Rakousko na zimních olympijských hrách 1988 | |||||||||||
CIO kód | AUT | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Výbor | Rakouský národní olympijský výbor | ||||||||||
Umístění | Calgary | ||||||||||
Účast | 15 th na zimních hrách | ||||||||||
Sportovci | 81 (66 mužů a 15 žen) v 10 sportech | ||||||||||
Vlajkonoš | Leonhard Stock (alpské lyžování) | ||||||||||
|
|||||||||||
Rakousko na zimních olympijských hrách | |||||||||||
| |||||||||||
Rakousko se podílí na 1988 olympijských her zimy , která se konala v Calgary v Kanadě . Tato země, kterou zastupuje 81 sportovců, se účastní zimních her již po patnácté po své účasti ve všech předchozích vydáních. Rakouskí sportovci získávají 10 medailí: 3 zlaté, 5 stříbrných a 2 bronzové. Jsou seřazeny 6 th v tabulce medailí .
Medaile | Sportovec | Sport | Test |
---|---|---|---|
Zlato | Hubert Strolz | alpské lyžování | Kombinovaní muži |
Zlato | Anita Wachterová | alpské lyžování | Kombinované ženy |
Zlato | Sigrid vlk | alpské lyžování | Super G ženy |
stříbrný | Bernhard Gstrein | alpské lyžování | Kombinovaní muži |
stříbrný | Hubert Strolz | alpské lyžování | Obří slalomáři |
stříbrný | Helmut Mayer | alpské lyžování | Super G muži |
stříbrný | Klaus Sulzenbacher | Severská kombinace | Jednotliví muži |
stříbrný | Michael hadschieff | Rychlobruslení | 10 000 metrů muži |
Bronz |
Hansjörg Aschenwald Günther Csar Klaus Sulzenbacher |
Severská kombinace | Pánské týmy |
Bronz | Michael hadschieff | Rychlobruslení | 1 500 metrů muži |
Test | Sportovec | Zmeškané 1 | Čas | Hodnost |
---|---|---|---|---|
10 km | Alfred Eder | 2 | 27:57:03 | 40 |
Egon leitner | 2 | 27:42:42 | 37 | |
Bruno Hofstätter | 1 | 27:02 8 | 23 | |
Franz Schuler | 1 | 26 min 45 s 0 | 17 |
Test | Sportovec | Čas | Slečny | Upravený čas 2 | Hodnost |
---|---|---|---|---|---|
20 km | Franz Schuler | 55:24 | 8 | 1 h 03 min 24 s 5 | 36 |
Egon leitner | 58 min 52 s 3 | 3 | 1 h 01 min 52 s 3 | 27 | |
Alfred Eder | 55:39 | 6 | 1 h 01 min 39 s 7 | 26 | |
Bruno Hofstätter | 57:05:01 | 4 | 1 h 01:05 s 1 | 24 |
Sportovci | Závod | ||
---|---|---|---|
Zmeškané 1 | Čas | Hodnost | |
Anton Lengauer-Stockner Bruno Hofstätter Franz Schuler Alfred Eder |
0 | 1 h 24 min 17 s 6 | 4 |
1 Musí být dokončena penaltová smyčka 150 metrů na zmeškaný cíl.
2 Přidána jedna minuta na zmeškaný cíl
Bob | Sportovci | Test | 1. kolo | 2. kolo | 3. kolo | 4. kolo | Celkový | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | |||
AUT-1 |
Ingo Appelt Harald Winkler |
Dva muži bob | 57s 22 | 2 | 59 s 83 | 12 | 1 min 00 s 00 | 5 | 59 s 44 | 9 | 3:56:49 | 5 |
AUT-2 |
Peter Kienast Christian Mark |
