Regulační čas 1 - 1 0
Poločas 0 - 0 0
Hlavní hráči
Arbitráž Piero Ceccarini

Finále poháru evropského poháru vítězů pohárů 1994-1995 je 35 th  finále Evropského poháru vítězů poháru , pořádané UEFA . Tento fotbalový zápas se koná dne10. května 1995v Parc des Princes v Paříži ve Francii .

Postavuje anglický tým Arsenalu proti španělské Real Zaragoza . Zápas končí vítězstvím Saragossians se skóre 2 góly na 1 po prodloužení , což představuje jejich první korunovaci v soutěži a jejich první evropský titul.

Vítěz finále Real Zaragoza se kvalifikuje do evropské Superpohár 1995 proti Ajaxu Amsterdam , vítězi finále Ligy mistrů .

Trasa finalistů

Poznámka: V níže uvedených výsledcích je skóre finalisty vždy dáno jako první (D: doma; E: pryč).

Arsenal FC Skutečná Zaragoza
Oponent Celkový Jít Vrátit se Věž Oponent Celkový Jít Vrátit se
Omonia Nikósie 6 - 1 3 - 1 (E) 3 - 0 (D) 16. kolo Gloria Bistriţa 5 - 2 1 - 2 (E) 4 - 0 (D)
Brøndby IF 4 - 3 2 - 1 (E) 2 - 2 (D) 16. kolo Tatran Prešov 6 - 1 4 - 0 (E) 2 - 1 (D)
AJ Auxerre 2 - 1 1 - 1 (D) 1 - 0 (E) Čtvrtfinále Feyenoord Rotterdam 2 - 1 0 - 1 (E) 2 - 0 (D)
Janovská Sampdoria 5 - 5 karta
3 - 2
3 - 2 (D) 2-3 ap (E) Semifinále Chelsea fc 4 - 3 3 - 0 (D) 1 - 3 (E)

Zápas

10. května 1995 Arsenal FC 1 - 2 Skutečná Zaragoza Parc des Princes , Paříž
20:15 SELČ
Hartson Gól vstřelil v 76. minutě76 tis ( 0 - 0 , 1 - 1 ) Gól vstřelil po 68 minutách68 th Esnaider

Arsenal vs Zaragoza 1995-05-10.svg
Stavebnice levé rameno redlower.png Body kit whitecollar.png Sada pravého ramene redlower.png Kit shorts.png Sada ponožek 3 pruhy bílá.png