16 th parlament Kanady byla v relaci9. prosince 1926 na 30. května 1930. Jeho složení bylo určeno volbami v roce 1926 a bylo upraveno rezignacemi a doplňovacími volbami, které proběhly před volbami roku 1930 .
Tento zákonodárce byl řízen parlamentní menšinou liberální strany zastoupenou Williamem Lyonem Mackenzie Kingem . Oficiální opozice byla tvořena konzervativní strany , vedl nejprve Hugh Guthrie a pak Richard Bedford Bennett .
Prezident byl Rodolphe Lemieux .
Zde jsou 4 parlamentní zasedání z 16 -tého zákonodárného sboru:
Zasedání | Start | Konec |
---|---|---|
1 re | 9. prosince 1926 | April 14 , je 1927 |
2. místo | 26. ledna 1928 | 11. června 1928 |
3. místo | 7. února 1929 | 14. června 1929 |
4. místo | 20. února 1930 | 30. května 1930 |
Volební obvody označené hvězdičkou (*) značí, že jsou zastoupeny dvěma poslanci.
Volební obvod | Příjmení | Vlevo, odjet | |
---|---|---|---|
Acadia | Robert Gardiner | United Farmers of Alberta | |
Athabaska | Donald Ferdinand Kellner | United Farmers of Alberta | |
Battle River | Henry Elvins Spencer | United Farmers of Alberta | |
Bow River | Edward Joseph Garland | United Farmers of Alberta | |
Calgary East | Herbert Bealey Adshead | Pracovník | |
Calgary West | Richard Bedford Bennett | Konzervativní | |
Camrose | William Thomas Lucas | United Farmers of Alberta | |
Edmonton East | Kenneth Alexander Blatchford | Liberální | |
Edmonton West | Charles Stewart | Liberální | |
Charles Stewart ( doplňovací volby v roce 1926 ) | Liberální | ||
Lethbridge | Lincoln Henry Jelliff | United Farmers of Alberta | |
Macleod | George Gibson Coote | United Farmers of Alberta | |
Medicína klobouk | Frederick William Gershaw | Liberální | |
Mírová řeka | Donald MacBeth Kennedy | United Farmers of Alberta | |
Jelen | Alfred speakman | United Farmers of Alberta | |
Vegreville | Michael Luchkovich | United Farmers of Alberta | |
Wetaskiwin | William Irvine | United Farmers of Alberta |
Volební obvod | Příjmení | Vlevo, odjet | |
---|---|---|---|
Cariboo | John Anderson Fraser | Konzervativní | |
Comox - Alberni | Alan Webster Neill | Nezávislý | |
Fraser Valley | Harry James Barber | Konzervativní | |
Kootenay východ | James Horace King (v11. října 1926) | Liberální | |
James Horace King ( doplňovací volby v roce 1926 ) | Liberální | ||
West Kootenay | William Kemble Esling | Konzervativní | |
Nanaimo | Charles Herbert Dickie | Konzervativní | |
Nový Westminster | William Garland McQuarrie | Konzervativní | |
Skeena | James Charles Brady | Konzervativní | |
Vancouver - Burrard | John Arthur Clark | Konzervativní | |
Vancouver Center | Henry Herbert Stevens | Konzervativní | |
North Vancouver | Alexander Duncan McRae | Konzervativní | |
Vancouver jih | Leon Johnson ladner | Konzervativní | |
Victoria | Simon Fraser Tolmie (rezignoval dne5. června 1928) | Konzervativní | |
D'Arcy Britton Plunkett ( doplňovací volby v roce 1928 ) | Konzervativní | ||
Yale | Grote Stirling | Konzervativní |
Volební obvod | Příjmení | Vlevo, odjet | |
---|---|---|---|
King's | John Alexander Macdonald | Konzervativní | |
princ | Alfred Edgar MacLean | Liberální | |
Královna * | Robert Harold Jenkins | Liberální | |
John Ewen Sinclair | Liberální |
Volební obvod | Příjmení | Vlevo, odjet | |
---|---|---|---|
Brandon | Robert Forke (v5. října 1926) | Liberálně progresivní | |
Robert Forke ( doplňovací volby v roce 1926 , v30. prosince 1929, jmenovaný do Senátu) | Liberálně progresivní | ||
Thomas Crerar ( doplňovací volby v roce 1930 ) | Liberální | ||
Delfín | William John Ward | Liberálně progresivní | |
Lisgar | John Livingstone Brown | Liberálně progresivní | |
Macdonald | William James Lovie | Progresivní | |
Marquette | James Allison Glen | Liberálně-progresivní | |
Neepawa | Robert Milne | Progresivní | |
Nelson | Pták Thomas William | Progresivní | |
Portage la Prairie | Ewen Alexander McPherson | Liberální | |
Provencher | Arthur-Lucien Beaubien | Liberálně progresivní | |
Selkirku | Leland Payson Bancroft | Liberálně progresivní | |
Myš | James Steedsman | Progresivní | |
Springfield | Edgar Douglas Richmond Bissett | Liberálně progresivní | |
St. Boniface | John Power Howden | Liberální | |
Severní Winnipeg | Abraham Albert Heaps | Pracovník | |
Severní centrum Winnipeg | Holicí strojek James Woodsworth | Pracovník | |
Winnipeg South | John Stewart McDiarmid | Liberální | |
Winnipeg South Center | Joseph Thorarinn Thorson | Liberální |
Volební obvod | Příjmení | Vlevo, odjet | |
---|---|---|---|
Antigonish - Guysborough | John Carey Douglas | Konzervativní | |
William Duff ( doplňovací volby v roce 1927 ) | Liberální | ||
Cape Breton-Victoria-North | Lewis Wilkieson Johnstone | Konzervativní | |
Cape Breton South | Finlay Macdonald | Konzervativní | |
Colchester | George Taylor Macnutt | Konzervativní | |
Cumberland | Robert Knowlton Smith | Konzervativní | |
Digby - Annapolis | Harry Bernard krátký | Konzervativní | |
Halifax * | William Anderson Black | Konzervativní | |
Felix patrick quinn | Konzervativní | ||
Hants - Kings | James Lorimer Ilsley | Liberální | |
Inverness | Isaac Duncan Macdougall | Konzervativní | |
Pictou | Thomas cantley | Konzervativní | |
Queens - Lunenburg | William Gordon Ernst | Konzervativní | |
Richmond - West Cape Breton | John Alexander MacDonald | Konzervativní | |
Shelburne - Yarmouth | Paul Lacombe Hatfield (v6. října 1926) | Liberální | |
James Layton Ralston ( doplňovací volby v roce 1926 ) | Liberální |
Volební obvod | Příjmení | Vlevo, odjet | |
---|---|---|---|
Yukon | George černý | Konzervativní |