1 Oficiální národní a mezinárodní soutěže.
2 oficiální zápasy (včetně přátelských zápasů ověřených FIFA).

Andreu Fontàs Prat , narozen dne14. listopadu 1989v Banyoles ( Katalánsko , Španělsko ) je španělský fotbalista hrající jako centrální obránce . Trénoval v La Masia , tréninkovém středisku FC Barcelona , krátce znal první katalánský tým, než byl zapůjčen RCD Mallorca . Před vstupem do Sporting Kansas City v MLS odehrál více než sto her v Celta de Vigo .

Klub

Výcvik

Poté, co hrál s klubem Banyoles, se Andreu Fontàs připojil v roce 2007 k La Masía , tréninkovému centru FC Barcelona.

Začátky

Začal v první divizi dne31. srpna 2009face Sporting Gijon na Camp Nou o vrácení pole do 84 -tého  minutu namísto Gerard Pique .

První funkční období

The 20. listopadu 2010Andreu Fontàs je poprvé držen v zápase tváře mistrovství Almería , ve kterém Fontàs dává přihrávku na bránu z více než 50 metrů Pedro (vyhrál 8-0). O několik dní později7. prosince 2010Ten vstřelil svůj první gól v Lize mistrů a otevřel skóre v 51 -té  minutě obličeje Rubin Kazaň na Camp Nou (2-0 vítězství).

The 16. března 2011Andreu Fontàs trvale připojuje k prvnímu týmu Barçy, který nahradí Erica Abidala, který měl nádor jater.

The 18. října 2011, Fontàs prodlužuje smlouvu s Barçou do roku 2015. Jeho klauzule o propuštění pak činí 70 milionů eur.

Andreu Fontàs hraje několik minut z Club World Cup konečné vyhrál FC Barcelona proti Santos na18. prosince 2011.

Zapůjčeno od RCD Mallorca

The 15. října 2012„FC Barcelona oznamuje, že Andreu Fontàs je do konce sezóny postoupen RCD Mallorca .

Celta de Vigo

The 20. června 2013„Fontàs je rekrutována Celta de Vigo trénovanou Luisem Enriquem proti milionu eur. FC Barcelona zahrnuje do převodu možnost zpětného odkupu, která se neuskuteční.

Detaily zápasů

V klubu

Fontas nezačíná s katalánským klubem, ale hraje několik her nebo několik minut, zejména po operaci Erica Abidala na jeho játrech, odehrál tři zápasy, ale místo nechal Adriano Correia . Poslední minuty finále finále Světový pohár klubů vyhrál FC Barcelona ve finále proti Santos FC (4: 0).