvalifikace na Euro 2012 V 3-0 Estonsko Gól vstřelil po 68 minutách68 tis pravé chodidlo 3 -0 17 th
3. kolo 6. září 2011 Artemio-Franchi Stadium , Florencie , Itálie V 1-0 Slovinsko Gól vstřelil po 81 minutách81 tis pravé chodidlo 1 -0 21. th
4. ročník November 11 , 2011 Městský stadion , Vratislav , Polsko Přátelská hra V 0-2 Polsko Gól vstřelen po 60 minutách60 th pravé chodidlo 0- 2 22 nd
Celkový 4 góly (3 z pravé nohy a 1 z hlavičky), ve 25 výběrech mezi 28. března 2009 a 11. září 2012.