Soutěž Pohár klubů mistrů Evropy 1959-1960
skutečný Madrid 7 - 3 Eintracht Frankfurt
Poločas 3 - 1 0
Hlavní hráči
Arbitráž Jack Mowat

Finále poháru mistr Evropy klubů 1959-1960 vidět Real Madrid vyhrál Pohár mistrů svých pátý rovný klubů, porazil tým západoněmeckého o Eintracht Frankfurt , na široké skóre 7-3. Pokud jde o návštěvnost, 127 621 diváků, je to rekord finále C1 a v historii evropských fotbalových pohárů. Alfredo Di Stéfano a Ferenc Puskas se podělí o sedm gólů španělského týmu. Frankfurt je první německý tým, který se dostal do finále této soutěže. Tento zápas je považován za jedno z nejlepších klubových setkání v historii.

Pro Němce z Eintrachtu Frankfurt, navzdory porážce, zůstává toto finále vynikající pamětí v tom smyslu, že tento tým uvažuje o dosažení vrcholu evropského fotbalu v tomto roce. V oficiálním klubovém muzeu je uveden zápasový míč, Richard Kress požádal rozhodčího, zda by mohl míč přinést zpět do Německa. Mathias Thoma, historik klubu, vysvětluje v rozhovoru pro UEFA, že i po 60 letech je dopad tohoto setkání stále přítomen v Anglii nebo ve Skotsku, pokud bude příznivce Frankfurtu mluvit s anglickým nebo skotským fanouškem, bude to řekni mu o finále z roku 1960.

Trasa finalistů

Poznámka: V níže uvedených výsledcích je skóre finalisty vždy dáno jako první (D: doma; E: pryč).

skutečný Madrid Eintracht Frankfurt
Oponent Celkový Jít Vrátit se Věž Oponent Celkový Jít Vrátit se
Osvobozeno jako držitel titulu Předběžný KuPS Kuopio Paušální sazba
Mládež Esch 12-2 7 - 0 (D) 5 - 2 (E) 16. kolo Mladí kluci 5 - 2 4 - 1 (E) 1 - 1 (D)
OGC Nice 6 - 3 2 - 3 (E) 4 - 0 (D) Čtvrtfinále Sportovní klub Wiener 3 - 2 2 - 1 (D) 1 - 1 (E)
FC Barcelona 6 - 2 3 - 1 (D) 3 - 1 (E) Semifinále Glasgowští strážci 12 - 4 6 - 1 (D) 6 - 3 (E)

Zápasový list

18. května 1960 skutečný Madrid 7 - 3 Eintracht Frankfurt Hampden Park , Glasgow
19:30 BST
Di Stefano Gól vstřelil po 27 minutách27 e Gól vstřelen po 30 minutách 30 e Gól vstřelen po 73 minutách 73 e
Puskas Gól vstřelen po 45 + 1 minutě45 1 + e Gól vstřelen po 56 minutách 56 e ( Pen. ) Gól vstřelen po 60 minutách60 e Gól vstřelil po 71 minutách 71 e