Cíle 64 (2,4 na hru)
Nejlepší hráč Sergio Goycochea
Nejlepší střelec José Luis Dolgetta (4)

Navigace

Copa América 1993 je fotbalový turnaj , který se konal v Ekvádoru od 15. června do 4. července 1993 a byla organizována CONMEBOL .

Účastníky je deset jihoamerických zemí ( Argentina , Bolívie , Brazílie , Chile , Kolumbie , Ekvádor , Paraguay , Peru , Uruguay a Venezuela ), ke kterým se přidávají USA a Mexiko , pozvané země ze zóny CONCACAF .

Dvanáct týmů je v prvním kole rozděleno do tří skupin po čtyřech. První dva z každé skupiny se kvalifikují do čtvrtfinále a dvě nejlepší třetiny.

Argentina získala čtrnácté trofej a udržel si titul tím, že ve finále porazila Mexiko (2: 1).

22. června Ekvádor 2 1 Uruguay
15. června 1993 Ekvádor 6 - 1 Venezuela Estadio Olímpico Atahualpa ( Quito )
Rozhodčí: Francisco Oscar Lamolina
16. června 1993 Uruguay 1: 0 Spojené státy Estadio Bellavista ( Ambato )
Ostolaza Gól vstřelen po 50 minutách50. tis ( 0 - 0 ) Diváci: 25 000
Rozhodčí: Alberto Tejada Noriega
19. června 1993 Uruguay 2 - 2 Venezuela Estadio Bellavista ( Ambato )
Saralegui Gól vstřelen po 23 minutách23 th
Kanapkis Gól vstřelen po 79 minutách79 th
( 1 - 1 ) Dolgetta Gól vstřelen po 10 minutách10 e
Rivas Gól padl po 72 minutách72 e
Diváci: 15 000
Rozhodčí: Pablo Peña
19. června 1993 Ekvádor 2 - 0 Spojené státy Estadio Olímpico Atahualpa ( Quito )
Avilés Gól vstřelen po 11 minutách11 th
E. Hurtado Gól vstřelen po 35 minutách35 th
( 2 - 0 ) Diváci: 45 000
Rozhodčí: Iván Guerrero
22. června 1993 Venezuela 3 - 3 Spojené státy Estadio Olímpico Atahualpa ( Quito )
Dolgetta Gól vstřelil po 68 minutách68 th , Gól vstřelil po 80 minutách80 th
Echenausi Gól vstřelil po 89 minutách89 th
Rivas 84 thčervená karta
( 0 - 2 ) Henderson Gól vstřelen po 20 minutách20 th
Lalas Gól vstřelil po 37 minutách37 th
Kinnear Gól vstřelil po 51 minutách51 th
22. června 1993 Ekvádor 2 - 1 Uruguay Estadio Olímpico Atahualpa ( Quito )

24. června Brazílie 3 0 Paraguay
18. června 1993 Paraguay 1: 0 Chile Estadio Alejandro Serrano Aguilar ( Cuenca )
Cabañas Gól vstřelen po 6 minutách6 th
Sanabria 89 thčervená karta
( 1 - 0 ) Margas 81 ečervená karta Diváci: 20 000
Rozhodčí: José Torres Cadena
18. června 1993 Brazílie 0 - 0 Peru Estadio Alejandro Serrano Aguilar ( Cuenca )
( 0 - 0 ) Diváci: 20 000
rozhodčích: Arturo Brizio Carter
21. června 1993 Paraguay 1 - 1 Peru Estadio Alejandro Serrano Aguilar ( Cuenca )
Monzón Gól vstřelil po 37 minutách37 th ( 1 - 0 ) Del Solar Gól vstřelil po 77 minutách77 tis Diváci: 20 000
Rozhodčí: Angel Guevara
21. června 1993 Chile 3 - 2 Brazílie Estadio Alejandro Serrano Aguilar ( Cuenca )
Sierra Gól vstřelil po 37 minutách37 e
Zambrano Gól vstřelil po 51 minutách51 e , Gól vstřelen po 59 minutách59 e
( 1 - 1 ) Müller Gól vstřelil po 36 minutách36 th
Palhinha Gól vstřelen po 55 minutách55 -tého ( pen. )
Diváci: 23 000
Rozhodčí: Alfredo Rodas
24. června 1993 Peru 1: 0 Chile Estadio Alejandro Serrano Aguilar ( Cuenca )
Del Solar Gól vstřelil po 14 minutách14 th ( pero. ) ( 1 - 0 ) Diváci: 20 000
24. června 1993 Brazílie 30 Paraguay Estadio Alejandro Serrano Aguilar ( Cuenca )

