Francie na Letních olympijských hrách 1924 | |||||||||||
CIO kód | ENG | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Výbor | CNOSF | ||||||||||
Umístění | Paříž | ||||||||||
Účast | 6. th | ||||||||||
Sportovci | 318 | ||||||||||
Vlajkonoš | Geo André | ||||||||||
|
|||||||||||
Francie na letních olympijských hrách | |||||||||||
| |||||||||||
Francouzský olympijský tým zúčastnil 1924 olympijských hrách v Paříži . Získala třicet osm medailí: třináct ve zlatě, patnáct ve stříbře a deset v bronzu, čímž se umístila na třetím místě mezi národy na medailovém stole. Sportovec a hráč ragby Géo André je vlajkonošem francouzské výpravy složené z 318 sportovců (299 mužů a 19 žen).
Náměstí | Sport | Celkový | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | Cyklistika | 4 | 0 | 2 | 6 |
2 | Oplocení | 3 | 3 | 0 | 6 |
3 | Vzpírání | 2 | 0 | 0 | 2 |
4 | Tělocvičný | 1 | 4 | 1 | 6 |
5 | Střílet | 1 | 1 | 0 | 2 |
6 | Prát se | 1 | 0 | 0 | 1 |
6 | Vodní pólo | 1 | 0 | 0 | 1 |
8 | Tenis | 0 | 3 | 1 | 4 |
9 | Veslování | 0 | 3 | 0 | 3 |
10 | Ragbyová unie | 0 | 1 | 0 | 1 |
11 | Atletika | 0 | 0 | 3 | 3 |
12 | Box | 0 | 0 | 1 | 1 |
13 | Jízda na koni | 0 | 0 | 1 | 1 |
13 | Plachta | 0 | 0 | 1 | 1 |
Celkový | 13 | 15 | 10 | 38 |
Sport | Disciplinovaný | Sportovci | Výkon |
Zlaté medaile: 13 | |||
Dráhová cyklistika | Rychlost | Lucien Michard | |
Tandem |
Jean Cugnot Lucien Choury |
||
Cyklistika | Silnice | Armand Blanchonnet | |
Trasa týmu |
Armand Blanchonnet René Hamel Georges Wambst |
||
Oplocení | Fólie (H) | Roger ducret | |
Týmová fólie (H) |
Philippe Cattiau Jacques Coutrot Guy de Luget Roger Ducret Lucien Gaudin Henri Jobier André Labatut Joseph Péroteaux |
||
Team Sword (H) |
Georges Buchard Roger Ducret Lucien Gaudin André Labatut Lionel Liottel Alexandre Lippmann Georges Tainturier |
||
Tělocvičný | Kůň přeskočit | Albert Seguin | |
Vzpírání | 67,5 kg | Edmond Decottignies | |
82,5 kg | Charles Rigoulot | ||
Prát se | Řecko-římský + 82,5 kg | Henri deglane | |
Střílet | Puška vleže | Pierre Coquelin de Lisle | |
Vodní pólo | Francie tým (H) |
Noël Delberghe Albert Deborgies Robert Desmettre Paul Dujardin Albert Mayaud Henri Padou Georges Rigal |
Sport | Disciplinovaný | Sportovci | Výkon |
Bronzové medaile: 10 | |||
Atletika | 3 000 m steeplechase | Paul Bontemps | 9 min 45 s 2 |
Skok do výšky (H) | Peter Lewden | 1,92 m | |
10 000 m běžecký tým (H) |
Gaston Heuet Henri Lauvaux Maurice Norland |
20 bodů | |
Box | 53,5 kg | Jean These | |
Dráhová cyklistika | Rychlost | Jean Cugnot | |
Cyklistika | Silnice | René Hamel | |
Jízda na koni | Drezura | Xavier Lesage | |
Tělocvičný | Hrazda | André Higelin | |
Tenis | Dvojí pánové |
Jean Borotra René Lacoste |
|
Plachta | 8 m |
Louis Charles Breguet Pierre Gauthier Robert Girardet André Guerrier Georges Mollard |
Test | Angažovaný |
---|---|
100 m |
Maurice Degrelle : 1/2 finále André Mourlon : 1/4 finále René Mourlon : 1/4 finále Albert Heisé : 1/4 finále |
200 m |
André Mourlon : 1/2 finále Joseph Jackson : 1/4 finále Maurice Degrelle : 1/4 finále Pierre Godfather : série |
400 m |
Barthélémy Favodon : 1/4 finále Gaston Féry : 1/4 finále Raymond Fritz : 1/4 finále Raymond Jamois : série |
800 m |
Georges Baraton : 1/2 finále René Wiriath : 1/2 finále Louis Philipps : 1/2 finále Maurice Grosclaude : série |
1 500 m |
René Wiriath : 10 th René Jubeau : Series Louis Philipps : série Robert Chottin : Série |
3 000 m na tým | Paul Bontemps , Armand Burtin , Leon Mascaux , Camille Barbaud , John Keller a Lucien Duquesne : 4 th |
5 000 m |
Lucien Dolques : 7 th Leon Mascaux : 9 e Maurice Norland : série Luciena Duquesne : Série |
10 000 m |
Vilém Tell : 7 th Robert Marchal : 9 e Henri Lauvaux : 11 th Gaston Heuet : 12 th |
Maratón |
Boughera El Ouafi : 7 th Jean-Baptiste Manhěs : 12 th Mohammed Ghermatti : 24 th Gabriel Verger : opuštění |
10 km chůze |
Henry Clermont : 10 E Francis Decrombecque : série |
110 m překážek |
