Sport | Atletika |
---|---|
Organizátor | EAA |
Edice | 11. th |
Místa) | Praha , Československo |
Datováno | 27 a28. června 1987 |
Weby | Stadion Evžen-Rošický |
Vítěz |
Sovětský svaz (muži) Východní Německo (ženy) |
---|
Navigace
11. ročník Evropského poháru v atletice národů se koná 27. a28. června 1987v Praze v Československu .
Sovětský svaz vyhrává v kategorii mužů, zejména se sedmi vítězstvími z osmi možných v soutěžích. Do soutěže se přihlásil Brit Linford Christie , který si zajistil dvojnásobek metru 100/200 metrů.
U žen východní Německo s jedenácti prvními místy získá trofej ztracenou o dva roky dříve. Sprinter Marlies Göhrová při svém posledním vystoupení v Evropském poháru zvítězila na 100 a 4 × 100 m , čímž se počet jejích vítězství v této soutěži zvýšil na 12.
Náměstí | Země | Body |
---|---|---|
1 | Sovětský svaz | 117 |
2 | Východní Německo | 114,5 |
3 | Spojené království | 99 |
4 | západní Německo | 88 |
5 | Itálie | 87 |
6 | Československo | 73 |
7 | Španělsko | 72 |
8 | Polsko | 58.5 |
Náměstí | Země | Body |
---|---|---|
1 | Východní Německo | 119 |
2 | Sovětský svaz | 92 |
3 | Bulharsko | 86 |
4 | západní Německo | 77 |
5 | Spojené království | 59.5 |
6 | Československo | 51.5 |
7 | Polsko | 45 |
8 | Francie | 45 |
Test | Zlato | stříbrný | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m (vítr: -1,0 m / s) |
Linford Christie GBR |
10 s 23 |
Steffen Bringmann NDR |
10 s 36 |
Pierfrancesco Pavoni ITA |
10 s 38 |
200 m (vítr: +1,5 m / s) |
Linford Christie GBR |
20. léta 63 |
Steffen Bringmann NDR |
20. léta 85 |
Andrey Fedoriv URS |
20. léta 87 |
400 m |
Thomas Schönlebe NDR |
44 s 96 = CR |
Roger Black GBR |
44s 99 |
Edgar Itt SRN |
45 s 54 |
800 m |
Tom McKean GBR |
1 min 45 s 96 |
Donato Sabia ITA |
1:46:38 |
Peter Braun SRN |
1:46:86 |
1 500 m |
José Luis González ESP |
3:45:49 |
Steve Cram GBR |
3:45:54 |
Jens-Peter Herold NDR |
3:46:19 |
5 000 m |
José Manuel Abascal ESP |
13:32 87 ČR |
Tim Hutchings GBR |
13:34 83 |
Salvatore Antibo ITA |
13:35 92 |
10 000 m |
Abel Antón ESP |
28:46:65 |
Salvatore Antibo ITA |
28:46 69 |
Axel Krippschock NDR |
28:51:32 |
3 000 m steeplechase |
Francesco Panetta ITA |
8:13:47 |
Roger Hackney GBR |
8:20:68 |
Hagen Melzer NDR |
8:21:23 |
110 m překážek (vítr: +0,7 m / s) |
Igors Kazanovs URS |
13 s 48 |
Colin Jackson GBR |
13s 53 |
Aleš Höffer TCH |
13s 62 |
400 m překážek |
Harald Schmid SRN |
48s 67 |
Max Robertson GBR |
49 s 92 |
José Alonso ESP |
50. léta 15 |
4 × 100 m |
URS Aleksandr Jevgenijev Viktor Bryzgin Vladimir Muravyov Vladimir Krylov |
38 s 42 |
NDR Heiko Truppel Steffen Bringmann Steffen Schwab Frank Emmelmann |
39 s 03 |
ITA Ezio Madonia Giovanni Bongiorni Paolo Catalano Pier Pier Francesco Pavoni |
39 s 55 |
4 × 400 m |
