Národní 2020-2021
Sport | ragbyový svaz |
---|---|
Organizátor | Francouzská rugbyová federace |
Úpravy | 1 re |
Místa) | Francie |
Datováno | 12. září 2020 na 5. června 2021 |
Účastníci | 14 týmů |
Oficiální webové stránky | competitions.ffr.fr |
Hierarchie | 3 rd krok |
---|---|
Vyšší úroveň | Pro D2 2020-2021 |
Nižší úroveň | Federální 1 2020-2021 |
Propagováno na začátku sezóny | - |
---|---|
Na začátku sezóny sestoupil | - |
Vítěz | USA bressane |
Finalista | RC Narbonne |
Povýšen |
USA bressane RC Narbonne |
Liga Francie Rugby z 3 e divize 2020 do roku 2021 , nebo National 2020 do roku 2021 se odehrává mezi12. září 2020 a 5. června 2021.
v červen 2020Federace a liga se dohodly na vytvoření národního šampionátu třetí divize, mostu mezi profesionálem Pro D2 a federálním amatérem 1. Toto mistrovství je organizováno FFR, ale spolufinancováno stejnými částmi oběma institucemi. Prvních 18 národních žebříčků pro sezónu 2019-2020 Federal 1 je zváno k účasti v této nové soutěži. Čtrnáct klubů reagovalo příznivě a bylo tak vybráno do prvního ročníku: SC Albi , RC Aubenas , Blagnac rugby , CS Bourgoin-Jallieu , US bressane , SO Chambéry , Union Cognac Saint-Jean-d'Angély , US Dax , Stade Dijon , RC Massy , RC Narbonne , Stade niçois , RC Suresnes a Stado Tarbes . Z těchto čtrnácti klubů již devět hrálo v Pro D2.
The 16. června 2020, vytvoření soutěže je oficiálně potvrzeno řídícím výborem Francouzské ragbyové federace. Jako přechod Národní je stále součástí 1 st Federálního oddělení pro sezónu 2020-2021 v souladu s platnou legislativou, než se stal samostatnou divizi od sezóny 2021-2022.
The 3. listopadu 2020Je federální úřad na FFR oznamuje zastavení šampionátu až do ledna, vzhledem k Covid-19 pandemie a na druhém porodu roku 2020 ve Francii. Poté je získána vládní výjimka, aby bylo možné soutěžit stejným způsobem jako Top 14 a Pro D2. Vzorec je proto znovu upraví: setkání mezi 7 th a 13 th dny byly zrušeny, zatímco den volna je na místě před fázi návratu k zajištění rovnováhy mezi odehraných zápasů doma a venku každý tým; odložení zápasů z prvních šesti dnů musí být vloženo do plánu pro návratovou fázi. Šampionát tedy pokračuje o víkendu9 a 10. ledna 2021. Finále je zkráceno: semifinále na hřišti nejvýše postaveného týmu a poté finále. Navíc s ohledem na konečnou zastávku Federal 1 , sestupy z National jsou pro tuto sezónu zrušeny.
Finále organizované na neutrální půdě se hraje na stadionu Pierre-Rajon v Bourgoin-Jallieu.
Čtrnáct týmů se účastní národního mistrovství , které tvoří jeden pool.
Na konci základní části, týmy dokončovací na 1 st a 2 e sedačky jsou přímo kvalifikovaní pro semifinále, zatímco mezi 3 th a 6 th místo toho argumentovat, play-off. Semifinále je organizováno ve formátu zpáteční cesty. Finále se odehrává na neutrální zemi.
Tito dva finalisté jsou povýšeni do Pro D2 za podmínky splnění specifikací stanovených federací. V případě odmítnutí stoupání nebo administrativního rozhodnutí zabraňujícího stoupání nedochází k žádné kompenzaci u národního semifinalistického týmu, což by vedlo k repechage ze sestupujícího týmu Pro D2.
Týmy zařadil 13 th a 14 th jsou zařazeny do Fédérale 1 . V případě odmítnutí stoupání nebo správního rozhodnutí zabraňujícího stoupání ze strany jednoho z finalistů Federal 1, nebude u semifinalisty Federal 1 provedena žádná kompenzace, což by vedlo k opravě týmu týmů Národní sestoupil.