23. června Argentina 1 1 Kolumbie
16. června 1993 Kolumbie 2 - 1 Mexiko Estadio 9 de Mayo ( Machala )
Valencia Gól vstřelen po 35 minutách35 th
Aristizábal Gól vstřelen po 87 minutách87 th
( 1 - 0 ) Alves Gól vstřelen po 57 minutách57 th Diváci: 20 000
rozhodčích: Jorge Nieves
17. června 1993 Argentina 1: 0 Bolívie Estadio George Capwell ( Guayaquil )
Batistuta Gól vstřelen po 53 minutách53 rd ( 0 - 0 ) Diváci: 16 000
Rozhodčí: Arturo Angeles
20. června 1993 Argentina 1 - 1 Mexiko Estadio George Capwell ( Guayaquil )
Ruggeri Gól vstřelil po 28 minutách28. th ( 1 - 1 ) Patiño Gól vstřelil po 14 minutách14 th Diváci: 16 000
Rozhodčí: Juan Francisco Escobar
20. června 1993 Kolumbie 1 - 1 Bolívie Estadio 9 de Mayo ( Machala )
Maturana Gól vstřelil po 18 minutách18 th ( pen. ) ( 1 - 1 ) Etcheverry Gól vstřelil po 14 minutách14 th Diváci: 11 000
Rozhodčí: Márcio Rezende de Freitas
23. června 1993 Mexiko 0 - 0 Bolívie Estadio Reales Tamarindos ( Portoviejo )
23. června 1993 Argentina 1 - 1 Kolumbie Monumentální ( Guayaquil )
Simeone Gól vstřelen po 2 minutách2 nd
Redondo 49 thčervená karta
( 1 - 1 ) Rincón Gól vstřelen po 5 minutách5 th
Rincón 49 thčervená karta

Čtvrtfinále

26. června 1993 Ekvádor 30 Paraguay Estadio Olímpico Atahualpa ( Quito )
E. Hurtado Gól vstřelen po 33 minutách33 e
Ramirez Gól vstřelil po 43 minutách43 e ( csc )
Aviles Gól vstřelil po 81 minutách81 e
Mendoza - Montanero , Noriega , Capurro , Muñoz - Carabalí , Carcelén , Aguinaga ( Gavica ), Fernández ( I. Hurtado ) - E. Hurtado , AvilésNahrazenoMezi  NahrazenoMezi  Týmy Chilavert - Barrios , Ramirez , Ayala , Suárez - Sotelo ( Acuna ) Struway ( 51 e ), Sanabria , Monzon ( González ) - Nunes , CabanasNahrazenoMezi  červená karta NahrazenoMezi
26. června 1993 Kolumbie 1 - 1
a.p.
Uruguay Monumentální ( Guayaquil )
Perea Gól vstřelen po 88 minutách88 tis ( 0 - 0 ) Saralegui Gól vstřelen po 63 minutách63 tis Diváci: 10 000

ÚspěchSiboldi

Córdoba - Herrera , Mendoza , Perea , W. Pérez - Gómez ( 46 e Lozano ), Álvarez , García , Valderrama - Aristizábal ( 55 e Asprilla ), ValenciaNahrazenoPřišel po 46 minutách  NahrazenoPřišel po 55 minutách  Týmy Siboldi - Cabrera , Sánchez , Kanapkis , De los Santos - Moas , Ostolaza , Morán , Saralegui - Guerra ( 57 e Da Silva ), PelettiNahrazenoPřišel po 57 minutách
27. června 1993 Argentina 1 - 1
a.p.
Brazílie Monumentální ( Guayaquil )
Rodríguez Gól vstřelil po 69 minutách69 tis ( 0 - 1 ) Müller Gól vstřelil po 37 minutách37 th Diváci: 25 000