Dva muži bob | 58s 19 | 13 | 58 s 96 | 4 | 1 min 00 s 48 | 12 | 59s 28 | 7 | 3:56:91 | 8 |
AUT-1 |
Peter Kienast Franz Siegl Christian Mark Kurt Teigl |
Čtyři muži bob | 57. 07 | 11 | 57 s 40 | 4 | 56s 27 | 2 | 57. 91 | 8 | 3:48:65 | 6 |
AUT-2 |
Ingo Appelt Josef Muigg Gerhard Redl Harald Winkler |
Čtyři muži bob | 56. 93 | 8 | 57. 51 | 5 | 56s 41 | 4 | 58 s 10 | 13 | 3:48:95 | 7 |
Události:
Sportovec | Test | Skoky na lyžích | Běh na lyžích | Celkový | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Body | Hodnost | Začněte po | Čas | Body | Hodnost | ||
Günther Csar | Individuální | 196.2 | 25 | 3 min 35 s 4 | 45 min 26 s 2 | 378,430 | 34 |
Klaus Ofner | 208,9 | 11 | 2 min 10 s 7 | 43: 26: 3 | 396,410 | 22 | |
Hansjörg Aschenwald | 214,1 | 7 | 1 min 36 s 0 | 43:55 | 392,025 | 24 | |
Klaus Sulzenbacher | 228,5 | 1 | 0 min 00 s 0 | 39:46 | 429 375 |
Tři účastníci za tým.
Události:
Sportovci | Skoky na lyžích | Běh na lyžích | Celkový | ||
---|---|---|---|---|---|
Body | Hodnost | Začněte po | Čas | Hodnost | |
Hansjörg Aschenwald Günther Csar Klaus Sulzenbacher |
626.6 | 2 | 0 min 16 s 0 | 1 h 21 min 16 s 9 |
Tři nejlepší týmy (modře) z každé skupiny postupují do finálového kola.
Hrát si | Vyhrál | Ztracený | Kreslí | Cíle pro |
Góly proti |
Body | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sovětský svaz | 5 | 5 | 0 | 0 | 32 | 10 | 10 |
západní Německo | 5 | 4 | 1 | 0 | 19 | 12 | 8 |
Československo | 5 | 3 | 2 | 0 | 23 | 14 | 6 |
Spojené státy | 5 | 2 | 3 | 0 | 27 | 27 | 4 |
Rakousko | 5 | 0 | 4 | 1 | 12 | 29 | 1 |
Norsko | 5 | 0 | 4 | 1 | 11 | 32 | 1 |
Rudolf König, Herbert Pök, Konrad Dorn, Bernard Hutz, Martin Platzer, Thomas Cijan, Kelvin Greenbank, Kurt Haranda, Edward Lebler, Peter Raffl, Brian Stankiewicz, Michael Shea, Werner Kerth, Manfred Mühr, Gerhard Puschnik, Robert Mack, Andreas Salat , Robin Sadler , Hans Sulzer, Gert Kompajn, Peter Zhenalik, Günter Koren a Silvester Szybisti
Sportovec | 1. kolo | 2. kolo | 3. kolo | 4. kolo | Celkový | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | |
Gerhard Sandbichler | 46s 911 | 14 | 46s 990 | 15 | Diskvalifikovaný | |||||
Otto Mayregger | 46s 777 | 10 | 46s 896 | 14 | 46s 925 | 11 | 46s 931 | 8 | 3:07 619 | 9 |
Markus Prock | 46s 637 | 8 | 46s 632 | 4 | 47s 637 | 22 | 46s 829 | 5 | 3:07 735 | 11 |
Sportovci | 1. kolo | 2. kolo | Celkový | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | |
Georg Fluckinger Robert Manzenreiter |
46s 135 | 8 | 46s 229 | 3 | 1:32:36 | 5 |
Gerhard Sandbichler Franz Lechleitner |
46s 771 | 14 | 46s 691 | 9 | 1:33:46 | 12 |
Sportovec | 1. kolo | 2. kolo | 3. kolo | 4. kolo | Celkový | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | |
