Sport | Silniční cyklistika |
---|---|
Organizátor | Africká cyklistická konfederace |
Edice | 12. tis |
Místa) | Luxor |
Datováno | 13 až19. února 2017 |
Zkoušky | 12 |
Mezi 2017 Africké silniční cyklistice mistrovství se uskuteční od 13. do19. února 2017v Luxoru v Egyptě .
Jednotlivé elitní závody mužů jsou součástí UCI Africa Tour 2017 a závody žen jsou součástí mezinárodního kalendáře UCI žen .
Zkoušky | Zlato | stříbrný | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Elity | ||||||
Online závod | Willie smit | Meron Abraham | Ahmed Galdoune | |||
Proti hodinkám | Meron teshome | Stefan de Bod | Awet Habtom | |||
Týmová časovka |
Eritrea Meron Abraham Amanuel Gebreigzabhier Awet Habtom Meron Teshome |
Alžírsko Abdellah Benyoucef Abderrahmane Mansouri Abdelkader Belmokhtar Azzedine Lagab |
Rwanda Joseph Areruya Samuel Mugisha Valens Ndayisenga Jean Bosco Nsengimana |
|||
Naděje | ||||||
Online závod | Meron Abraham | Ahmed Galdoune | Joseph Areruya | |||
Proti hodinkám | Stefan de Bod | Awet Habtom | Joseph Areruya | |||
Junioři | ||||||
Online závod | Hamza Mansouri | Usáma Chablaoui | Abdellah Loukili | |||
Proti hodinkám | Hamza Mansouri | Mohammed medrazi | Kiflom Gebreselassie | |||
Týmová časovka |
Alžírsko Hamza Mansouri Mohamed Nadjib Assal Oussama Chablaoui Oussama Bechlaghel |
Maroko Mohammed Medrazi Abdellah Loukili Mournir Elzhari Yassine Berjali |
Maurice Dylan Redy Benito Beemal Fabio Catherine Adriano Azor |
Zkoušky | Zlato | stříbrný | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Elity | ||||||
Online závod | Aurélie Halbwachs | Kimberley Le Court | Charlene roux | |||
Proti hodinkám | Aurélie Halbwachs | Mossana Debesai | Juanita venter | |||
Týmová časovka |
Eritrea Wehazit Kidane Mossana Debesay Bisrat Ghebremeskel Wegaheta Gebrihiwt |
Etiopie Eyeru Gebru Abrha Birhan Fkadu Tsega Beyene Selam Amha |
Egypt Ebtisam Zayed Menatalla Essam Donia Rashwan Fatma Hagrus |
|||
Junioři | ||||||
Online závod | Hailu Zayd Haftu | Kasahun Tsadkan Gebremedhn | Yasser Mohammed Mariam | |||
Proti hodinkám | Kasahun Tsadkan Gebremedhn | Hailu Zayd Haftu | Okorie Jacinta | |||
Týmová časovka |
Egypt Jessenia Ali Yasser Mohammed Mariam Heidi Mohamed Alaa Shaaban |
Hodnost | Národ | Zlato | stříbrný | Bronz | Celkový |
---|---|---|---|---|---|
1 | Eritrea | 3 | 2 | 1 | 6 |
2 | Alžírsko | 3 | 2 | 0 | 5 |
3 | Etiopie | 2 | 3 | 1 | 6 |
4 | Mauricius | 2 | 1 | 1 | 4 |
5 | Jižní Afrika | 1 | 1 | 2 | 4 |
6 | Egypt | 1 | 0 | 2 | 3 |
7 | Maroko | 0 | 2 | 2 | 4 |
8 | Nigérie | 0 | 0 | 1 | 1 |
Rwanda | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkový | 12 | 11 | 11 | 34 |