Donbass Doněck
DEL
Iserlohn Roosters
Profesionální kariéra . 2000- je 2016

Erik Ersberg (narozen dne8. března 1982v Sala ve Švédsku ) je brankář profesionální švédského hokeje .

Kariéra

Kariéra ve Švédsku

Svou kariéru zahájil v klubu Vasteras , klubu VIK Västerås HK v roce 1999. I když hrál s juniorem do 18 let, ale také s méně než 20 lety. V následující sezóně debutoval s vrcholovým týmem. Starší tým poté hraje v divizi 2 země, čtvrté švédské úrovni.

V týmu hrál v letech 1999 až 2005 a pomáhal svému týmu vstoupit do druhého sledu zemí, Allsvenskan . Po dvou zápasech v sezóně 2005-06 nastoupil do klubu HV 71 jako náhradní brankář Stefana Liv . Tým prohraje v semifinále play-off a Liv opustí Švédsko, aby se připojil k Severní Americe . Výchozí místo tak ponechává mladému Ersbergovi, který v základní části dovede svůj tým na druhé místo. Tým opět padne v semifinále play-off kvůli chybě brankáře: v šestém zápase proti hokeji MODO je skóre jednou brankou všude, ale Ersbergovi chybí jeho vůle za jeho brankami a zbývá méně než jedna minuta. Niklas Sundström poté využil příležitosti a vstřelil vítězný gól svého týmu a donutil oba týmy k sedmé hře. Tento sedmý zápas vyhrává MODO, budoucí vítěz série. To je ještě vyhlášen nejlepším brankářem sezony branku a hrát zápas s národním týmem Švédska na mistrovství 2007 World ( 4 th  místo).

Kariéra v Severní Americe

Erik Ersberg se poté rozhodl zkusit štěstí v Severní Americe a překročil cestu Liv, který je zpět s HV 71: měl v úmyslu hrát v National Hockey League s Detroit Red Wings , ale s Chrisem Osgoodem a Dominikem Haškem v brance, cesta je pro Liv uzavřena.

Ersberg zkouší štěstí spojením s Los Angeles Kings, se kterými podepsal roční smlouvu31. května 2007. Sezónu zahájil Manchester Monarchs , americkou hokejovou ligou přidruženou k franšíze Kings. The21. února, byl povolán hrát v NHL s Kings a debutoval v NHL o dva dny později, když v průběhu hry nahradil brankáře týmu Dana Cloutiera, protože Kings klesli 5-1 z týmu Chicago Blackhawks . Poté během třiceti jedna minuty zbývajících v zápase zastaví 17 střel, zatímco tým vstřelí další 4 góly, aby skóre vrátil. Tým prohrál během prodloužení, ale Ersberg zanechal dojem z tohoto dobrého návratu v zápase. Svůj první zápas vyhrál jako brankář6. březnaa zároveň udělal svůj první shutout v NHL. Poté zastavil 40 střel Ottawy Senators za vítězství svého týmu 2: 0. Tím, že ve hře provedl 40 zákroků, se stal brankářem Kings, který ve svém prvním ročníku NHL provedl nejvíce zákroků pro hráče. Předchozí rekord držel Gary Edwards s 38 zákroky během sezóny 1971-1972 .