Sport | Bobová dráha |
---|---|
Organizátor | VLÁKNO |
Datováno | z 29. listopadu 2008 na 14. února 2009 |
Navigace
2008-2009 Bobová World Cup se koná mezi29. listopadu 2008 a 14. února 2009kolem osmi akcí (akce v Cesana Pariol v20. prosincebyla zrušena kvůli silnému sněžení a nahrazena novou akcí v St. Moritzu vledna 2009).
Světový pohár pořádá FIBT . Test Königssee nahrazuje test Cortina d'Ampezzo v roceledna 2009. Soutěž spojuje tři disciplíny: mužský bob pro 4 muže, bob pro muže pro 2 muže a dámský bob pro 2 muže.
Obecná klasifikace zahrnuje pouze jméno pilota bobů.
Za každou událost v sezóně se body udělují podle klasifikace podle níže uvedené tabulky (rozdělení od sezóny 2008):
Náměstí | 1 st | 2. místo | 3. kolo | 4. ročník | 5. th | 6. th | 7. th | 8. th | 9. ročník | 10. tis | 11. th | 12. tis | 13. ročník | 14. ročník | 15. th | 16 th | 17 th | 18 th | 19. th | 20. tis | 21. th | 22 nd | 23 rd | 24 th | 25. tis | 26 th | 27 th |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Body | 225 | 210 | 200 | 192 | 184 | 176 | 168 | 160 | 152 | 144 | 136 | 128 | 120 | 112 | 104 | 96 | 88 | 80 | 74 | 68 | 62 | 56 | 50 | 45 | 40 | 36 | 32 |
Poz. | Bobová dráha | VYHRÁT | ALT | IGL | KON | SMO 1 | SMO 2 | WHI | PŘES | Body |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Beat Hefti | 1 | 3 | 2 | 11 | 3 | 3 | 2 | 3 | 1581 |
2. | André Lange | 2 | 1 | 4 | 7 | 11 | 2 | 5 | 6 | 1501 |
3. | Thomas Florschütz | 3 | 1 | 1 | 6 | 4 | 1 | 2 | 1453 | |
4. | Ivo Rueegg | 16 | 5 | 8 | 2 | 2 | 8 | 5 | 4 | 1396 |
5. | Alexander Zoubkov | 10 | 8 | 7 | 3 | 13 | 11 | 7 | 1 | 1321 |
6. | Simone bertazzo | 8 | 15 | 9 | 10 | 5 | 10 | 14 | 8 | 1160 |
7. | Wolfgang známka | 19 | 10 | 10 | 14 | 7 | 5 | 13 | 10 | 1090 |
8. | Pierre Lueders | 5 | 18 | dsq | 1 | 1 | 3 | 7 | 1082 | |
9 | Daniel Schmid | 11 | 7 | 10 | 9 | 15 | 12 | 12 | 22 | 1016 |
10. | Todd Hays | 8 | 9 | 6 | 5 | 13 | 13 | 16 | 1008 | |
11. | Lyndonský spěch | 14 | 14 | 12 | 13 | 16 | 18 | 4 | 13 | 960 |
12. | Jānis Miņins | 22 | 19 | 19 | 12 | 4 | 7 | 9 | 21 | 906 |
13. | Patrice Servelle | 15 | 11 | 16 | 8 | 18 | 15 | 20 | 12 | 876 |
14. | Steven holcomb | 12 | 2 | 3 | 8 | 9 | 850 | |||
15. | Karl Angerer | 13 | 3 | 12 | 6 | 18 | 11 | 840 | ||
16. | Edgars Maskalāns | 17 | 12 | 17 | 18 | 10 | 14 | 15 | 16 | 840 |
17. | Edwin van Calker | 6 | 23 | 20 | 6 | 19 | 17 | 18 | 15 | 816 |
18. | Jürgen Loacker | 17 | 17 | 13 | 9 | 9 | 17 | 16 | 784 | |
19. | Ivo Danilevič | 21 | 18 | dsq | 15 | 8 | 22 | 21 | 14 | 636 |
20. | Lee johnston | 13 | 20 | 21 | 16 | 20 | 20 | 22 | 25 | 578 |
