Seznam sportovců a francouzských (podle sportu a chronologie) zlatých medailistů na olympijském létě a v zimě , jednotlivě nebo podle týmů v letech 1896 až 2021 .
Příjmení | Disciplína (y) | Rok (y) |
---|---|---|
Emile Delchambre | Čtyři s kormidelníkem | 1900 |
Henri bouckaert | Čtyři s kormidelníkem | 1900 |
Henri Hazebrouck | Čtyři s kormidelníkem | 1900 |
Jean Cau | Čtyři s kormidelníkem | 1900 |
Charlotte | Čtyři s kormidelníkem | 1900 |
Henri barrelet | Skif | 1900 |
Bernard Malivoire | Dva s kormidelníkem | 1952 |
Gaston Mercier | Dva s kormidelníkem | 1952 |
Raymond Salles | Dva s kormidelníkem | 1952 |
Jean-Christophe Rolland | Dva kormidelníci | 2000 |
Michel Andrieux | Dva kormidelníci | 2000 |
Jean-Christophe Bette | Lehká coxless čtyřka | 2000 |
Laurent Porchier | Lehká coxless čtyřka | 2000 |
Xavier Dorfman | Lehká coxless čtyřka | 2000 |
Yves Hocdé | Lehká coxless čtyřka | 2000 |
Adrien vytrvalý | Pár | 2004 |
Sébastien Vieilledent | Pár | 2004 |
Jeremiah Azou | Pár | 2016 |
Pierre Houin | Pár | 2016 |
Příjmení | Disciplína (y) | Rok (y) |
---|---|---|
Paul Fritsch | 57 kg | 1920 |
Jean Despeaux | 72,5 kg | 1936 |
Roger Michelot | 79,5 kg | 1936 |
Brahim Asloum | 48 kg | 2000 |
Estelle Mossely | 60 kg | 2016 |
Tony yoka | + 91 kg | 2016 |
Příjmení | Disciplína (y) | Rok (y) |
---|---|---|
Georges turlier | Silniční závod C2 10 000 m | 1952 |
Jean Laudet | Silniční závod C2 10 000 m | 1952 |
Franck Adisson | Dvoumístný slalom (C2) | 1996 |
Wilfrid Forgues | Dvoumístný slalom (C2) | 1996 |
Tony Estanguet | Slalom C1 | 2000 2004 2012 |
Benoit Peschier | Slalom K1 | 2004 |
Emilie Fer | Slalom K1 | 2012 |
Denis Gargaud Chanut | Slalom C1 | 2016 |
Příjmení | Disciplína (y) | Rok (y) |
---|---|---|
Anne-Caroline Chausson | BMX | 2008 |
Příjmení | Disciplína (y) | Rok (y) |
---|---|---|
Achille Souchard | Trasa týmu | 1920 |
Fernand Canteloube | Trasa týmu | 1920 |
Georges detreille | Trasa týmu | 1920 |
Marcel Gobillot | Trasa týmu | 1920 |
Armand Blanchonnet | Silniční závod, týmová cesta | 1924 |
Georges Wambst | Trasa týmu | 1924 |
René Hamel | Trasa týmu | 1924 |
Robert Charpentier | Silniční závod / Silnice týmu / Pronásledování týmu | 1936 |
Guy Lapébie | Trasa týmu / Pronásledování týmu | 1936 |
Robert Dorgebray | Trasa týmu | 1936 |
José Beyaert | Online závod | 1948 |
Arnaud Geyre | Trasa týmu | 1956 |
Maurice Moucheraud | Trasa týmu | 1956 |
Michel Vermeulin | Trasa týmu | 1956 |
Jeannie Longo-Ciprelli | Online závod | 1996 |
Příjmení | Disciplína (y) | Rok (y) |
---|---|---|
Miguel Martinez | Běžkování na horských kolech | 2000 |
Julien absalon | Běžkování na horských kolech | 2004 2008 |