Andrea Tagwerker | 46s 787 | 13 | 47. 140 | 13 | 46s 735 | 9 | 46s 839 | 14 | 3:07 501 | 12 |
Sportovci | Test | CD | OD | FD | TFP | Hodnost |
---|---|---|---|---|---|---|
Kathrin Beck Christoff Beck |
Ledový tanec | 5 | 5 | 5 | 10 s 0 | 5 |
Test | Sportovec | Závod | |
---|---|---|---|
Čas | Hodnost | ||
500 m | Christian Eminger | 39 s 70 | 34 |
Michael hadschieff | 37 s 90 | 26 | |
1000 m | Michael hadschieff | 1:13:84 | 6 |
1500 m | Michael hadschieff | 1:52:31 | |
5000 m | Christian Eminger | 6:57:22 | 20 |
Michael hadschieff | 6:48:72 | 5 | |
10 000 m | Christian Eminger | 14:30:21 | 19 |
Michael hadschieff | 13:56:11 |
Test | Sportovec | Závod | |
---|---|---|---|
Čas | Hodnost | ||
500 m | Emese Nemeth-Hunyady | 41. 38 | 19 |
1000 m | Emese Nemeth-Hunyady | 1:22:22 | 16 |
3000 m | Emese Nemeth-Hunyady | 4:27:56 | 14 |
Sportovec | Test | Skok 1 | Skok 2 | Celkový | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Vzdálenost | Body | Vzdálenost | Body | Body | Hodnost | ||
Ernst Vettori | Normální odrazový můstek | 79,5 m | 94,8 | 76,0 m | 86,7 | 181,5 | 24 |
Andreas Felder | 80,5 m | 96,9 | 81,0 m | 95.2 | 192.1 | 12 | |
Günther Stranner | 83,5 m | 98,7 | 78,0 m | 87,9 | 186.6 | 20 | |
Heinz kuttin | 87,0 m | 105,3 | 80,5 m | 94,4 | 199,7 | 6 | |
Ernst Vettori | Velký odrazový můstek | 103,0 m | 94.1 | 96,5 m | 82.5 | 176.6 | 28 |
Günther Stranner | 112,0 m | 106,7 | 94,5 m | 78.2 | 184,9 | 20 | |
Heinz kuttin | 112,0 m | 108.2 | 98,5 m | 85.3 | 193,5 | 12 | |
Andreas Felder | 113,5 m | 110.3 | 103,0 m | 93.6 | 203,9 | 6 |
Sportovci | Výsledek | |
---|---|---|
Body 1 | Hodnost | |
Ernst Vettori Heinz Kuttin Günther Stranner Andreas Felder |
577,6 | 5 |
1 Každý ze čtyř členů týmu provede dva skoky. Počítají se nejlepší tři.
Sportovec | Test | 1. kolo | 2. kolo | Celkový | |
---|---|---|---|---|---|
Čas | Čas | Čas | Hodnost | ||
Günther Mader | Klesání | 2:03:96 | 19 | ||
Anton Steiner | 2:02:19 | 7 | |||
Gerhard Pfaffenbichler | 2:02:02 | 5 | |||
Leonhard Stock | 2:01:56 | 4 | |||
Leonhard Stock | Super-G | 1:42:36 | 8 | ||
Günther Mader | 1:41:96 | 5 | |||
Hubert Strolz | 1:41:11 | 4 | |||
Helmut Mayer | 1 min 40 s 96 | ||||
Günther Mader | Obří slalom | 1:06:74 | 1:03:30 | 2:04:04 | 11 |
Helmut Mayer | 1:06:32 | 1:02:77 | 2:09:09 | 7 | |
Rudi nierlich | 1:05:75 | 1:03:17 | 2:08:92 | 5 | |
Hubert Strolz | 1:05:05 | 1:02:36 | 2:07:41 | ||
Rudi nierlich | Slalom | Nedokončil | |||
Günther Mader | 52. 69 | Nedokončil | |||
Thomas Stangassinger | Nedokončil | ||||
Bernhard Gstrein | 51 s 87 | 48s 21 | 1:40:08 | 4 |
Sportovec | Klesání | Slalom | Celkový | ||