Poz. | Bobová dráha | VYHRÁT | ALT | IGL | KON | SMO | WHI | PODLE 1 | O 2 | Body |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Alexander Zoubkov | 2 | 2 | 1 | 6 | 1 | 3 | 3 | 3 | 1646 |
2. | Jānis Miņins | 6 | 4 | 4 | 3 | 10 | 1 | 2 | 2 | 1549 |
3. | André Lange | 1 | 2 | 7 | 3 | 9 | 7 | 12 | 1251 | |
4. | Steven holcomb | 3 | 7 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1238 | ||
5. | Wolfgang známka | 8 | 12 | 9 | 5 | 4 | 7 | 9 | 17 | 1224 |
6. | Ivo Rueegg | 14 | 6 | 13 | 15 | 7 | 8 | 5 | 4 | 1216 |
7. | Beat Hefti | 12 | 22 | 11 | 10 | 6 | 6 | 4 | 6 | 1184 |
8. | Karl Angerer | 1 | 1 | 3 | 9 | 6 | 11 | 1114 | ||
9. | Edwin van Calker | 5 | 16 | 5 | 2 | 13 | 10 | 9 | 1098 | |
10. | Pierre Lueders | 11 | 17 | 8 | 8 | 4 | 12 | 7 | 1032 | |
11. | Edgars Maskalāns | 14 | 5 | 15 | 11 | 12 | 21 | 11 | 10 | 1006 |
12. | Thomas Florschütz | 9 | 6 | 13 | 2 | 11 | 15 | 19 | 972 | |
13. | Todd Hays | 13 | 19 | 9 | 9 | 5 | 5 | 866 | ||
14. | Lee johnston | 10 | 19 | 11 | 14 | 15 | 12 | 16 | 794 | |
15. | Lyndonský spěch | 22 | 15 | 14 | 18 | 23 | 14 | 14 | 13 | 746 |
16. | Dmitrij Abramovič | 3 | 7 | 8 | 8 | 688 | ||||
17. | Ivo Danilevič | 21 | 18 | 22 | 12 | 22 | 13 | 20 | 15 | 674 |
18. | Daniel Schmid | 17 | 13 | 16 | 19 | 11 | 16 | 21 | 672 | |
19. | Patrice Servelle | 20 | 11 | 20 | 17 | 18 | 15 | 21 | 24 | 651 |
20. | Simone bertazzo | 18 | 14 | 24 | 21 | 19 | 18 | 19 | 18 | 607 |
Poz. | Bobeuse | VYHRÁT | ALT | IGL | KON | SMO 1 | SMO 2 | WHI | PŘES | Body |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Sandra kiriasis | 2 | 1 | 3 | 2 | 1 | 1 | 5 | 3 | 1679 |
2. | Cathleen Martini | 3 | 2 | 5 | 4 | 2 | 2 | 7 | 1 | 1599 |
3. | Nicola Minichiello | 9 | 7 | 6 | 2 | 3 | 3 | 9 | 6 | 1434 |
4. | Shauna Rohbock | 7 | 3 | 2 | 1 | 6 | 6 | 1 | 1380 | |
5. | Claudia schramm | 5 | 5 | 9 | 7 | 4 | 7 | 10 | 7 | 1360 |
6. | Helen Uppertonová | 1 | 4 | 1 | 9 | 10 | 5 | 4 | 1314 | |
7. | Kaillie Humphries | 6 | 8 | 7 | 5 | 5 | dnf | 2 | 2 | 1292 |
8. | Sabina Hafner | 10 | 6 | 8 | 8 | 7 | 8 | 12 | 4 | 1288 |
9. | Erin Pac | 4 | 10 | 4 | 6 | 9 | 4 | 3 | 1248 | |
10. | Esme Kamphuis | 13 | 11 | 10 | 10 | 11 | 9 | 8 | 8 | 1152 |
11. | Fabienne Meyer | 15 | 13 | 11 | 11 | 8 | 10 | 14 | 14 | 1024 |
12. | Victoria Tokovaia | 11 | 11 | 14 | 13 | 12 | 15 | 13 | 10 | 1000 |
13. | Jessica gillarduzzi | 12 | 16 | 14 | 15 | 12 | 15 | 12 | 800 | |
14. | Isabel Baumann | 14 | 15 | 12 | 14 | 11 | 16 | 688 | ||
15. | Manami hino | 19 | dns | 18 | 15 | 16 | 13 | 18 | 15 | 658 |
16. | Lisa Szabon | 8 | 9 | 13 | 17 | 13 | dsq | 640 | ||
17. | Anastasia skulkina | 17 | 15 | 16 | 17 | 17 | 464 | |||
18. | Francesca Iossi | 16 | 17 | 18 | 19 | 14 | 450 | |||
