Pokoj, místnost William D. Mullins Memorial Center  (en)
Konference Hokej východ
Kluziště William D. Mullins Memorial Center  (en)
Kapacita 8 387 diváků
Popis tohoto obrázku, také komentován níže UMass fotbalový stadion.

Minutemen z UMass a Minutewomen z UMass pro týmy žen (v angličtině  : UMass Minutemen a UMass Minutewomen ) jsou club sportovní univerzitní seskupení oba mužské a ženské týmy z University of Massachusetts v Amherstu se nachází v " státě Massachusetts ve Spojených státech .

Tyto týmy se účastní v odborných soutěžích pořádaných atletická asociace National Collegiate ve své divize já .

Jsou členy konference 10 Atlantiku s výjimkou

Maskot univerzity Sam Minuteman  (in) .

Tato stránka je věnována především programu amerického fotbalu na univerzitě.

Původ přezdívky

Když byly sportovní týmy poprvé postaveny na soutěži Massachusetts Agricultural College (původní název univerzity), přezdívka sportovců byla „Statemen“ ((státníci), v odkazu na důležitou roli, kterou měli Massachusetts státníci při založení země) . Ačkoli se používal také termín „Aggies“, univerzita, která byla rok předtím přejmenována na „University of Massachusetts“, se domnívá, že je třeba oficiálně najít novou přezdívku. Termín „Redmen“ je zvolen na jedné straně v odkazu na roli, kterou hrají Indiáni v dějinách společenství, na druhou stranu „síla a dravost nasazená na obranu jejich území“.

V roce 1972 však Indiáni v regionu zpochybnili volbu přezdívky a věřili, že má „hanlivé“ konotace.

Ke konci jara 1972 se správní rada univerzity rozhodla změnit přezdívku a zvolila přezdívku „Minutemen“, což je jeden z finalistických termínů referenda konaného v roce 1948. Byla vybrána pro své vazby na historii společenství, „Minutemen“ hráli rozhodující roli v raných fázích americké revoluce. Určuje ve skutečnosti členy milice třinácti kolonií, kteří přísahali, že budou připraveni bojovat díky rychlému nasazení nebo během minuty .

Sam Minutemen

Maskot byl poprvé představen v 70. letech a je pojmenován podle „Sama Minutemana“, osadníka připomínajícího sochu Concord Minute Man, který se nachází v blízkosti Starého severního mostu , v Národním historickém parku Minute Man ve městě Concord ve státě Massachusetts . Ačkoli v 90. letech vypukla o tom nějaká diskuse, protože ji bylo možné považovat za „symbol útlaku“, univerzita si ji ponechala.

Sam se umístila na druhém místě v soutěži Kapitál Jeden maskot roku 2005 za Herbie Huskerem  ( maskotem ) , maskotem Nebrasky Cornhuskers . Sam také za poslední čtyři roky skončil v Top 10 národních maskotů National Cheerleading Association . Byl také jmenován maskotem měsíce webem Playboy.com vŘíjna 2005.

Sam byl přítomen v reklamě s názvem „  This Is SportsCenter  (in)  “ a zasáhl míč Andymu Roddickovi . Sam byl také přítomen v reklamě na „  SportsCenter  “ v rocesrpna 2009s rozohrávačem NFL Brettem Favrem .

Sam je také nedílnou součástí univerzitní pochodové kapely.

Píseň války

Hymnu „  Fight Mass  (in)  “ napsal na jaře 1930 kapitán Edwin Sumner, vojenský instruktor. Hraje to mimo jiné v domácích hrách Minuteman Marching Band na University of Massachusetts.

Dějiny

První americký fotbal v historii UMass se odehrává dne 22. listopadu 1879, kdy byla univerzita známá jako „Massachusetts Agricultural College“. Jeho hráči se poté nazývali „Aggies“ a vyhráli zápas proti „Amherst College“ 4: 0. Jelikož to byla jejich jediná hra v tomto roce, byla sezóna 1879 považována za jejich první sezónu. Neporažený. Bude uzavřeno pouze v sezónách 1889 (2–0) a 1963 (8–0–1). UMass poté spojila své síly s „Storrs Agricultural College“ (v současné době University of Connecticut ) a „Rhode Island College of Agriculture and Mechanic Arts“ (v současné době University of Rhode Island ), aby vytvořila „Athletic League of New England State Colleges“. plánování her amerického fotbalu mezi univerzitami.