---|---|---|---|---|---|
Čas | Čas 1 | Čas 2 | Body | Hodnost | |
Thomas Stangassinger | 1 min 54 s 70 | 44s 76 | 42 s 93 | 107,87 | 13 |
Bernhard Gstrein | 1 min 50 s 20 | 43 s 17 | 42s 65 | 43,45 | |
Günther Mader | 1:49:56 | Nedokončil | |||
Hubert Strolz | 1:48:51 | 44s 56 | 42 s 75 | 36,55 |
Sportovec | Test | 1. kolo | 2. kolo | Celkový | |
---|---|---|---|---|---|
Čas | Čas | Čas | Hodnost | ||
Sigrid vlk | Klesání | Nedokončil | |||
Anita Wachterová | Nedokončil | ||||
Elisabeth Kirchler | 1:27:19 | 8 | |||
Petra kronberger | 1:27:03 | 6 | |||
Sylvia Eder | Super-G | 1:22:39 | 25 | ||
Elisabeth Kirchler | 1:21:16 | 15 | |||
Anita Wachterová | 1:20:36 | 5 | |||
Sigrid vlk | 1:19:03 | ||||
Sigrid vlk | Obří slalom | Nedokončil | |||
Petra kronberger | 1:02:41 | 1:09:90 | 2:12:31 | 14 | |
Ulrike Maier | 1:01:41 | 1:06:59 | 2:08:10 | 6 | |
Anita Wachterová | 1 min 00 s 23 | 1:08:15 | 2:08:38 | 7 | |
Anita Wachterová | Slalom | Nedokončil | |||
Ulrike Maier | 50. léta 94 | 49 s 60 | 1:40:54 | 10 | |
Roswitha Steiner | 50. léta 43 | 48 s 34 | 1:38:77 | 4 | |
Ida Ladstätter | 49 s 71 | 49 s 88 | 1:39:59 | 6 |
Sportovec | Klesání | Slalom | Celkový | ||
---|---|---|---|---|---|
Čas | Čas 1 | Čas 2 | Body | Hodnost | |
Ulrike Maier | Nedokončil | ||||
Sylvia Eder | 1:19:68 | 42s 03 | 43. 88 | 92. 86 | 12 |
Petra kronberger | 1:18:36 | 44s 53 | 43s 25 | 88 s 01 | 11 |
Anita Wachterová | 1:17:14 | 40. léta 68 | 42s 29 | 29s 25 |
Test | Sportovec | Závod | |
---|---|---|---|
Čas | Hodnost | ||
15 km | Martin Standmann | 46: 04: 1 | 42 |
Alois visací zámek | 45 min 38 s 5 | 36 | |
Andre Blatter | 45 min 15 s 2 | 32 | |
Alois schwarz | 45:06 | 31 | |
30 km | Martin Standmann | 1 h 34 min 24 s 8 | 44 |
Alois visací zámek | 1 h 32 min 00 s 0 | 33 | |
Alois schwarz | 1 h 29 min 34 s 4 | 18 | |
50 km | Alois visací zámek | Nedokončil | |
Alois schwarz | 2 h 17 min 03 s 5 | 41 | |
Martin Standmann | 2 h 13 min 39 s 3 | 36 | |
Andre Blatter | 2 h 10 min 43 s 6 | 19 |
Sportovci | Závod | |
---|---|---|
Čas | Hodnost | |
André Blatter Alois Schwarz Martin Standmann Alois Stadlober |
1 h 49 min 14 s 5 | 10 |
Test | Sportovec | Závod | |
---|---|---|---|
Čas | Hodnost | ||
5 km | Hildegarda Embacherová | 17:18 | 45 |
Margot Kober | 16:39:02 | 36 | |
Maria Theurl | 16:36 | 34 | |
Cornelia Sulzer | 16:09 7 | 20 | |
10 km | Maria Theurl | Nedokončil | |
Hildegarda Embacherová | 34 min 53 s 2 | 42 | |
Margot Kober | 32:22:22 | 34 | |
Cornelia Sulzer | 32:17 | 26 | |
20 km | Margot Kober | Nedokončil | |
Hildegarda Embacherová | 1 h 07 min 35 s 1 | 50 | |
Cornelia Sulzer | 1 h 03:01 s 2 | 37 |