Julie bresset | Běžkování na horských kolech | 2012 |
Příjmení | Disciplína (y) | Rok (y) |
---|---|---|
Gustave Sandras | Obecná soutěž | 1900 |
Albert Seguin | Skok na koni | 1924 |
Emilie Le Pennec | Asymetrické tyče | 2004 |
Příjmení | Disciplína (y) | Rok (y) |
---|---|---|
Henri Gance | 75 kg | 1920 |
Ernest Cadine | 82,5 kg | 1920 |
Edmond Decottignies | 67,5 kg | 1924 |
Charles Rigoulot | 82,5 kg | 1924 |
Roger francois | 75 kg | 1928 |
Raymond Suvigny | 60 kg | 1932 |
René Duverger | 67,5 kg | 1932 |
Louis Hostin | 82,5 kg | 1932 1936 |
Příjmení | Disciplína (y) | Rok (y) |
---|---|---|
Daouda Karaboué Thierry Omeyer Jérôme Fernandez Guillaume Gille Nikola Karabatic Daniel Narcisse Didier Dinart Bertrand Gille Luc Abalo Michaël Guigou |
Olympijský turnaj | 2008 2012 |
Joël Abati Cédric Burdet Cédric Paty Christophe Kempé Olivier Girault |
Olympijský turnaj | 2008 |
Cédric Sorhaindo Samuel Honrubia Guillaume Joli Xavier Barachet William Accambray |
Olympijský turnaj | 2012 |
Příjmení | Disciplína (y) | Rok (y) |
---|---|---|
Roger de Barbarin | Olympijská jáma | 1900 |
Achille Paroche | Válečná puška, vleže, 300 m | 1900 |
Maurice Larrouy | 20m revolver na předpis | 1900 |
Paul Colas | Zdarma zbraň / válečná puška | 1912 |
Pierre Coquelin de Lisle | Puška vleže | 1924 |
Philippe Héberlé | 10m vzduchová puška | 1984 |
Jean-Pierre Amat | Puška 3x40 | 1996 |
Franck Dumoulin | 10m zbraň | 2000 |
Příjmení | Disciplína (y) | Rok (y) |
---|---|---|
Eugene Mougin | Růženec 50 m | 1900 |
Henri Herouin | 50 m zlatá šňůra | 1900 |
Émile Grumiaux | Střelba na pól | 1900 |
Eugene Grisot | Kontinentální styl, 50 m | 1908 |
Julien Brulé | Kolébka 50 m | 1920 |
Sebastienova flétna | 70 m | 1992 |
Příjmení | Disciplína (y) | Rok (y) |
---|---|---|
Pierre Gervais | 0-0,5 barel | 1900 |
Emile Sacred | 0-0,5 barel | 1900 |
Emile Billard | 10-20 sudů | 1900 |
Paul Perquer | 10-20 sudů | 1900 |
Amédée Thubé | 6 m | 1912 |
Gaston Thube | 6 m | 1912 |
Jacques Thube | 6 m | 1912 |
André Derrien | 8 m | 1928 |
André Lesauvage | 8 m | 1928 |
Carl de la Sablière | 8 m | 1928 |
Donatien Bouché | 8 m | 1928 |
Jean Lesieur | 8 m | 1928 |
Virginie Heriotová | 8 m | 1928 |
Jacques Lebrun | Člun 12 m | 1932 |
Serge Maury | Fin | 1972 |
Thierry peponnet | 470 | 1988 |
Luc Pillot | 470 | 1988 |
Nicolas Henard | Tornádo | 1988 1992 |
Jean-Yves Le Déroff | Tornádo | 1988 |
Franck David | Plachetnice | 1992 |
Yves Loday | Tornádo | 1992 |
Faustine Merret | Plachetnice | 2004 |
Charline picon | Plachetnice | 2016 |
Příjmení | Disciplína (y) | Rok (y) |
---|---|---|
Albert Deborgies | Olympijský turnaj | 1924 |