První setkání Aggies s každou z ostatních univerzit mělo za následek jednoznačná vítězství UMass, když porazili Connecticut 36-0 v roce 1897 a Rhode Island 46-0 v 1903.

Massachusetts vyhrál 100. ročník  poloha odpovídala2. října 1920Connecticut bití své soupeře s výsledkem 28 až 0. tým hrál jeho 1000 th  a sladění11. listopadu 2000 prohrál s Delaware o skóre 19 až 31.

Přezdívka týmu prošla v průběhu let několika změnami. Ačkoli oficiální přezdívka zůstala „Aggies“, „státníci“ se také zaměňovali, jakmile byla škola v roce 1931 přejmenována na „Massachusetts State College“. Přezdívka byla oficiálně změněna na „Redmen“, když se instituce stala „University of Massachusetts“ v r. 1947.

Asistent trenéra Pittsburgh Steelers , Vic Fusia  (v) , zahájil fotbalový program "Redmen" v roce 1961 a pod jeho vedením získal UMass rekord 59 vítězství, 32 ztrát a 2 remízy. Přes neporaženou sezónu v roce 1963, po které následovaly 4 pozitivní sezóny, byla Fusia na konci sezóny 1970 po dvou negativních sezónách propuštěna. Na jeho místo nastoupil Dick MacPherson , bývalý asistent trenéra UMass v letech 1959–1960, který byl také bývalým linebackerem a defenzivním zadním trenérem Denver Broncos. Pod vedením MacPhersona mají Redmen pozitivní bilanci 45 vítězství, 27 ztrát a 1 remízy. Názor, který se vyvinul ohledně používání maskota indiánského typu, se v roce 1972 rozhodl změnit maskota a přijal „Minutemana“ (srov. Původ přezdívky). Atletky univerzity se tak nazývají „Minutewomen“ a mužské „Minutemen“.

V letech 1960 až 290 Minutemen vyhrál 17 titulů (z toho 8 split) na Yankee Conference  (in) měl v NCAA Division I-AA (nyní NCAA Division I FCS).

Po několika letech byl Mark Whipple  (en) najat v roce 1998. Okamžitě vyhrál národní titul divize NCAA I-AA. Na základě jeho rozkazů hráči vylepší více než 40 záznamů týmu, včetně největšího počtu body zaznamenal přes sezónu (524), přistání (73), yardů získaných (7,074) yardy získané při průchodu (4,050), úspěšné nahrávky (306) a 1 st pády úspěšné (354). Whipple opustil NCAA v roce 2004 a stal se asistentem trenéra NFL u Pittsburgh Steelers .

V roce 2004, trenér Huskies Northeastern , Don Brown  (v) je engagécomme hlavní trenér Minutemen. Byl tam již defenzivním koordinátorem v letech 1998 a 1999. Zůstane tam až do konce sezóny 2008 a pošle nejlepší rekord za 5 sezón v historii UMass se 43 výhrami za 19 porážek. V roce 2005, UMass začíná FCS sezónu s předběžným mýtného 7-2 a na konci sezóny zařadil n o  19 zemí. V roce 2006 umožnil Brown Massachusetts získat titul konference „Atlantic 10“. Minutemen ztrácejí národní šampionát finále divize I FCS a skončil zařadil n o  2 v zemi, se záznamem 13 vyhraje 2 ztráty a neporažený doma (8-0). Brown byl jmenován AFCA Region Coach of the Year, Atlantic 10 Conference Coach of the Year a New England Coach of the Year na konci sezóny. V roce 2007, UMass vyhrál její nová konference se CAA , dosáhl FCS mistrovské semifinále a skončil zařadil n o  6. země. Brown byl uvolněn z jeho povinností jako hlavní trenér po sezóně 2008.

The 10. dubna 2011, univerzita oznamuje, že zahájí přechod na divizi I FCS, aby se stala členem středoamerické konference na začátku sezóny 2012, přičemž UMass bude mít na konci sezóny 2013 nárok na misi FBS.

v prosince 2011„UMass spáchal ofenzivního koordinátora Notre Dame , Charlie Molnar  (místo) , přijde za hlavního trenéra, který nahradí Kevina Morrisa (2009–2011).

První dvě sezóny v FBS v rámci „Středoamerické konference“ jsou zklamáním a končí dvěma negativními výsledky 1 vítězství za 11 ztrát.

