Účast 1. místo na zimních olympijských hrách mládeže

3
Celkem
9
Smíšené týmy NOC na zimních olympijských hrách mládeže

Týmy složené ze sportovců zastupujících různé národní olympijské výbory (NOC), známé jako smíšené týmy NOC , soutěžily na zimních olympijských hrách mládeže 2012 . Tyto týmy se účastnily akcí tvořených výhradně smíšenými týmy NOC. Když jeden z těchto týmů vyhraje medaili, je vztyčena olympijská vlajka místo národní vlajky a když smíšený tým NOC vyhraje zlatou medaili, hraje se olympijská hymna místo národní hymny.

Kontext

Koncept smíšených týmů NOC byl představen během letních olympijských her mládeže 2010 , na nichž sportovci z různých národů soutěžili ve stejném týmu, někdy reprezentovali jejich kontinent. To je v rozporu se smíšeným týmem (IOC Code: ZZX ), který najdete v minulých vydáních olympiády .

Medaile tabulka

Níže uvedená tabulka medailí uvádí všechny národy, které mají sportovce, kteří získali medaili účastí ve smíšeném týmu NOC. Pokud je v týmu, který získal medaili, více než jeden sportovec stejného národa, bude započítána pouze medaile této barvy. Například v této medailové tabulce je Číně připisována pouze jedna zlatá medaile místo dvou za jejich účast v týmu zlatých medailí v rychlobruslení na krátké trati.

Celkem 15 národních olympijských výborů , včetně hostitelské země Rakousko, mělo ve smíšeném týmu NOC alespoň jednoho sportovce, který získal medaili.