Albert Mayaud | ||
Georges rigal | ||
Henri Padou | ||
Noel Delberghe | ||
Paul Dujardin | ||
Robert Desmettre |
Příjmení | Disciplína (y) | Rok (y) |
---|---|---|
Anne Briand | Relé (3 x 7,5 km ) | 1992 |
Veronique claudel | Relé (3 x 7,5 km ) | 1992 |
Corinne Niogret | Relé (3 x 7,5 km ) | 1992 |
Florence Baverel-Robert | Sprint (7,5 km ) | 2006 |
Vincent Defrasne | Pronásledování (12,5 km ) | 2006 |
Vincent Jay | Sprint (10 km ) | 2010 |
Martin Fourcade | Pronásledování (12,5 km ) Jednotlivec (20 km ) Hromadný start (15 km ) Smíšená štafeta (2 x 6 km a 2 x 7,5 km ) |
2014 , 2018 2014 2018 2018 2018 |
Anaïs Bescond | Smíšené relé (2 x 6 km a 2 x 7,5 km ) | 2018 |
Simon Desthieux | Smíšené relé (2 x 6 km a 2 x 7,5 km ) | 2018 |
Marie Dorin-Habertová | Smíšené relé (2 x 6 km a 2 x 7,5 km ) | 2018 |
Příjmení | Disciplína (y) | Rok (y) |
---|---|---|
Fabrice Guy | Kombinovaný | 1992 |
Jason Lamy-Chappuis | Malý odrazový můstek | 2010 |
Příjmení | Disciplína (y) | Rok (y) |
---|---|---|
Pierre Brunet | Pár | 1928 , 1932 |
Andree Joly | Pár | 1928 , 1932 |
Marina anissina | Tanec | 2002 |
Gwendal Peizerat | Tanec | 2002 |
Příjmení | Disciplína (y) | Rok (y) |
---|---|---|
Edgar Grospiron | Hrboly | 1992 |
Jean-Frédéric Chapuis | Lyžařský kříž | 2014 |
Perrine Laffont | Hrboly | 2018 |
Příjmení | Disciplína (y) | Rok (y) |
---|---|---|
Henri polštář | Alpský kombinovaný sestup |
1948 1948 |
Jean Vuarnet | Klesání | 1960 |
Christine goitschel | Slalom | 1964 |
Marielle Goitschel | Obří slalom slalom |
1964 1968 |
Francois Bonlieu | Obří slalom | 1964 |
Jean-Claude Killy | Slalom Obří slalom Sjezd |
1968 1968 1968 |
Franck Piccard | Super-G | 1988 |
Jean-Luc Crétier | Klesání | 1998 |
Carole Montillet | Klesání | 2002 |
Jean-Pierre Vidal | Slalom | 2002 |
Antoine Dénériaz | Klesání | 2006 |
Příjmení | Disciplína (y) | Rok (y) |
---|---|---|
Karine Ruby | Obří slalom | 1998 |
Isabelle Blanc | Paralelní obr | 2002 |
Pierre Vaultier | Snowboardový kříž | 2014 , 2018 |
Příjmení | Disciplína (y) | Rok (y) |
---|---|---|
Gaston Aumoitte | Jednolůžkový / dvoulůžkový | 1900 |
Christian Waydelich | Jednoduché 2 míčky | 1900 |
Georges johin | Dvojnásobek | 1900 |
Příjmení | Disciplína (y) | Rok (y) |
---|---|---|
Alexandre Pharamond Frantz Reichel Jean Collas Constantin Henriquez Auguste Giroux André Rischmann Léon Binoche A. Albert Charles Gondouin Hubert Lefèbvre Émile Sarrade Wladimir Aïtoff Joseph Olivier Jean-Guy Gautier Victor Lardanchet Jean Hervé Albert Roosevelt |
Olympijský turnaj - rugbyová unie | 1900 |
Příjmení | Disciplína (y) | Rok (y) |
---|---|---|
Emile thubron | Všechny kategorie, 40 mil | 1908 |