20 th parlament Kanady byla v relaci6. září 1945 na April 30 , z roku 1949. Jeho složení bylo určeno volbami v roce 1945 , které se konaly dne11. června 1945, ve znění rezignace a doplňovacích voleb před volbami v roce 1949 .
Tento zákonodárce byl řízen parlamentní většinou drženou Liberální stranou vedenou nejprve Williamem Lyonem Mackenzie Kingem a poté Louisem St-Laurentem . Oficiální opozice byla zastoupena postupné konzervativní strany (dříve Konzervativní strany ) vedl nejprve John Bracken a pak George Drew .
Prezident byl Gaspard Fauteux .
V tomto termínu je Co-operative Commonwealth Federation of MJ Coldwell déclassa na sociální Credit as třetími stranami.
Zde je 5 parlamentní zasedání z 20 -tého zákonodárného sboru:
Zasedání | Start | Konec |
---|---|---|
1 re | 6. září 1945 | 18. prosince 1945 |
2. místo | 14. března 1946 | 31. srpna 1946 |
3. místo | 30. ledna 1947 | 17. července 1947 |
4. místo | 5. prosince 1947 | 30. června 1948 |
5 | 29. ledna 1949 | April 30 , z roku 1949 |
Volební obvody označené hvězdičkou (*) značí, že jsou zastoupeny dvěma poslanci.
Volební obvod | Příjmení | Vlevo, odjet | |
---|---|---|---|
Acadia | Victor Quelch | Sociální úvěr | |
Athabaska | Joseph Miville Dechene | PLC | |
Battle River | Robert fér | Sociální úvěr | |
Bow River | Charles Edward Johnston | Sociální úvěr | |
Calgary East | Douglas harkness | Pc | |
Calgary West | Arthur LeRoy Smith | Pc | |
Camrose | James Alexander Marshall | Sociální úvěr | |
Edmonton East | Patrick harvey ashby | Sociální úvěr | |
Edmonton West | James Angus MacKinnon | PLC | |
Jasper - Edson | Walter Frederick Kuhl | Sociální úvěr | |
Lethbridge | John Horne Blackmore | Sociální úvěr | |
Macleod | Ernest George Hansell | Sociální úvěr | |
Medicína klobouk | William Duncan Wylie | Sociální úvěr | |
Mírová řeka | Solon Earl Low | Sociální úvěr | |
Jelen | Frederick Davis Shaw | Sociální úvěr | |
Vegreville | Anthony hlynka | Sociální úvěr | |
Wetaskiwin | Norman Jaques | Sociální úvěr |
Volební obvod | Příjmení | Vlevo, odjet | |
---|---|---|---|
Cariboo | William Irvine | CCF | |
Comox - Alberni | John Lambert Gibson | Nezávislé PLC | |
Fraser Valley | George Cruickshank | PLC | |
Kamloops | Davie Fulton | Pc | |
Kootenay východ | James Herbert Matthews | CCF | |
West Kootenay | Herbert Wilfred Herridge | Nezávislé na CCF | |
Nanaimo | George hrušky | Pc | |
Nový Westminster | Thomas reid | PLC | |
Skeena | Harry archibald | CCF | |
Vancouver - Burrard | Charles Merritt | Pc | |
Vancouver Center | Ian Alistair Mackenzie (19. ledna 1948, jmenován do Senátu) | PLC | |
Rodney Young ( doplňovací volby 8. června 1948) | CCF | ||
Vancouver východ | Angus MacInnis | CCF | |
North Vancouver | James Sinclair | PLC | |
Vancouver jih | Howard Charles zelený | Pc | |
Victoria | Robert Mayhew | PLC | |
Yale | Grote Stirling (rezignoval dne21. října 1947) | Pc | |
Owen Jones ( doplňovací volby dne31. května 1948) | CCF |
Volební obvod | Příjmení | Vlevo, odjet | |
---|---|---|---|
King's | Grant Thomase Vincenta | PLC | |
princ | John Watson MacNaught | PLC | |
Královna * | James Lester Douglas | PLC | |
Chester McLure | Pc |
Volební obvod | Příjmení | Vlevo, odjet | |
---|---|---|---|
Brandon | James Ewen Matthews | PLC | |
Churchill | Ronald Stewart Moore | CCF | |
Delfín | Fred zaplitny | CCF | |
Lisgar | Howard Waldemar Winkler | PLC | |
Macdonald | William Gilbert Weir | Liberálně progresivní | |
Marquette | James Allison Glen (rezignoval dne4. listopadu 1948) | PLC | |