V létě roku 2013 vydala NCAA oficiální oznámení týkající se přijetí UMass do divize I FBS ve vztahu ke konkrétním kritériím, která měla splňovat na konci svého dvouletého přechodu (účast na hrách doma, zvýšení počtu granty od 63 do 85, zvláštní požadavky na harmonogram). Informuje UMas, že pokud se jí nepodaří dosáhnout průměrných 15 000 diváků v jejích domácích zápasech, čeká ji desetiletá zkušební doba. Kromě toho se jeho mužské a ženské basketbalové týmy budou muset připojit ke Středoamerické konferenci, kde budou muset hrát čtyři nekonferenční zápasy proti týmům MAC.

Mark Whipple je najat, aby nahradil Charlieho Molnara před začátkem sezóny 2014.Březen 2014Společnosti MAC a UMass oznamují, že dosáhly dohody o tom, že Minutemen opustí konferenci po sezóně 2015, protože UMass odmítl nabídku stát se členem konference pro všechny své sportovní týmy. Ve své původní dohodě z roku 2011 smluvní klauzule stanovila, že tým amerického fotbalu UMass bude muset i nadále hrát po dobu dvou sezón s MAC, pokud univerzita odmítne nabídku členství na konferenci UMass.všech svých sportovních týmů. UMass oznámila, že využije tyto dva roky k hledání „vhodnější destinace“ pro svůj americký fotbalový tým, nebo se stane nezávislým týmem nebo se připojí k Americké atletické konferenci , konferenci USA nebo konferenci Sun Belt .

v září 2014„UMass oznamuje, že se bude vyvíjet jako samostatný tým od sezóny 2013. V letech 2014 a 2015 skončili Minutemen se záporným rekordem 3–9, což vedlo k odvolání hlavního trenéra Whippea. 20. listopadu 2018. Je nahrazen dne3. prosince 2018od Walta Bell  (v) , ofenzivní koordinátor z Florida State Seminoles .

The 11. srpna 2020„UMass oznamuje zrušení své sezóny po pandemii Covid-19 . Nicméně21. září 2020„UMass oznamuje plány hrát na podzim omezený počet her.

Vyznamenání v divizi NCAA I FCS (ex I-AA)

UMass vyhrál národní titul NCAA divize I FCS (dříve Division I-AA) v roce 1998 a prohrál dvě finále v roce 1978 a 2006.
Sezóna Datováno Úroveň soutěže Oponent Výsledek Místo konání zápasu
1977 26. listopadu 1/4 finále Inženýři Lehigh  (en) P , 23–30 Amherst, Massachusetts
1978 9. prosince 1/2 finále Nevada Wolf Pack G , 44–21 Reno, Nevada
16. prosince Finále Rattlers of Florida A & M  (in) P , 28–35 Wichita Falls, Texas
1988 26. listopadu 1 st kolo Colonels Eastern Kentucky  (en) P , 17–28 Richmond, Kentucky
1990 24. listopadu 1 st kolo William & Mary kmen P , 00-38 Williamsburg, Virginie
1998 28. listopadu 1 st kolo Cowboys McNeese State  (v) G , 21. – 19 Lake Charles, Louisiana
5. prosince 1/4 finále Lehigh Mountain Hawks  (en) G , 27–21 Amherst, Massachusetts
12. prosince 1/2 finále Démoni severozápadního státu  (in) G , 41–31 Natchitoches, Louisiana
19. prosince Finále Georgia Southern Eagles G , 55–43 Chattanooga, Tennessee
1999 27. listopadu 1 st kolo Paladins Furman  (en) G , 30 a 23 Greenville, Jižní Karolína
4. prosince 1/4 finále Georgia Southern Eagles P , 21–38 Statesboro, Gruzie
2003 29. listopadu 1 st kolo Colgate Raiders P , 07–19 Hamilton, New York
2006 25. listopadu 1 st kolo Leopards Lafayette  (en) G , 35–14 Amherst, Massachusetts
2. prosince 1/4 finále Divoké kočky New Hampshire G , 24–17 Amherst, Massachusetts
12. prosince 1/2 finále Montana Grizzlies G , 19–17 Missoula, Montana
15. prosince Finále Appalachian State Mountaineers P , 17–28 Chattanooga, Tennessee
2007 24. listopadu 1 st kolo Fordham Rams G , 49–35 Amherst, Massachusetts
1 st prosinec 1/4 finále Jižní Illinois Salukis P , 27–34 Carbondale, Illinois
UMass vyhrál 22 konferenčních titulů včetně 10 sdílených, když byli členy NCAA Division I FCS ( † )

Bowls

UMass hrál ve 2 univerzitních mísách (1 ztráta a 1 výhra), když tým hrál v divizi NCAA II .