Na konci základní části, týmy dokončovací na 1 oko na 4 -tého místa jsou přímo kvalifikovaní pro semifinále. Jsou organizovány v jednom setkání na půdě dvou nejlépe hodnocených týmů. Tito dva finalisté jsou povýšeni do Pro D2 za podmínky, že splňují specifikace stanovené federací. Finále se odehrává na neutrální zemi.
Žádný tým není zařazen do federální 1 .
Klub | Předběžný rozpočet na období 2020–2021 v milionech EUR |
Pořadí v letech 2019-2020 | Trenéři | Stadión | Kapacita |
---|---|---|---|---|---|
SC Albi | - | 1 st slepice 3 ( Federální 1 ) |
Arnaud Méla Jérémy Wanin |
Městský stadion ( Albi ) | 11 500 |
RC Aubenas Vals | - | 4 th skupina 2 ( Federal 1 ) |
Mariano Taverna Yann Rave Fabien Bertrand |
Stadion Georges-Marquand ( Ucel ) | 3000 |
Blagnacské ragby | - | 2 nd bazén 3 ( Federal 1 ) |
Christophe Deylaud Eric Ecribano |
Stadion Ernest-Argelès ( Blagnac ) | 5 000 |
USA bressane | - | 1 st skupina 2 ( Federal 1 ) |
Yoann Boulanger Thomas Choveau Alexis Lalarme |
Stadion Marcel-Verchère ( Bourg-en-Bresse ) | 11 500 |
CS Bourgoin-Jallieu | - | 5 e Pool 2 ( federální 1 ) |
Jean-Henri Tubert Anton Moolman (poděkoval 5. dubna 2021) |
Stadion Pierre-Rajon ( Bourgoin-Jallieu ) | 9,441 |
SO Chambery | - | 4 e hen 1 ( Federal 1 ) |
Brice Mach Antoine Nicoud |
Stade Mager 3 ( Chambéry ) | 3000 |
Union Cognac Saint-Jean-d'Angély | - | 1 st slepice 4 ( Federal 1 ) |
Fabrice Landreau Nicolas Cabannes |
Koňak Sports Park ( koňak ) Městský stadion ( Saint-Jean-D'angély ) |
1932 - |
USA Dax | Cca. 2,1 mil. € | 2 nd bazén 4 ( Federal 1 ) |
Jack Isaac Stéphane Barbéréna Arnaud Mignardi |
Stadion Maurice-Boyau ( Dax ) | 7 262 |
Stadion v Dijonu | - | 2 nd pool 1 ( Federal 1 ) |
Renaud Gourdon Thomas Kohler Tom Paterson |
Stadion Bourillot ( Longvic ) | 1000 |
RC Massy | - | 1 st slepice 1 ( Federal 1 ) |
Morgan Champagne Mathieu Bonello Jean-Baptiste Dimartino |
Stadion Jules-Ladoumègue ( Massy ) | 3000 |
RC Narbonne | - | 2 nd pool 2 ( Federal 1 ) |
Patrick Pezery Laurent Balue |
Sportovní a přátelský park ( Narbonne ) | 12 000 |
Pěkný stadion | - | 3 rd pool 2 ( Federal 1 ) |
David Bolgashvili Martin Jágr |
Stadion Arboras ( Nice ) | 3000 |
RC Suresnes | - | 3 rd pool 1 ( Federal 1 ) |
Alexandre Compan Jeoffrey Delacour Guillaume Leleu |
Stadion Jean-Moulin ( Suresnes ) | |
Stado Tarbes PR | - | 3 rd bazén 3 ( Federal 1 ) |
Fabien Fortassin Stéphane Ducos |
Stadion Maurice-Trélut ( Tarbes ) | 15 000 |