Stuart Garson ( doplňovací volby dne20. prosince 1948) | PLC | ||
Neepawa | John Bracken | Pc | |
Portage la Prairie | Harry Leader (zemřel dne9. května 1946) | PLC | |
Calvert Charlton Miller ( doplňovací volby dne21. října 1946) | Pc | ||
Provencher | René Jutras | PLC | |
Selkirku | William Bryce | CCF | |
Myš | J. Arthur Ross | Pc | |
Springfield | John Sinnott | PLC | |
St. Boniface | Fernand Viau | PLC | |
Severní Winnipeg | Alistair Stewart | CCF | |
Severní centrum Winnipeg | Stanley knowles | CCF | |
Winnipeg South | Leslie Mutch | PLC | |
Winnipeg South Center | Ralph Maybank | PLC |
Volební obvod | Příjmení | Vlevo, odjet | |
---|---|---|---|
Charlotte | Andrew Wesley Stuart | PLC | |
Gloucester | Clovis-Thomas Richard | PLC | |
Kent | Aurele Leger | PLC | |
Northumberland | John william maloney | PLC | |
Restigouche - Madawaska | Benoit Michaud | PLC | |
Královský | Potoky Alfreda Johnsona | Pc | |
Saint-Jean - Albert | Douglas King Hazen | Pc | |
Victoria - Carleton | Heber Harold Hatfield | Pc | |
Westmorland | Henry Read Emmerson | PLC | |
York - Sunbury | Hedley Francis Gregory Bridges (zemřel v kanceláři) | PLC | |
Milton Fowler Gregg ( doplňovací volby dne20. října 1947) | PLC |
Volební obvod | Příjmení | Vlevo, odjet | |
---|---|---|---|
Antigonish - Guysborough | J. Ralph Kirk | PLC | |
Cape Breton-Victoria-North | Matthew MacLean | PLC | |
Cape Breton South | Clarence gillis | CCF | |
Colchester - Hants | Frank Thomas Stanfield | Pc | |
Cumberland | Percy Chapman Black | Pc | |
Digby - Annapolis - Kings | James Lorimer Ilsley (rezignoval dne27. října 1948) | PLC | |
George Nowlan ( doplňovací volby dne13. prosince 1948) | Pc | ||
Halifax * | Gordon Benjamin Isnor | PLC | |
William Chisholm Macdonald (zemřel dne19. listopadu 1946) | PLC | ||
John Dickey ( doplňovací volby dne14. července 1947) | PLC | ||
Inverness - Richmond | Mojžíš Elijah McGarry | PLC | |
Pictou | Henry Byron McCulloch | PLC | |
Queens - Lunenburg | Robert zimy | PLC | |
Shelburne - Yarmouth - Clare | Loran Ellis Baker | PLC |
Volební obvod | Příjmení | Vlevo, odjet | |
---|---|---|---|
Algoma východ | Thomas Farquhar (v10. září 1948, jmenovaný do Senátu) | PLC | |
Lester B. Pearson ( doplňovací volby dne25. října 1948) | PLC | ||
Algoma West | George E. Nixon | PLC | |
Brantford City | William Ross Macdonald | PLC | |
Brant | John A. Charlton | Pc | |
Broadview | Kostel Thomase Langtona | Pc | |
Bruce | Andrew Ernest Robinson | Pc | |
Carleton | George Russell Boucher (rezignoval dne1 st 11. 1948) | Pc | |
George Drew ( doplňovací volby dne20. prosince 1948) | Pc | ||
Cochrane | Joseph-Arthur Bradette | PLC | |
Danforth | Joseph Henry Harris | Pc | |
Davenport | John Ritchie MacNicol | Pc | |
Dufferin - Simcoe | William Earl Rowe | Pc | |
Durham | Charles Elwood Stephenson | Pc | |
Eglinton | Donald flemuje | Pc | |
Elgin | Charles Delmer Coyle | Pc | |
Essex východ | Paul Joseph James Martin | PLC | |
Essex West | Donald Ferguson Brown | PLC | |
Essex-jih | Murray Clark | PLC | |
Fort William | Dan McIvor | PLC | |
Frontenac - Addington | Wilbert Ross Aylesworth | Pc | |
Skotská čepka | William MacDiarmid (rezignoval dne22. června 1945) | PLC | |
William Lyon Mackenzie King ( doplňovací volby dne6. srpna 1945) | PLC | ||
Greenwood | Denton Massey | Pc | |
Grenville - Dundas | Arza Clair Casselman | Pc | |
Šedá - Bruce | Walter Harris | PLC | |
Šedo-severní | W. Garfield Case | Pc | |
Haldimand | Mark Senn | Pc | |
Halton | Hughes Cleaver | PLC | |
Hamilton East | Thomas Hambly Ross | PLC | |
