Vítěz Olga Slyusareva
Druhý Belem Guerrero
Třetí Maria Luisa Calle

Navigace

The dámské body závod je jedním z dvanácti trať cyklistických soutěžích na olympijských hrách v roce 2004 . Skládalo se ze 100 kol (25 kilometrů). Bylo vybojováno 10 sprintů, přičemž první čtyři získaly 5, 3, 2 a 1 bod. Cyklisté, kteří zajeli kolo v pelotonu, získali 20 bodů, zatímco ti, kteří ztratili kolo v pelotonu, ztratili 20 bodů.

Tento závod se konal dne 25. srpna 2004.

Medailisté

Zlato stříbrný Bronz
Olga Slyusareva Belem Guerrero Maria Luisa Calle

Výsledek

Bronzová medailistka v silničním závodě z roku 2004, ruská sprinterka Olga Slyusarevová , dokázala vyhrát tři z deseti sprintů a umístila se do dalších čtyř sprintů, aby dosáhla celkového počtu 20 bodů, aby se stala olympijskou vítězkou. Pelotón dokázal reagovat na každý únik, takže žádný jezdec nezískal 20 bodů za opětovné získání pelotonu. Mexický Belem Guerrero , s 14 body, získal stříbrnou medaili, těsně následovaný María Luisa Calle . Calle byl následně snížen, aby měl pozitivní test na zakázaný stimulant, heptaminol . Erin Mirabella poté získala bronzovou medaili. Toto rozhodnutí bylo po odvolání zrušeno, protože bylo prokázáno, že Calle neužívala heptaminol, ale lék proti bolesti hlavy zvaný Neosaldina, který během laboratorních studií obsahoval látku, která se změnila na heptaminol. MOV nařídil Mirabelle vrátit medaili a diplom za třetí místo Calle.

Během tohoto závodu ztratili tři cyklisté body poté, co ztratili kolo proti pelotónu.