NDR Jens Carlowitz Carlo Niestadt Mathias Schersing Thomas Schönlebe |
3 min 00 s 80 |
GBR Paul Harmsworth Brian Whittle Todd Bennett Roger Black |
3:01:12 |
FRG Norbert Dobeleit Edgar Itt Jörg Vaihinger Harald Schmid |
3:01:32 |
Skok vysoký |
Igor Paklin URS |
2,32 m |
Ján Zvara TCH |
2,29 m |
Krzysztof Krawczyk POL Gerd Wessig NDR |
2,26 m |
Skok o tyči |
Grigoriy Yegorov URS |
5,70 m |
Zdenek Lubenský TCH |
5,60 m |
Bernhard Zintl SRN |
5,35 m |
Skok do dálky |
Robert Emmiyan URS |
8,38 m CR |
Marco Delonge NDR |
8,04 m |
Ivo Krsek TCH |
7,98 m |
Trojskok |
Oleg Protsenko URS |
17,61 m |
Zdzislaw Hoffmann POL |
17,06 m |
Peter Bouschen SRN |
16,98 m |
Vrh koulí |
Ulf Timmermann NDR |
22,01 m |
Alessandro Andrei ITA |
21,46 m |
Remigius Machura TCH |
21,40 m |
Disk hod |
Václav Kidykas URS |
66,80 m |
Jürgen Schult NDR |
66,54 m |
Rolf Danneberg SRN |
66,18 m |
Hod kladivem |
Sergey Litvinov URS |
82,28 m |
Ralf Haber NDR |
79,76 m |
Christoph Sahner SRN |
75,28 m |
Hod oštěpem |
Viktor Jevjukov URS |
84,86 m |
Klaus Tafelmeier SRN |
83,30 m |
Jan Železný TCH |
81,18 m |
Rekord AR Kontinentální ( oblastní rekord ) • ČR Rekordní mistrovství ( rekord šampionátu ) • DNF Nedokončil ( nedokončil ) • DNS Nezačal ( nespustil ) • DQ DQ ( diskvalifikace ) • Záznam MR schůzky ( záznam splnit ) • NR národní rekord ( záznam národní ) • OR olympijský rekord ( olympijský rekord ) • PB osobní rekord ( osobní rekord ) • SB nejlepší osobní výkon v sezóně ( nejlépe sezóny ) • WL Nejvyšší dosažená světová s výkon rok ( světová jednička ) • WJR světový rekord Junior ( světový juniorský rekord ) • Světový rekord WR ( světový rekord ) |
Test | Zlato | stříbrný | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m (vítr: -0,4 m / s) |
Marlies Göhr NDR |
10 s 95 |
Anelia Nuneva BUL |
11s 08 |
Ulrike Sarvari SRN |
11 s 30 |
200 m (vítr: +1,3 m / s) |
Silke Gladisch NDR |
21 s 99 ČR |
Nadežda Georgieva BUL |
22s 50 |
Ewa Kasprzyk POL |
22s 63 |
400 m |
Petra Müller NDR |
49 s 91 |
Mariya Pinigina URS |
50. léta 46 |
Rositsa Stamenova BUL |
51 s 23 |
800 m |
Tatyana Samolenko URS |
1:59:26 |
Jarmila Kratochvílová TCH |
1:59:26 |
Christine Wachtel NDR |
1:59:54 |
1 500 m |
Kirsty Wade GBR |
4:09:03 |
Tatyana Samolenko URS |
4:09:60 |
Andrea Lange NDR |
4:09:82 |
3000 m |
Ulrike Bruns NDR |
8:44:48 |
Yvonne Murray GBR |
8:48:15 |
Olga Bondarenko URS |
8:48:54 |
10 000 m |
Kathrin Ullrich NDR |
32:42:05 |
Angela Tooby GBR |
32:46 78 |
Natalya Sorokivskaya URS |
33:10:18 |
100 m překážek (vítr: -0,9 m / s) |
Cornelia Oschkenat NDR |
12 s 47 ČR |
Yordanka Donkova BUL |
12s 53 |
Claudia Zaczkiewicz SRN |
12s 97 |
400 m překážek |
Sabine Busch NDR |
54s 23 |
Genowefa Blaszak POL |
55s 44 |
Yelena Goncharova URS |
55. 70 |
4 × 100 m |