Soupeření

Statistiky soupeření ( na konci sezóny 2020 )
Soupeřící tým Přezdívka soupeření Rivalita Trophy Rozvaha Minutemen První zápas Poslední zápas
Boston College Eagles Bitva o stát Bay - 27 5 22 0 18.6 1899 2018
Connecticut Huskies - - 74 37 35 2 50.0 1897 2019
Boston College Eagles

První setkání se konalo dne 28. října 199a viděl výhru Boston College 18: 0. Oba týmy se setkávaly každý rok v letech 1966 až 1982. Od sezóny 2014 byly tyto hry přezdívány The Battle of the Bay State . Oba týmy hrály poprvé v divizi I FBS dva.

Největší vítězství má na kontě Boston College v roce 1974 díky vítězství o skóre 70 až 8. Nejdelší sérii v řadě (10) dosáhla Boston College v letech 1979 až 2019, přičemž řada probíhá.

Na konci sezóny 2020 vede Boston College sérii (27 her) s 22 výhrami za 5 na UMass.

Connecticut Huskies

První herní rivalita s UConn  (ne) datem sezóny 1897 (vítězství 38-0 UMass). Oba týmy se setkávaly každý rok v sezónách 1953 až 1999, kdy byly součástí NCAA Division I FCS . Connecticut se připojil k FCA divize I NCAA v roce 2000 a v tomto smyslu byl napodoben UMass v roce 2016. Setkání se od sezóny 2018 konala každoročně.

Největší vítězství má na svědomí Connecticut, který v roce 1956 vyhrál soupeřící zápas o skóre 71 až 6. Nejdelší sérii po sobě jdoucích vítězství (8) dosáhl UMass v letech 1897 až 1922.

Na konci sezóny 2020 vede UMass sérii s 37 výhrami za 35 na UConn a 2 remízami.

Infrastruktura

Pole absolventů

První hřiště Minutemen bylo Alumni Field  (en) . To bylo lokalizováno jihovýchodně od kampusu. Tento stadion byl v roce 1915 nahrazen jiným, také nazývaným Alumni Field. Ten byl také zničen a nahrazen v roce 1965 stadionem Alumni, na jehož místě by později byla postavena administrativní budova Philipa F. Whitmora.

Stadion absolventů Warren McGuirk

Od sezóny 1965 hrají Minutemenové domácí zápasy na stadionu absolventů Warrena McGuirka Alumni  (in) , stadionu s 17 000 sedadly v kampusu University of Massachusetts v Amherstu, na okraji nedalekého města Hadley . Úvodní zápas se koná dne25. září 1965a vidí vítězství UMass nad Georgia Tech Yellow Jackets 41: 0. Od té doby, co tam Minutemen hráli, mají velmi pozitivní rekord 182 vítězství proti 79 prohrám a 2 remízám. Doobjednaná pomoc byla zaregistrována dne25. listopadu 1972během zápasu proti Boston College Eagles s 20 000 diváky. McGuirk Stadium byl částečně zrekonstruován s přidáním rozšíření zahrnující nové reprezentační centrum s novými šatnami, školícími zařízeními a novou tiskovou místností, což vedlo k tomu, že Minutemen hráli své domácí zápasy na stadionu Gillette v sezóně 2012 a 2013, než se tam vrátili začátek sezóny 2014. Očekává se, že obě místa budou v budoucnu využívána pro domácí zápasy.

Stadion Gillette

Minutemen UMass hrál poprvé v Gillette Stadium se nachází v Foxborough , etapa odečitatelné NFL je New England Patriots , u příležitosti „Colonial Clash“ z divize I FCS hrál23. října 2010proti divokým kočkám New Hampshire . Stejný zápas se tam hrál znovu v sezóně 2011. Po výstavbě na stadionu absolventů Warrena McGuirka absolvoval Umass všechny své domácí zápasy během sezón 2012 a 2013. Od té doby UMass sdílí své domácí zápasy mezi těmito dvěma stadiony.