1 Oficiální národní a mezinárodní soutěže.
2 oficiální zápasy (včetně přátelských zápasů ověřených FIFA).

Frédéric Nimani je středoafrický mezinárodní fotbalista, který se narodil 8. října 1988 v Marseille a hraje jako útočník v Neuchâtel Xamax FCS .

Životopis

V klubu

Ve věku 13 let, když si zahrál ve Vivaux Marronniers v Marseille , Arnold Catalano a René Giordano (náboráři AS Monaco ), dokončil trénink na skále. V roce 2006 opustil Nimani výcvikové středisko AS Monaco a připojil se k profesionálnímu týmu. Frédéric Nimani byl kdysi považován za velkou naději pro AS Monaco, než zklamal očekávání, která na něj byla kladena.

Pro svůj první zápas v Ligue 1 vstřelil gól proti AJ Auxerre dne 9. září 2006 . V roce 2007 byl zapůjčen FC Lorient, kde neuspokojil současného trenéra Christiana Gourcuffa . Lorient ukončil půjčku a Nimani byl v lednu 2008 Monakem okamžitě znovu zapůjčen společnosti Sedan v Ligue 2 . Po návratu do Monaka v létě zůstává na straně skály.

Dne 9. srpna 2008 , k otevření sezony 2008/2009 Ligue 1 nabízí vítězný touchdown proti Paris SG s hlavičkou branku v 78 th  minut.

23. srpna za příjem SM Caen opět skóroval a umožnil Monaku využít výhodu díky lalokové hlavičce. Ve třech zápasech vstřelil svůj druhý gól.

V sobotu 13. září pro obnovení šampionátu po reprezentační přestávce nastoupí na lavičce proti Lorientu. Dodává se v 65 -té  minutě namísto Juan Pablo Pino . Skóroval jen 5 minut po svém vstupu do hry: díky hluboké přihrávce Park Chu-Young se představil sám proti Audardovi a podařilo se mu zbavit nádherného velkého mostu. Potvrzuje tak svůj vynikající start do sezóny. Soutěž ho poté posune na lavičku, ale využije mnoha zranění ostatních hráčů a vstřelí ještě více gólů jako v zápase Monaka 2-2 St. Etienne, nebo jako první z gólů vítězství 3 góly na 1 proti Nancy po velmi dobré práci z Parku, kterou do hloubky naservíroval Alonso, skóroval do prázdné brány. 1 st  Cílem Monaka je na svém kontě (on je jediný útočník Asémiste že nebolelo v letech 2008-2009). V prosinci 2008 prodloužil smlouvu s klubem Rocher do 30. června 2013 .

Chyběl hrací čas v Monaku (8 her za 6 měsíců) a dvořili se mu anglické kluby jako Birmingham a Aston Villa . 20. ledna 2010 byl oficiálně zapůjčen Burnley v Premier League na 6 měsíců s opcí na nákup 4 milionů eur, kde odehrál pouze 2 ligové zápasy, a proto nebyl na konci sezóny ponechán s sestupem klub.

Nimani je tedy zpět v knížectví, než je znovu zapůjčen, tentokrát FC Nantes . Nehrál žádnou hru celou sezónu s Kanárskými ostrovy kvůli opakujícímu se zranění, a proto se vrátil do Monaka v červnu 2011.

Zpět na skále, když vstřelil gól na svůj první zápas sezóny v Ligue 2 v Troyes (1-1) během 2 nd  den, ale později on nevstoupil do plánů svých trenérů, Laurent Banide a Marco Simone . V lednu 2012 provedl úspěšný test v PAOK Salonika, kde byl zapůjčen s opcí na nákup. Tam najde László Bölöni , trenér dal mu debut v Ligue 1.

Jeho půjčka nepřesvědčila vůdce PAOK, nebyl držen na konci sezóny, a proto se vrátil do svého tréninkového klubu, kde zůstal šest měsíců, aniž by hrál, před ukončením smlouvy. V tomto procesu se zavázal až do konce sezóny 2012-2013 s FC Istres .

O šest měsíců později znovu změnil klub a vrátil se do Řecka, kde se na dvě sezóny upsal OFI Kréta , kterou opustil v lednu 2014.

Při výběru

V srpnu 2008 byl poprvé povolán do francouzského týmu do 21 let na zápas proti Slovensku . Vstoupí do hry i v 46 -té  minutě, namísto Loic Remy . 5. září vstřelil proti Bleuets své jediné dva góly proti Maltě .

V květnu 2014 byl poprvé povolán do Čadu, aby v kvalifikaci CAN 2015 čelil Malawi .

V srpnu 2018 se nakonec rozhodl pro Středoafrickou republiku.