Ocenění
Držitel titulu Cork City FC
Vítěz Dundalk FC

Navigace

FAI Cup 2018 je 98 th  vydání fotbalového Ireland Cup pořádá fotbalový svaz Irska . Soutěž začíná v dubnu a končí v listopadu 2018. Vítěz vyhrává právo účastnit se Evropské ligy 2019–2020 .

Název soutěže je pojmenován po jejím hlavním sponzorovi: Daily Mail FAI Cup .

Dundalk FC vyhrál soutěž tím, že porazí Obhájce titulu, na Cork City FC , na skóre 2 góly 1.

Průběh soutěže

Na tomto ročníku irského poháru se účastní 40 týmů.

20 týmů účastnících se irského šampionátu, Premier a First Division, je přímo kvalifikováno do druhého kola.

Předkolo

Losování se koná v Abbotstown v sídle fotbalového svazu Irska o April 4 , je 2018. Toto kolo se týká pouze amatérských klubů soutěžících v regionálních šampionátech Leinster, Munster a Ulster. Zápasy se konají 21. a 22. dubna na půdě prvního vylosovaného klubu.

North End United 2-0 Třešňový sad Curracloe United 22. dubna

Čtyři vylosované kluby jsou přímo kvalifikovány do druhého kola: Home Farm FC , Cockhill Celtic, Newmarket Celtic a Blarney United.

První kolo

Osm vítězných klubů z předkola a čtyři vyňaté kluby z předkola se účastní tohoto kola. K těmto týmům se v tomto tahu přidávají kluby účastnící se irského fotbalového mistrovství 2018 .

Zápasy se konají 7. září 2018.

Překvapení čtvrtfinále přišlo z Dublinu, kde UCD , tým první divize vyřadil Waterford FC, který strávil téměř celou sezónu na stupních vítězů irské první divize. Dva góly vstřelené v prvním poločase přinesly „studentům“ rozhodující výhodu. UCD se kvalifikuje poprvé po téměř letech do semifinále soutěže.

Obhájce titulu Cork City FC rozdrtil druholigový klub Longford Town se skóre 7 gólů na 0.

Čtvrtfinále 1 Derry City FC 1-3 Bohemian FC Stadion Brandywell , Londonderry
19. září 2018
19:45
Alistair Roy Gól vstřelen po 63 minutách63 rd ( 0-1 ) Dan Casey Gól vstřelil po 43 minutách43 th
Dinny Corcoran Gól vstřelen po 59 minutách59 e Gól vstřelen po 90 + 4 minutách 90 + 4 e
19:45
( 0-3 ) Patrick Hoban Gól vstřelen po 5 minutách5 th Gól vstřelen po 21 minutách 21 th
John Mountney Gól vstřelil po 36 minutách36 th
Georgie Kelly Gól vstřelil po 71 minutách71 th
Čtvrtfinále 4 Longford Town 0-7 Cork City FC City Calling Stadium , Longford
19:30
( 2-0 ) Gearóid Morrissey Gól vstřelen po 20 minutách20 th
Kieran Sadlier Gól vstřelen po 23 minutách23 th Gól vstřelil po 69 minutách 69 th Gól vstřelen po 88 minutách 88 th

Zpráva
Gary Rogers  ; Sean Gannon , Brian Gartland , Daniel Cleary , Dane Massey  ; Chris Shields , Robbie Benson ( Dean Jarvis 90 + 3); John Mountney ( Jamie McGrath 77), Patrick McEleney , Michael Duffy  ; Patrick Hoban . Týmy Conor Kearns; Dan Tobin (Yousef Mahdy 87), Josh Collins, Liam Scales, Paul Doyle; Neil Farrugia, Greg Sloggett, Timmy Molloy (Daire O'Connor 82), Gary O'Neill, Jason McClelland; Conor Davis.
Semifinále 2 Bohemian FC 1-1 Cork City FC Dalymount Park
30. září 2018
17:45
Dinny Corcoran Gól vstřelil po 67 minutách67 tis ( 0-0 ) Kieran Sadlier Gól vstřelil po 84 minutách84 tis Diváci: 3 207
Vysílající: RTE2 Rozhodčí
: Robert Rogers
Shane Pružný; Derek Pender, Ian Morris, Dan Casey, Darragh Leahy; Daniel Kelly (Danny Grant 90 + 2), JJ Lunney, Keith Buckley, Kevin Devaney; Keith Ward (Dan Byrne 76); Dinny Corcoran Týmy Mark McNulty; Steven Beattie (Conor McCarthy 65), Alan Bennett , Sean McLoughlin, Shane Griffin; Gearoid Morrissey (Aaron Barry 74), Jimmy Keohane; Kieran Sadlier , Garry Buckley, Karl Sheppard  ; Ronan Coughlan ( Graham Cummins 56).

Finále

Čtvrté po sobě jdoucí finále se proti postaví stejné týmy: Dundalk Football Club a Cork City Football Club .

Finále Cork City FC 1-2 Dundalk FC Stadion Aviva
4. listopadu 2018
15:30
Kieran Sadlier Gól vstřelen po 21 minutách21. tis ( 1-1 ) Sean Hoare Gól vstřelil po 19 minutách19 e
Patrick McEleney Gól vstřelen po 73 minutách73 e
Diváci: 30
412 Vysílající: RTE2 Rozhodčí
: Neil Doyle
Mark McNulty, Sean McLoughlin, Conor McCarthy, Shane Griffin, Alan Bennett , Kieran Sadlier , Gearóid Morrissey , Conor McCormack, Jimmy Keohane, Garry Buckley , Karl Sheppard Týmy Gary Rogers , Sean Gannon , Brian Gartland , Sean Hoare , Dane Massey , Robbie Benson , Michael Duffy , Patrick McEleney , John Mountney , Chris Shields , Patrick Hoban .

Dundalk FC zvítězil ve finále a porazil obhájce titulu Cork City FC o skóre dva ku jednomu. Klub tak dosáhl dvojnásobku vítězstvím ve stejném roce převratu a irského šampionátu.

Poznámky a odkazy

1. (in) „  Vylosování irského Daily Mail FAI Cupu  “ na fai.ie , ISP ,4. dubna 2018(zpřístupněno 5. dubna 2018 ) .
  2. (in) Dave Donnelly, „  Střet Inchicore Athletic a Crumlin United při výběru kvalifikačního kola FAI Cupu  “ na extratime.ie ,5. dubna 2018(zpřístupněno 5. dubna 2018 ) .
  3. (in) Dave Donnelly, „  UCD omráčilo Waterforda, aby dosáhl prvního semifinále FAI Cupu za více než deset let  “ na www.the42.ie (přístup 8. září 2018 ) .
  4. (in) Conor McKenna '  Cup držitelé Cork bezpečně přes after-bít pro Longford 7  " na www.the42.ie ,7. září 2018(zpřístupněno 8. září 2018 ) .