Zmeškané (výstřel zastaven)Boiadeiro

Goycochea - F. Basualdo , Ruggeri , Borelli , Altamirano - Zapata , Simeone , J. Basualdo ( 54 e Rodríguez ), Gorosito - Batistuta ( 62 e Acosta ), Medina BelloNahrazenoPřišel po 54 minutách  NahrazenoPřišel po 62 minutách  Týmy Zetti - Cafu , Antônio Carlos , Válber , Roberto Carlos - Boiadeiro , Luisinho , Palhinha ( 71 e Marquinhos ), Zinho - Edmundo ( 71 e Almir ), MüllerNahrazenoPřišel po 71 minutách  NahrazenoPřišel po 71 minutách
27. června 1993 Mexiko 4 - 2 Peru Estadio Olímpico Atahualpa ( Quito )
García Aspe Gól vstřelen po 22 minutách22 e ( pen. ) , Gól vstřelen po 44 minutách44 e
Alves Gól vstřelil po 43 minutách43 e
Patiño Gól vstřelen po 49 minutách49 e
( 3 - 0 ) Del Solar Gól vstřelen po 55 minutách55 th ( pero. )
Reynoso Gól vstřelen po 82 minutách82 nd
Diváci: 35 000
Campos - Ramírez , Suárez , Ramírez Perales , Gutiérrez - Patiño ( 69 e Flores ), Ambríz , García Aspe , Galindo ( 68 e L. García ) - Sánchez , AlvesNahrazenoPřišel po 69 minutách  NahrazenoPřišel po 68 minutách  Týmy Miranda - Charún , Reynoso , Soto , Olivares - Barco , Del Solar , Martínez ( 46 e Palacios ), Zegarra - Rivera , Maestri ( 53 e Carty ) NahrazenoPřišel po 46 minutách  NahrazenoPřišel po 53 minutách

Semifinále

30. června 1993 Mexiko 2 - 0 Ekvádor Estadio Olímpico Atahualpa ( Quito )
Sánchez Gól vstřelen po 23 minutách23 rd
Ramírez Gól vstřelen po 54 minutách54 th
( 1 - 0 ) Diváci: 45 000
Campos - Ramírez , Suárez , Ramírez Perales , Gutiérrez - Patiño ( 65 e Flores ), Ambríz , García Aspe , Galindo ( 57 e Herrera ) - Sánchez , AlvesNahrazenoPřišel po 65 minutách  NahrazenoPřišel po 57 minutách  Týmy Espinoza - I. Hurtado , Noriega , Capurro , Muñoz - Carabalí , Carcelén , Aguinaga , Fernández ( 68 e Gavica ) - E. Hurtado , Avilés ( 55 e Chalá ) NahrazenoPřišel po 68 minutách  NahrazenoPřišel po 55 minutách

Zmeškané (výstřel zastaven)Aristizábal

Goycochea - F. Basualdo , Ruggeri ( 46 e Cáceres ), Borelli , Altamirano - Zapata ( 69 e Rodríguez ), Simeone , Redondo , Gorosito - Batistuta , AcostaNahrazenoPřišel po 46 minutách  NahrazenoPřišel po 69 minutách  Týmy Córdoba - Herrera , Mendoza , Perea ( 65 th ), W. Pérez - Gómez , Álvarez , Rincón , Valderrama - Aristizábal , Asprillačervená karta

Zápas o třetí místo

3. července 1993 Kolumbie 1: 0 Ekvádor Estadio Reales Tamarindos ( Portoviejo )
Valencie Gól vstřelen po 86 minutách86 tis ( 0 - 0 ) Diváci: 18 000
Rozhodčí: Alvaro Arboleda
Córdoba - Herrera , Mendoza , Cortés , W. Pérez - Gómez , Álvarez ( 73 e García ), Rincón , Valderrama - Aristizábal ( 46 e Valencia ), AsprillaNahrazenoPřišel po 73 minutách  NahrazenoPřišel po 46 minutách  Týmy Espinoza - Montanero , Noriega , Capurro , Muñoz - Carabalí , Carcelén , Aguinaga , Fernández ( 64 e B. Tenorio ) - E. Hurtado ( 61 e Chalá ), AvilésNahrazenoPřišel po 64 minutách  NahrazenoPřišel po 61 minutách

Finále

4. července 1993 Argentina 2 - 1 Mexiko Monumentální ( Guayaquil )
Batistuta Gól vstřelen po 63 minutách63 e , Gól vstřelil po 74 minutách74 e ( 0 - 0 ) Galindo Gól vstřelil po 67 minutách67 th ( pen. ) Diváci: 40 000
Goycochea - F. Basualdo , Ruggeri ( 40 e Cáceres ), Borelli , Altamirano - Zapata , Simeone , Redondo , Gorosito ( 64 e Rodríguez ) - Batistuta , Acosta Trenér  : Alfio BasileNahrazenoPřišel po 40 minutách  NahrazenoPřišel po 64 minutách
Týmy Campos - Ramírez , Suárez , Ramírez Perales , Gutiérrez ( 79 e Flores ) - Patiño ( 46 e L. García ), Ambríz , García Aspe , Galindo - Sánchez , Alves Trenér  : Miguel Mejía BarónNahrazenoPřišel po 79 minutách  NahrazenoPřišel po 46 minutách