19. | Carmen Radenovici | 21 | 19 | 20 | 18 | 16 | 380 | |||
20. | Christina hengster | 20 | 14 | 12 | 20 | 376 |
1. Winterberg (29. listopadu - 30. listopadu 2008) | ||||
Datováno | Test | Vítěz | Druhý | Třetí |
30.11.2008 | Bob ve 4 hodiny |
Německo
Andre Lange Alexander Roediger Kevin Kuske Martin Putze |
Rusko
Alexsandr Zubkov Roman Oreshnikov Dmitrij Trunenkov Dmitrij Stepushkin |
Spojené státy
Steven Holcomb Justin Olsen Steve Mesler Curtis Tomasevicz |
29. 11. 2008 | Bob ve 2 hodiny |
švýcarský
Porazte Hefti Thomase Lampartera |
Německo
Andre Lange Kevin Kuske |
Německo
Thomas Florschütz Marc Kuehne |
29. 11. 2008 | Bob ve 2 F |
Kanada
Helen Upperton Jennifer Ciochetti |
Německo
Sandra Kiriasis Romy Logsch |
Německo
Cathleen Martini Janine Tischer |
2. Altenberg (6. prosince - 7. prosince 2008) | ||||
Datováno | Test | Vítěz | Druhý | Třetí |
7/12/2008 | Bob ve 4 hodiny |
Německo
Karl Angerer Andreas Udvari Matej Juhart gregor Bermbach |
Německo
Andre Lange Alexander Roediger Kevin Kuske Martin Putze |
Rusko
Alexsandr Zubkov Roman Oreshnikov Dmitrij Trunenkov Dmitrij Stepushkin |
6/12/2008 | Bob ve 2 hodiny |
Německo
Andre Lange Kevin Kuske |
Spojené státy
Steven Holcomb Justin Olsen |
švýcarský
Porazte Hefti Thomase Lampartera |
6/12/2008 | Bob ve 2 F |
Německo
Sandra Kiriasis Berit Wiacker |
Německo
Cathleen Martini Janine Tischer |
Spojené státy
Shauna Rohbock Elana Meyers |
3. Igls (12. prosince - 14. prosince 2008) | ||||
Datováno | Test | Vítěz | Druhý | Třetí |
14/12/2008 | Bob ve 4 hodiny |
Rusko
Alexsandr Zubkov Roman Oreshnikov Dmitrij Trunenkov Dmitrij Stepushkin |
Spojené státy
Steven Holcomb Justin Olsen Steve Mesler Curtis Tomasevicz |
Rusko
Dmitrij Abramovič Philipp Egorov Andrey Jurkov Petr Molseev |
13/13/2008 | Bob ve 2 hodiny |
Německo
Thomas Florschütz Marc Kuehne |
švýcarský
Porazte Hefti Thomase Lampartera |
Spojené státy
Steven Holcomb Justin Olsen |
12/12/2008 | Bob ve 2 F |
Kanada
Helen Upperton Heather Moyse |
Spojené státy
Shauna Rohbock Valerie Fleming |
Německo
Sandra Kiriasis Romy Logsch |
4. Königssee (5. ledna 2009 - 11. ledna 2009) | ||||
Datováno | Test | Vítěz | Druhý | Třetí |
01/11/2009 | Bob ve 4 hodiny |
Německo
Karl Angerer Andreas Udvari Alex Mann Gregor Bermbach |
Holandsko
Edwin van Calker Arnold van Calker Sybren Jansma Arno Klaasen |
Německo
André Lange René Hoppe Alexander Roediger Martin Putze Janis Minins Daumants Dreiškens Oskars Melbardis Intars Dambis |
01/10/2009 | Bob ve 2 hodiny |
Německo
Thomas Florschütz Marc Kuehne |
švýcarský
Ivo Rueegg Cedric Grand |
Rusko
Alexsandr Zubkov Dmitrij Trunenkov Karl Angerer Alex Mann |
01/10/2009 | Bob ve 2 F |
Spojené státy
