1 Oficiální národní a mezinárodní soutěže.
2 oficiální zápasy (včetně přátelských zápasů ověřených FIFA).
Poslední aktualizace: 22. ledna 2021

João Alves de Assis Silva , přezdívaný Jô , narozen dne23. března 1987do Sao Paulo v Brazílii , je fotbalista mezinárodní brazilský pohybující se na pozici středního útočníka na klubovém brazilského z Corinthians .

Životopis

V SC Corinthians

Založen v brazilském klubu SC Corinthians v roce 1997 , byl povolán do brazilského národního mládežnického týmu a téhož roku v roce 2002 vyhrál brazilský pohár mládeže ve fotbale . The29. června 2003, konečně debutoval v prvním týmu Corinthians v zápase proti Guarani ve věku pouhých 16 let, což je pro klub nový rekord. Jeho první gól bude vstřelen v srpnu téhož roku. V roce 2005 je Jô brazilským šampionem a po více než třech sezónách s tímto klubem má 106 odehraných zápasů a 17 vstřelených gólů.

V CSKA Moskva

V prosinci 2005 opustil rodnou zemi a na čtyři roky vstoupil do ruského klubu CSKA Moskva . Jô ukázal svůj talent během sezóny 2006 tím, že dokončil nejlepšího střelce CSKA, s nímž vyhrál ruský šampionát . Mezi jeho 14 gólů, z nichž první je proti FC Chakhtar Doněcku a čtyři další cíle jsou skóroval proti Chinnik na26. března 2006 (Vítězství 5-1).

V roce 2007 začal se svým národním týmem a hrál poslední přátelský zápas roku proti Turecku (0: 0). V sezóně 2007 vstřelil 13 branek a podruhé ve své kariéře byl jmenován nejlepším střelcem CSKA Moskva remizovaným se spoluhráčem Vágnerem Loveem . Jô dává 44 gólů za CSKA Moskva , tolik jako Ivica Olić .

Do Manchesteru City

The 2. července 2008, Jô podepisuje čtyřletý kontrakt ve prospěch Manchesteru City . Poplatek za přestup je 18 milionů liber , což je zhruba 24 milionů eur, což byl v té době rekord klubu (poté překonán příchodem Robinha za 42 milionů eur). vledna 2009Po průměrných výkonech (1 gól v 9 hrách) a omezeném hracím čase je na šest měsíců zapůjčen do Evertonu .

Začíná pro Everton 7. února 2009proti Boltonu a podaří se mu vstřelit ve svém prvním vystoupení na 49 th před provedením dvojité na 90 th z trestu . V průběhu sezóny vstřelil pět dalších gólů za Toffees, ale klub Evertonu ho neudržel.

v ledna 2010, Jô je zapůjčena tureckému klubu Galatasaray na dobu 4 měsíců. Istanbulský klub nemá možnost hráče koupit. Skóruje svůj první gól proti Denizlispor na31. ledna 2010 v pohybu a vést svůj klub k vítězství.

Zpět do Brazílie

The 20. července 2011, Jô se vrací do Brazílie a podepisuje smlouvu se SC Internacional . O rok později odešla Jô z International do Atlético Mineiro . Čtyři roky zůstávají v klubu Galo a vyvrcholily vítězstvím Copa Libertadores v roce 2013 . Je nejlepším střelcem soutěže se sedmi góly.

V emirátech pak v Číně

v července 2015, podepisuje v klubu Al Shabab . The5. února 2016, připojil se k čínskému šampionátu podpisem v Jiangsu Suning .

Korintským

The 2. listopadu 2016, Jô se vrací do svého tréninkového klubu tím, že se na tři roky zaváže s Corinthians .

Nagoya Grampus

The 3. ledna 2018, Jô spolupracuje s Nagoya Grampus a překonává rekord v převodu do Japonska s částkou jedenácti milionů eur.

Zpět ke Korintským

The 18. června 2020, Jô se vrací do svého tréninkového klubu Corinthians a iniciuje smlouvu na tři a půl roku.