Národy 12

Ocenění
Vítěz Kanada

Navigace

Osmý světový šampionát v ledním hokeji a zároveň devatenáctý Mistrovství Evropy se konalo mezi 3. a 11. února 1934 v Miláně v Itálii .

Canada je reprezentována amatérským týmem Quakers Saskatoon .

Předběžná fáze

První kolo

Spojené státy a Kanada , první a druhý z předchozího ročníku , jsou osvobozeny od prvního kola. V prvním kole jsou týmy rozděleny do 3 skupin. První dva z každé skupiny se kvalifikují do druhého kola. Zápasy prvního kola se odehrály mezi 3 a5. února.

3 Rakousko 2 1 0 1 2 2 0 2

Tři týmy ve skupině C mají stejný počet bodů a stejný gólový rozdíl (0). Poté bylo rozhodnuto kvalifikovat tři týmy a hrát druhé kolo ve 3 skupinách po třech namísto plánovaných 2 skupin po čtyřech.

Druhé kolo

Ve druhém kole je vstup do soutěže Američanů a Kanaďanů o poslední dva z devíti týmů, které jsou poté rozděleny do tří skupin. Na konci tohoto druhého kola se tři přední týmy kvalifikují do semifinále. Týmy na druhém místě musí hrát miniturnaj, aby určily čtvrtý tým v semifinále. Poslední tři týmy soutěží s týmy vyřazenými v prvním kole o posledních pět míst v pořadí.

Vteřinový zápas

Maďarsko nebylo nakonec hrát zápas, a proto poslední místo na náměstí při závěrečném byla mezi Německem a Československem o9. února. Němci vyhráli zápas 1: 0 po prodloužení. Československo tedy skončilo na pátém místě v pořadí a Maďarsko na šestém místě.

Hodnocení zápasů

Klasifikační zápasy mezi sedmým a dvanáctým místem se odehrály dne 9. února. Belgie odehraje pouze jeden zápas a Francie nehraje ani jeden zápas. Francie, která se kvalifikovala do druhého kola, se umístila na jedenáctém a Belgie na dvanáctém. Zápas Belgie se do pořadí nezapočítává.

Zápas o třetí místo

Zápas o bronz se konal dne 11. únoraa Němci vyhráli na konci prodloužení 2: 1 proti Švýcarům .

Finále

Také se konalo finále mistrovství světa v hokeji z roku 1934 11. února. Tyto Kanaďané se svou pomstu na Američany tím, že porazí jim 2 góly 1.