Hodnost | Klub | Hrát si | PROTI | NE | D | BO | Komiks | ODPOLEDNE | PE | Rozdíl | Body |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Pěkný stadion | 18 | 13 | 2 | 3 | 5 | 3 | 500 | 312 | 188 | 75,1¹ |
2 | USA bressane | 20 | 16 | 0 | 4 | 4 | 3 | 498 | 320 | 178 | 75¹ |
3 | SC Albi | 20 | 12 | 1 | 7 | 4 | 6 | 451 | 349 | 102 | 64¹ |
4 | RC Narbonne | 20 | 13 | 0 | 7 | 5 | 3 | 450 | 366 | 84 | 62¹ |
5 | RC Massy | 20 | 10 | 1 | 9 | 4 | 7 | 456 | 359 | 97 | 57¹ |
6 | USA Dax | 20 | 11 | 0 | 9 | 0 | 5 | 393 | 406 | -13 | 53¹ |
7 | Union Cognac Saint-Jean-d'Angély | 18 | 8 | 1 | 9 | 2 | 5 | 392 | 408 | -16 | 49,54¹ |
8 | CS Bourgoin-Jallieu | 19 | 7 | 0 | 12 | 3 | 8 | 433 | 457 | -24 | 45,05¹ |
9 | Stado Tarbes PR | 20 | 9 | 2 | 9 | 0 | 3 | 334 | 405 | -71 | 45¹ |
10 | Blagnacské ragby | 19 | 8 | 0 | 11 | 1 | 4 | 357 | 421 | -64 | 42,94¹ |
11 | Stadion v Dijonu | 20 | 7 | 1 | 12 | 1 | 6 | 402 | 462 | -60 | 41¹ |
12 | SO Chambery | 19 | 6 | 1 | 12 | 0 | 6 | 337 | 409 | -72 | 37,68¹ |
13 | RC Suresnes | 19 | 6 | 0 | 13 | 2 | 5 | 381 | 536 | -155 | 36,63¹ |
14 | RC Aubenas | 20 | 5 | 1 | 14 | 0 | 6 | 340 | 514 | -174 | 32¹ |
¹ Včetně „administrativních“ bonusových bodů a vyrovnávacích bodů.
Kvalifikace semifinále jako tým doma ( n o 1, n O 2). | |
Kvalifikace semifinále ( n o 3, n O 4) |
Přidělení bodů : vítězství na zeleném koberci: 5, vítězství: 4, remíza: 2, ztráta: 0, propadnutí: -2; plus bonusy (útok: 3 pokusy více než soupeř; obrana: porážka o 7 bodů nebo méně; tyto dva bonusy lze kombinovat).
Pravidla klasifikace : 1. polní body (včetně bonusu); 2. body získané v zápasech mezi dotyčnými týmy; 3. rozdíl bodů ve všech zápasech; 4. bodový rozdíl v zápasech mezi dotyčnými týmy; 5. rozdíl mezi pokusy vstřelenými a připuštěnými v zápasech mezi dotyčnými týmy; 6. počet získaných bodů za všechny zápasy; 7. rozdíl mezi označenými a připuštěnými zkouškami; 8. počet balíčků, jejichž výsledkem nebyl obecný balíček; 9. nahoru předchozí sezóny .
Semifinále | Finále | |||||||||
30. květnav 18 hodin 30 na Stade des Arboras, Nice | 5. června 2021v 15 hodin 10 na Stade Pierre-Rajon , Bourgoin-Jallieu | |||||||||
[1] Pěkný stadion | 9 | |||||||||
[4] RC Narbonne | 12 | |||||||||
RC Narbonne | 16 | |||||||||
30. květnav 17 hodin 15 ve fázi Marcel-Verchère , Bourg-en-Bresse | ||||||||||
USA bressane | 26 | |||||||||
[2] USA bressan | 36 | |||||||||
[3] SC Albi | 16 | |||||||||
Přijímající tým je uveden v levém sloupci.