Gabriel Sempé : 1/2 finále Gilbert Allart : 1/2 finále Henry Bernard : série |
400 m překážek |
Geo André : 4 th Roger Viel : 1/2 finále André Foussard : série Peter Arnaudin : Série |
3 000 m steeplechase |
Paul Bontemps bronz Albert Isola : 8 e Maurice De Conninck : Série Georges Leclerc : série |
Individuální přespolní běh |
Henri Lauvaux : 5 e Gaston Heuet : 10 th Maurice Norland : 15 th André Lauseig : opuštění Lucien Dolques : opuštění Robert Marchal : opuštění |
Tým cross-country | Henri Lauvaux , Gaston Heuet , Maurice Norland , André Lauseig , Lucien Dolquès a Robert Marchal : bronzová medaile |
4 × 100 m | Maurice Degrelle , Albert Heise , André Mourlon a René Mourlon : 5 e |
4 × 400 m | Raymond Fritz , Gaston Fery , Francis Galtier a Bartholomew Favodon : 5 e |
Skok vysoký |
Pierre Lewden bronz Pierre Guilloux : 7 e Edward Barbazan : 10 th Edward Dupiré : Kvalifikace |
Skok do dálky |
Louis Wilhelme : 5 e Marcel Guillouet : 16 th Louis-Henri Albinet : 20 th Paul Couillaud : 24 th |
Trojskok |
Louis Wilhelme : 17 th André Clayeux : Kvalifikace |
Skok o tyči |
Paul Dufauret : 8 e Maurice Vautier : 8 e Marcel Muzard : 11 E Robert Duthil : 11 th |
Vrh koulí |
Raoul Paoli : 9 th Daniel Pierre : 16 th Maxime Bousselaire : 22 th |
Disk hod |
Paul Beranger : 14 th Daniel Pierre : 19 th |
Hod kladivem |
Robert St. Pé : 10 th Pierre Zaidin : 12 th |
Hod oštěpem |
Taka N'Gangué : 10 th Taki N'Dio : 19 E Samba Voskovaný : 20 th Emmanuel Degland : 21 th |
Pětiboj |
Léon Courtejaire : opuštění Roger Viel : opuštění |
Desetiboj | Gabriel Sempé : opuštění |
Muži |
---|
Pár
Dva kormidelníci
Dva přeškrtnuté
Čtyři bez kormidelníka
Čtyři přeškrtnuté
Osm přeškrtnuto
|
Muži |
---|
Mouchy - 50,8 kg
Kohouti - 53,5 kg
Peří - 57 kg
Nízká hmotnost - 61 kg
Welterweight - 66,5 kg
Střední - 72,5 kg
Středně těžký -79 kg
Super těžký +79 kg
|
Muži |
---|
Pánské silniční závody
Trasy týmu
Rychlost jednotlivců
50 kilometrů muži
Tandemové muži
Pronásledování mužského týmu
|
Muži |
---|
Individuální trénink
Individuální parkurové skákání
Týmové parkurové skákání
Kompletní individuální soutěž
Kompletní týmová soutěž
|
Muži | Ženy |
---|---|
Fóliové muži
Pánská fólie od týmů
Meč muži
Pánské týmové épée Zlatá medaile Georges Tainturier , André Labatut , Alexandre Lippmann a Lionel Liottel Muži šavle
Pánská týmová šavle
|
Ženská fólie
|
Muži |
---|
Francie team 5 th |
Muži |
---|
Peří –60 kg
Lehký 60–67,5 kg
Střední 67,5–75 kg
Nízká hmotnost 75–82,5 kg
Těžká +82,5 kg
|
Muži |
---|
Řecko-římský zápas v bantamové váze, -58 kg
Řecko-římský muší zápas, 58 - 62 kg
Řecko-římský zápas, lehká váha, 62 - 67,5 kg
Řecko-římský zápas střední váhy, 67,5 - 75 kg
Řecko-římský zápas v těžké váze, 75 - 82,5 kg
Řecko-římský zápas v těžké váze, +82,5 kg
Freestyle bantamová váha, -56 kg
Freestyle muší, 56 - 61 kg
Freestyle wrestling, lehká váha, 61 - 66 kg
Freestyle welterweight, 66 - 72 kg
Freestyle střední váha, 72 - 79 kg
Freestyle lehká těžká váha, 79 - 87 kg
Freestyle heavyweight, +87 kg
|
Muži | Ženy |
---|---|
100 metrů volný způsob muži 400 metrů volný způsob muži
1 500 metrů volný způsob muži
Muži na 4 × 100 metrů volný způsob
100 metrů znak muži
200 metrů znak muži
Potápěčský pánský 3metrový odrazový můstek
Pánské vysoko létající potápění
Jednotlivci s vysokým propadem
|
Dámský 100 metrů volný způsob 400 metrů volný způsob dámy
Ženy na 4 × 100 metrů volný způsob
Dámské 100 metrů znak
200 metrů zpět ženy
Jeden vysoký odrazový můstek
|
Muži |
---|
|
Muži |
---|
Francie team 5 th
|
Muži |
---|
Stříbrná medaile francouzského týmu |
Muži |
---|
Rychlopalná zbraň na 25 m
Puška na 600 m
Týmová bezplatná zbraň
Puška v poloze 50 m na břiše
Běžící jelen střílí jeden výstřel na 100 m
Běžící jelen střílí dvakrát na 100 m
Olympijská jáma
Týmová střelba holubů
|
Muži | Smíšený | Ženy |
---|---|---|
Pánské dvouhry
Dvojí pánové
|
Smíšená čtyřhra
|
Dámské singly
Dvojité dámy
|
Muži |
---|
Národní monotyp
6 m JI (smíšený)
8 m JI (smíšený)
|
Muži |
---|
Zlatá medaile francouzského týmu |