Hamilton West | Colin Gibson | PLC | |
Hastings - Peterborough | George Stanley White | Pc | |
Hastings-jih | George Henry Stokes | Pc | |
Vysoký park | William Alexander McMaster | Pc | |
Huron-sever | Elston Cardiff | Pc | |
Huron - Perth | William Henry Golding | PLC | |
Kenora - Rainy River | William Moore Benidickson | PLC | |
Kent | Hrabě Desmond | Pc | |
Kingston-City | Thomas Kidd | Pc | |
Lambton - Kent | Robert James Henderson | Pc | |
Lambton West | Joseph Warner Murphy | Pc | |
Lanark | William Gourlay Blair | Pc | |
Leeds | Jiří Webb | Pc | |
Lincoln | Norman Lockhart | Pc | |
Londýn | Park manross | Pc | |
Middlesex východ | Harry oliver bílý | Pc | |
Middlesex West | Robert mccubbin | PLC | |
Muskoka - Ontario | James macdonnell | Pc | |
Nipissing | Leoda Gauthier | PLC | |
Norfolk | Theobald Butler Barrett | Pc | |
Northumberland | Earle Drope | Pc | |
Ontario | WEN Sinclair (zemřel v kanceláři) | PLC | |
Arthur Henry Williams (doplňovací volby dne8. června 1948) | CCF | ||
Ottawa východ | Jean-Thomas Richard | PLC | |
Ottawa West | George McIlraith | PLC | |
Oxford | Kenneth Daniel | Pc | |
Parkdale | Herbert Alexander Bruce (rezignoval) | Pc | |
Harold Timmins ( doplňovací volby dne21. října 1946) | Pc | ||
Parryho zvuk | Wilfred McDonald | PLC | |
Kůra | Gordon Graydon | Pc | |
Perth | Albert James Bradshaw | Pc | |
Peterborough West | Gordon fraser | Pc | |
Port Arthur | Clarence Decatur Howe | PLC | |
Prescott | Élie-Oscar Bertrand | PLC | |
Prince Edward - Lennox | George Tustin | Pc | |
Renfrew North | Ralph Warren | PLC | |
Renfrew South | James Joseph Mccann | PLC | |
Rosedale | Harry Jackman | Pc | |
Russell | Joseph-Omer Gour | PLC | |
St. Paul's | Douglas Ross | Pc | |
Simcoe East | William Alfred Robinson | PLC | |
Simcoe North | Julian Ferguson | Pc | |
Spadina | David Croll | PLC | |
Stormont | Lionel chevrier | PLC | |
Timiskaming | Walter Malý | PLC | |
Trojice | Larry Skey | Pc | |
Victoria | Clayton Hodgson | Pc | |
Waterloo North | Louis Orville Breithaupt | PLC | |
Waterloo na jih | Karl Kenneth Homuth | Pc | |
Dobře a | Humphrey Mitchell | PLC | |
Wellington North | Lewis menary | Pc | |
Wellington South | Robert Gladstone | PLC | |
Wentworth | Frank Lennard | Pc | |
York East | Robert Henry McGregor | Pc | |
York North | Jack Smith | PLC | |
York West | Agar Rodney Adamson | Pc | |
York jih | Alan kohoutek | Pc |
Volební obvod | Příjmení | Vlevo, odjet | |
---|---|---|---|
Assiniboia | Edward McCullough | CCF | |
Humboldt | Joseph William Burton | CCF | |
Kindersley | Frank Jaenicke | CCF | |
Lake Center | John Diefenbaker | Pc | |
Mackenzie | Alexander Malcolm Nicholson | CCF | |
Maple Creek | Duncan John McCuaig | CCF | |
Melfort | Percy Wright | CCF | |
Melville | Zahradník James Garfield | PLC | |
Losí čelist | W. Ross Thatcher | CCF | |
North-Battleford | Frederick Townley-Smith | CCF | |
Princ Albert | Edward LeRoy Bowerman | CCF | |
Qu'Appelle | Gladys Strum | CCF | |
Město Regina | John Probe | CCF | |
Rosetown - Biggar | Major James Coldwell | CCF | |
Rosthern | Walter Tucker (rezignoval dne8. června 1948) | PLC | |
William Albert Boucher ( doplňovací volby dne25. října 1948) | PLC | ||
Saskatoon city | Roy Knight | CCF | |
Rychlý proud | Thomas John Bentley | CCF | |
The Battlefords | Max Campbell | CCF | |
Weyburn | Eric McKay | CCF | |
Dřevěná hora | Hazen argumentovat | CCF | |
Yorkton | George Hugh Castleden | CCF |
Volební obvod | Příjmení | Vlevo, odjet | |
---|---|---|---|
Yukon | George černý | Národní vláda |