Kluby | ALB | AUB | BLA | USB | BOU | CHA | UCS | DAX | DIJ | MAS | NAR | NIC | TAK URČITĚ | DEHET |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SC Albi | 26-9 | 17-16 | 24-9 | 12-9 | 22-34 | 21-6 | 36-26 | 35-16 | 21-19 | 53-5 | ||||
RC Aubenas Vals | 26-30 | 16-22 | 15-12 | 19-26 | 20-20 | 10-18 | 16-20 | 7-45 | 18-6 | 20-28 | ||||
Blagnacské ragby | 19-17 | 21-23 | 15-25 | 24-14 | 26-3 | 13-19 | 16-13 | 11-31 | 11-27 | |||||
USA bressane | 22-16 | 21-14 | 21-12 | 27-21 | 26-20 | 41-10 | 20-7 | 29-31 | 27-7 | 26-11 | ||||
CS Bourgoin-Jallieu | 16-13 | 28-33 | 49-25 | 17-13 | 27-30 | 19-16 | 26-17 | 14-20 | 52-5 | |||||
SO Chambery | 29-13 | 5-24 | 24-22 | 15-32 | 20-26 | 21-18 | 25-13 | 19-37 | 24-23 | |||||
Union Cognac St-Jean | 30-34 | 14-22 | 48-14 | 13-12 | 30-13 | 9-28 | 23-26 | 21-23 | 34-30 | 30-32 | ||||
USA Dax | 21-22 | 35-19 | 12-17 | 16-21 | 12-9 | 25-10 | 17-6 | 19-13 | 24-22 | 23-21 | ||||
Stadion v Dijonu | 39-15 | 18-22 | 15-33 | 22-20 | 12-15 | 20-26 | 37-35 | 20-12 | 35-18 | 17-12 | ||||
RC Massy Essonne | 20-13 | 42-10 | 35-27 | 10-11 | 30-26 | 16-16 | 31-17 | 16-22 | 38-3 | 17-6 | ||||
RC Narbonne | 15-22 | 29-24 | 14-38 | 25-18 | 16-9 | 48-10 | 32-7 | 18-16 | 39-15 | 24-6 | ||||
Pěkný stadion | 13-13 | 29-23 | 31-22 | 54-23 | 23-14 | 31-24 | 19-12 | 19-24 | 29-8 | |||||
RC Suresnes | 18-16 | 41-7 | 14-18 | 28-49 | 21-27 | 29-34 | 33-15 | 29-22 | 27-20 | 11-48 | ||||
Stado Tarbes PR | 15-10 | 20-19 | 17-10 | 26-10 | 9-9 | 25-22 | 23-13 | 6-15 | 16-16 | 25-19 |
Domácí vítězství | Kreslit | Domácí ztráta |
Body získané každým týmem se zapisují do středních sloupců (3-4), zatímco pokusy se zaznamenávají do postranních sloupců (1-6). Bonusové body jsou symbolizovány modrým okrajem pro útočné bonusy (tři pokusy více než soupeř), oranžovou pro obranné bonusy (porážka o méně než sedm bodů rozdíl), červenou, pokud jsou tyto dva bonusy kombinovány.
První zápasy
1 st den Sobota 12. neděle 13. září a neděle 28. února
|
2 th den Sobota 19., neděle 20. září a neděle 28. února
|
3 th den Sobota 26. a neděle 27. září
|
4 th den Sobota 3. a neděle 4. října
|
5 th den Sobota 17. neděle 18. října, neděle 11. dubna a neděle 2. května
|
6 th den Sobota 24. října, sobota 27., neděle 28. února, neděle 11. dubna a neděle 16. května
|
7 th den
Zúčtovací den Sobota 9. a neděle 10. ledna
|
14 th den Sobota 16. neděle 17. ledna a neděle 16. května
|
15 th den Sobota 23. a neděle 24. ledna
|
16 th den Sobota 30. a neděle 31. ledna
|
17 th den Sobota 12. února a sobota 13. února
|
18 th den Sobota 20. a neděle 21. února
|
19 th den Sobota 6. a neděle 7. března
|
20 th den Sobota 13. a neděle 14. března
|
21 th den Sobota 27. neděle 28. března a neděle 11. dubna
|
22 th den Sobota 3. a neděle 4. dubna
|
23 th den Sobota 17., neděle 18. dubna a neděle 16. května
|
24 th den Sobota 24. neděle 25. dubna a neděle 16. května
|
25 th den Sobota 8. a neděle 9. května
|
26 th den Neděle 23. května
|
