Estadio Nacional (v roce 2006) hostit finále.
Celtic Glasgow 2 - 1 Inter Milán
Poločas 0 - 1 0
Hlavní hráči
Arbitráž Kurt Tschenscher

Finále poháru mistr Evropy klubů 1966-1967 je finále 12. ročníku  vydání evropského šampiona klubů .

Celtic se stal prvním britským klubem vyhrát skotské finále C1. Glasgowský klub bude mít ofenzivní festival s celkem 49 střelami, z toho 2 na tyči, 15 na terč, 17 odrazených nebo blokovaných, zatímco Italové z Interu Milán budou mít prospěch pouze z jednoho rohu. Tento pohár klubů šampionů bude přidán ke čtyřem dalším titulům, které skotský klub získal během této sezóny 1966-1967, a to Skotský pohár, Skotský ligový pohár, Skotský šampionát a Glasgowský pohár.

Všichni hráči této skotské formace se narodili do 50  km od Celtic Parku . Skotští hráči budou po tomto finále přezdíváni Lisabonští lvi . Celtic Glasgow je považován za prvního vítěze překvapení v historii této soutěže.

Trasa finalistů

Poznámka: V níže uvedených výsledcích je skóre finalisty vždy dáno jako první (D: domácí; E: pryč).

Celtic Glasgow Inter Milán
Oponent Celkový Jít Vrátit se Věž Oponent Celkový Jít Vrátit se Podpěra, podpora
FC Curych 5 - 0 2 - 0 (D) 3 - 0 (E) První kolo Torpédo Moskva 1: 0 1 - 0 (D) 0 - 0 (E)
FC Nantes 6 - 2 3 - 1 (E) 3 - 1 (D) 16. kolo Vasas SC 4 - 1 2 - 1 (D) 2 - 0 (E)
Vojvodina Novi Sad 2 - 1 0 - 1 (E) 2 - 0 (D) Čtvrtfinále skutečný Madrid 30 1 - 0 (D) 2 - 0 (E)
Dukla Praha 3 - 1 3 - 1 (D) 0 - 0 (E) Semifinále CSKA Sofia 3 - 2 1 - 1 (D) 1 - 1 (E) 1: 0

Zápasový list

Inter Milán přichází do tohoto finále bez zraněných Luis Suarez a Jair . Toto je první vydání Champion Clubs 'Cup, kterého se Celtic účastnil od svého vzniku, zatímco Inter vyhrál dva tituly v letech 1964 a 1965 .

Schůze začala v prvních deseti minutách ve prospěch Interu Milán, který otevřel skóre při své druhé útočné akci po penaltě udělené rozhodčím Kurtem Tschenscherem po faulu Johna Clarka na Renata Cappelliniho , střelu na bránu transformovanou Sandrem Mazzolou na 7. ročník minut. Od 10 -tého minutu, Celtic jasně dominoval zápasu a držel tábor intériste snaží dostat míč.

Bylo to ve druhé polovině, kdy se Skotům podařilo zvednout skóre po 55 minutách italského odporu prostřednictvím Tommyho Gemmella střelou z 20 metrů, která klamala Giuliana Sartiho , autora skvělého výkonu během tohoto zápasu a několikrát zachránil svůj klub. Celtic pokračuje jeho přilnavost na hru, ale ne na 84 -tého minutu nakonec bere vedení 2-1 na střely na Přílivový pozemních Stevie Chalmers . Celtic má během tohoto jednostranného setkání jedenáct rohů proti žádnému, na rozdíl od odrazu skóre. Je třeba poznamenat, že psaní Gremmel 47 th minuta Zdá se, že překročil brankovou čáru Sarri bez hlavního rozhodčího ocenění cíle, jako zapomíná pokutu střetu italského brankáře s prostředím Jimmy Johnstone ho držel nohu v době zapínání a jeho střela na 79 -té minutě.

Poprvé za jedenáct let unikl evropský pohár latinskoamerickému klubu, Celtic Glasgow se stal prvním britským klubem, který se chopil trofeje.

Zpráva
Sada levých ramen zelené obruče.png Tělo stavebnice thinwhitehoops.png Sada pravých ramen zelené obruče.png Kit shorts.png Kit ponožky.png keltský Souprava levé pruhy černé pruhy.png Body kit blackstripes.png Sada pravých ramen černé pruhy.png Kit shorts.png Sada ponožek nahoře na black.png Inter Milán