NDR Silke Gladisch Heike Drechsler Ingrid Auerswald Marlies Göhr |
41. 94 |
BUL Ginka Zagorcheva Anelia Nuneva Nadezhda Georgieva Yordanka Donkova |
42s 31 |
FRG Silke Knoll Ulrike Sarvari Andrea Thomas Ute Thimm |
43s 23 |
4 × 400 m |
URS Vineta Ikauniece Maria Pinigina Lyudmila Dzhigalova Olga Nazarova |
3:20:41 |
NDR Kirsten Emmelmann Sabine Busch Heike Drechsler Petra Müller |
3 min 20 s 60 |
SRN Ute Thimm Karin Lix Helga Arendt Gisela Kinzel |
3:25:29 |
Skok vysoký |
Stefka Kostadinová BUL |
2,00 m |
Tamara Bykova URS |
1,96 m |
Heike Redetzky SRN |
1,96 m |
Skok do dálky |
Heike Drechsler NDR |
7,26 m |
Galina Chistyakova URS |
7,15 m |
Sofia Bozhanova BUL |
6,75 mw |
Vrh koulí |
Natalya Lisovskaya URS |
21,56 m CR |
Ines Müller NDR |
20,82 m |
Helena Fibingerová TCH |
20,28 m |
Disk hod |
Diana Gansky NDR |
73,90 m CR |
Tsvetanka Khristova BUL |
68,26 m |
Zdenka Šilhavá TCH |
65,04 m |
Hod oštěpem |
Petra Felke NDR |
71,26 m |
Natalya Yermolovich URS |
64,42 m |
Beate Peters SRN |
64,38 m |
Rekord AR Kontinentální ( oblastní rekord ) • ČR Rekordní mistrovství ( rekord šampionátu ) • DNF Nedokončil ( nedokončil ) • DNS Nezačal ( nespustil ) • DQ DQ ( diskvalifikace ) • Záznam MR schůzky ( záznam splnit ) • NR národní rekord ( záznam národní ) • OR olympijský rekord ( olympijský rekord ) • PB osobní rekord ( osobní rekord ) • SB nejlepší osobní výkon v sezóně ( nejlépe sezóny ) • WL Nejvyšší dosažená světová s výkon rok ( světová jednička ) • WJR světový rekord Junior ( světový juniorský rekord ) • Světový rekord WR ( světový rekord ) |
Finále "B" se hraje v Göteborgu 27. a28. června 1987.
Francouzi jsou zpět ve skupině A dva roky po sestupu.
Náměstí | Země | Body |
---|---|---|
1 | Francie | 117 |
2 | Bulharsko | 102 |
3 | Švédsko | 97 |
4 | Maďarsko | 87 |
5 | Rakousko | 82 |
6 | švýcarský | 82 |
7 | Finsko | 76,5 |
8 | Jugoslávie | 73,5 |
Náměstí | Země | Body |
---|---|---|
1 | Rumunsko | 106 |
2 | Maďarsko | 83 |
3 | Itálie | 80.5 |
4 | švýcarský | 69.5 |
5 | Finsko | 62.5 |
6 | Švédsko | 62.5 |
7 | Norsko | 56 |
8 | Holandsko | 50 |
Dvě finále, C1 a C2, mají stejnou hodnotu. Umožňují kvalifikovat se do finále B o dva roky později. Konají se 27. a28. června 1987v Aténách a Maii (Portugalsko).
Náměstí | Země | Body |
---|---|---|
1 | Řecko | 83 |
2 | Holandsko | 72 |
3 | Dánsko | 60.5 |
4 | Kypr | 46.5 |
5 | krocan | 37 |
Náměstí | Země | Body |
---|---|---|
1 | Belgie | 72 |
2 | Portugalsko | 66 |
3 | Irsko | 62 |
4 | Norsko | 60 |
5 | Island | 39 |
Náměstí | Země | Body |
---|---|---|
1 | Jugoslávie | 83 |
2 | Rakousko | 71 |
3 | Řecko | 66 |
4 | Dánsko | 52 |
5 | krocan | 31 |
6 | Kypr | 31 |
Náměstí | Země | Body |
---|---|---|
1 | Španělsko | 70 |
2 | Belgie | 59 |
3 | Portugalsko | 41 |
4 | Irsko | 35 |
5 | Island | 32 |