Klub | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SC Albi | 7 | 4 | 6 | 2 | 3 | 5 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
RC Aubenas Vals | 5 | 1 | 5 | 4 | 7 | 6 | 6 | 9 | 10 | 13 | 12 | 13 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 13 | 14 |
Blagnacské ragby | 13 | 13 | 10 | 13 | 13 | 14 | 12 | 14 | 11 | 8 | 7 | 8 | 7 | 9 | 7 | 8 | 7 | 7 | 8 | 10 |
USA bressane | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 |
CS Bourgoin-Jallieu | 6 | 10 | 3 | 6 | 5 | 7 | 7 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 7 | 7 | 7 | 9 | 10 | 11 | 8 |
SO Chambery | 9 | 8 | 13 | 10 | 11 | 11 | 13 | 10 | 9 | 11 | 11 | 12 | 13 | 14 | 14 | 11 | 13 | 12 | 12 | 12 |
Union Cognac Saint-Jean-d'Angély | 4 | 7 | 11 | 8 | 10 | 9 | 9 | 8 | 8 | 10 | 9 | 7 | 9 | 10 | 9 | 10 | 8 | 9 | 9 | 7 |
USA Dax | 3 | 3 | 1 | 5 | 4 | 3 | 3 | 4 | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
Stadion v Dijonu | 10 | 11 | 14 | 14 | 14 | 13 | 11 | 13 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 13 | 13 | 14 | 11 | 11 | 10 | 11 |
RC Massy | 14 | 12 | 9 | 11 | 12 | 12 | 14 | 11 | 12 | 9 | 10 | 10 | 8 | 6 | 6 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
RC Narbonne | 12 | 6 | 8 | 12 | 8 | 10 | 8 | 5 | 5 | 4 | 4 | 3 | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
Pěkný stadion | 8 | 9 | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 |
RC Suresnes | 11 | 14 | 12 | 9 | 6 | 4 | 5 | 7 | 7 | 7 | 7 | 9 | 11 | 11 | 11 | 13 | 14 | 14 | 14 | 13 |
Stado Tarbes PR | 1 | 5 | 7 | 7 | 9 | 8 | 10 | 12 | 13 | 12 | 12 | 11 | 10 | 8 | 10 | 9 | 10 | 8 | 7 | 9 |
30. května 2020 17 h 15 |
USA bressane |
36 - 16 ( 6 - 9 ) |
SC Albi |
Stade Marcel-Verchère , Bourg-en-Bresse rozhodčí: Vincent Blasco Baque |
Test (y): 4 Jullien ( 49 e ), Dupont ( 52 e ), Santallier ( 64 e ), Viard ( 73 e ) Component (s): 2 Nelson ( 52 e ), Viard ( 64 e ) Trest (y) : 4 Nelson ( 10 e , 30 e , 44 e ), Viard ( 79 e ) |
Zkuste (y): 1 Escur ( 75 th ) konverze (y): 1 Boulogne ( 75 th ) Penalizace (y): 3 Boulogne ( 8 th , 26 th , 40 th Žlutá karta (s): 2 Engelbrecht ( 41 th ) , Vasuinubu ( 46 th ), Farret ( 69 th ) |
|||
30. května 2021 18 h 30 |
Pěkný stadion | 9 - 12 ( 6 - 6 ) |
RC Narbonne |
Stade des Arboras , Nice Rozhodčí: Jonathan Dufort |
Trest: 3 James ( 17 e , 20 e ) 50 e ) karta (y) žlutá (y): 2 Tivoli ( 53 e ), Tachat ( 75 e ) |
Trest: 4 Parkinson ( 26 e , 40 e ) 54 e ) Goutard ( 78 e ) karta (y) žlutá (y): 2 Sese ( 49 e ), Nouhaillaguet ( 75 e ) |
|||
5. června 2021 15 h 10 |
USA bressane |
26 - 16 ( 16 - 13 ) |
RC Narbonne |
Stadion Pierre-Rajon , Bourgoin-Jallieu Rozhodčí: Pierre Nuchy |
Test (y): 2 Jullien ( 22 e ), Anga'aelangi ( 63 e ) Složka (y): 2 Viard ( 22 e ), Nelson ( 63 e ) Trest: 4 Viard ( 14 e , 26 e , 40 e , 52 e ) |
Test (y): 1 Plaza ( 2 e ) Komponenty: 1 Griffoul ( 2 e ) Trest: 3 Goutard ( 28 e ), Griffoul ( 34 e , 45 e ) karta (y) žlutá (y) : 2 Griffoul ( 19 th ), Rochier ( 40 th ) |
|||
Zavedené
|
Pravidelný
|