Ocenění
Držitel titulu Dundalk FC
Vítěz Shamrock Rovers

Navigace

FAI Cup 2019 je 99 th  vydání fotbalového Ireland Cup pořádá fotbalový svaz Irska . Název soutěže je pojmenován po jejím hlavním sponzorovi: Extra.ie FAI Senior Cup . Začíná v dubnu a končí v listopadu 2019. Vítěz vyhrává právo účastnit se Evropské ligy 2020–2021 .

Průběh soutěže

Na tomto ročníku irského poháru se účastní 40 týmů.

20 týmů účastnících se irského šampionátu, Premier a First Division, je přímo kvalifikováno do druhého kola.

Předkolo

Losování se koná v Abbotstown v sídle fotbalového svazu Irska o22. března 2019. Toto kolo se týká pouze amatérských klubů soutěžících v regionálních šampionátech Leinster, Munster a Ulster. Zápasy se konají 20. a 21. dubna na půdě prvního vylosovaného klubu.

Čtyři týmy jsou vyňaty z kvalifikačního kola losováním. Jsou to Cobh Wanderers, Crumlin United, Letterkenny Rovers a Killester Donnycarney.

Maynooth University Town 0-2 Waterford fc Rathcoffey Road 11. srpna

Zápas mezi Longfordem a Athlonem naplánovaný na 10. srpna byl kvůli zaplavené zemi odložen na 13. den.

19:45
Maurice Nugent Gól vstřelen po 33 minutách33 rd ( 1-0 ) Aaron Greene Gól vstřelen po 54 minutách54 th
19:45
Maxim Kouogun Gól vstřelil po 56 minutách56 tis ( 0-3 ) Daniel Kelly Gól vstřelen po 9 minutách9 th Gól vstřelen po 23 minutách 23 th Gól vstřelen po 33 minutách 33 th Arbitráž: Paul Tuite

Finále

Finále se koná na stadionu Aviva ve stejný den jako finále irského poháru žen. Dundalk FC se kvalifikoval do finále popáté za sebou. V případě vítězství vyhraje Dundalk tři soutěže hrané na irském území: šampionát, Ligový pohár a Irský pohár. Jeho soupeř je jeho finalistou v šampionátu Shamrock Rovers .

Finále Shamrock Rovers 1-1 Dundalk FC Stadion Aviva
3. listopadu 2019
Aaron McEneff Gól vstřelen po 90 minutách90 th ( 0-0 , 1-1 , 1-1 ) Michael Duffy Gól vstřelen po 90 + 3 minutách90 + 3 rd Diváků: 30 111
Rozhodčí: Derek Tomney
Střely na gól
4-2

Alan Mannus  ; Ronan Finn , Joey O'Brien , Roberto Lopes , Lee Grace , Sean Kavanagh ( Neil Farrugia 68); Aaron McEneff , Gary O'Neill ; Jack Byrne , Aaron Greene ( Daniel Lafferty 112), Graham Burke (Greg Bolger 90 + 3). Týmy Gary Rogers  ; Seán Gannon , Brian Gartland , Daniel Cleary , Dane Massey  ; Seán Hoare ( George Kelly 90 + 1), Robbie Benson ( John Mountney 112); Jamie McGrath , Seán Murray ( Daniel Kelly 61), Michael Duffy  ; Patrick Hoban ( Jordan Flores 100).

The Shamrock Rovers vyhráli 25. ročník mistrovství FAI v nesnázích porážet Dundalk FC na penalty cílů. Tyto jetele se otevřel skóre v 90. th minut zápasu Aaron McEneff, než se dostane až tři minuty později v průběhu času stávky na gólem Michael Duffy .

Poznámky a odkazy

1. (in) Gerard Grimes, „  Losování kvalifikačního kola FAI Cupu  “ na webu www.extratime.ie (přístup ke dni 22. března 2019 ) .
  2. (in) Paul Fennessy, „  Shamrock Rovers porazili Dundalka a jsou tresty do konce 32letého čekání na slávu FAI Cupu  “ na www.the42.ie ,3. listopadu 2019(přístup 4. listopadu 2019 ) .
  3. (in) Emmet Malone „  Shamrock Rovers Dundalk popřel treble sen v penaltovém rozstřelu  “ , na www.irishtimes.com , The Irish Times ,3. listopadu 2019(přístup 4. listopadu 2019 ) .