Shauna Rohbock Valerie Fleming |
Spojené království
Nicola Minichiello Gillian Cooke Sandra Kiriasis Romy Logsch |
5. St. Moritz (11. ledna 2009 - 18. ledna 2009) | ||||
Datováno | Test | Vítěz | Druhý | Třetí |
01/18/2009 | Bob ve 4 hodiny |
Rusko
Alexsandr Zubkov Roman Oreshnikov Dmitrij Trunenkov Dmitrij Stepushkin |
Německo
Thomas Florschütz Marc Kuehne Andreas Barucha Alexander Metzger |
Německo
Karl Angerer Andreas Udvari Thomas Poege Gregor Bermbach |
01/15/2009 | Bob ve 2 hodiny (1) |
Kanada
Pierre Lueders David Bissett |
švýcarský
Ivo Rueegg Roman Handschin |
švýcarský
Porazte Hefti Thomase Lampartera |
01/17/2009 | Bob ve 2 hodiny (2) |
Kanada
Pierre Lueders David Bissett |
Německo
André Lange Martin Putze |
švýcarský
Porazte Hefti Thomase Lampartera |
01/15/2009 | Bob na 2 F (1) |
Německo
Sandra Kiriasis Berit Wiacker |
Německo
Cathleen Martini Janine Tischer |
Spojené království
Nicola Minichiello Gillian Cooke |
01/16/2009 | Bob na 2 F (2) |
Německo
Sandra Kiriasis Berit Wiacker |
Německo
Cathleen Martini Janine Tischer |
Spojené království
Nicola Minichiello Gillian Cooke |
6. Whistler (Únor 2009) | ||||
Datováno | Test | Vítěz | Druhý | Třetí |
8/01/2009 | Bob ve 4 hodiny |
Lotyšsko
Janis Minins Daumants Dreiškens Oskars Melbardis Intars Dambis |
Spojené státy
Steven Holcomb Justin Olsen Steve Mesler Curtis Tomasevicz |
Rusko
Alexsandr Zubkov Philipp Egorov Petr Moiseev Alexey Andryunin |
7. 2. 2009 | Bob ve 2 hodiny |
Německo
Thomas Florschütz Marc Kuehne |
švýcarský
Porazte Hefti Thomase Lampartera |
Kanada
Pierre Lueders David Bissett |
6/02/2009 | Bob ve 2 F |
Spojené státy
Shauna Rohbock Elana Meyers |
Kanada
Kaillie Humphries Heather Moyse |
Spojené státy
Erin Pac Michelle Rzepka |
7. Park City (Únor 2009) | ||||
Datováno | Test | Vítěz | Druhý | Třetí |
13/13/2008 | Bob ve 4 hodiny |
Spojené státy
Steven Holcomb Justin Olsen Steve Mesler Curtis Tomasevicz |
Lotyšsko
Janis Minins Daumants Dreiškens Oskars Melbardis Intars Dambis |
Rusko
Alexsandr Zubkov Roman Oreshnikov Dmitrij Trunenkov Dmitrij Stepushkin |
14/12/2008 | Bob ve 4 hodiny |
Spojené státy
Steven Holcomb Justin Olsen Steve Mesler Curtis Tomasevicz |
Lotyšsko
Janis Minins Daumants Dreiškens Oskars Melbardis Intars Dambis |
Rusko
Alexsandr Zubkov Roman Oreshnikov Dmitrij Trunenkov Dmitrij Stepushkin |
13/13/2008 | Bob ve 2 hodiny |
Rusko
Alexsandr Zubkov Alexey Voevoda |
Německo
Thomas Florschütz Marc Kuehne |
švýcarský
Porazte Hefti Thomase Lampartera |
13/13/2008 | Bob ve 2 F |
Německo
Cathleen Martini Janine Tischer |
Kanada
Kaillie Humphries Shelley-Ann Brown |
Německo
Sandra Kiriasis Patricia Polifka |