Státní silnice 138 | ||
Vlastnosti | ||
---|---|---|
Délka | 282 km | |
Směr | severovýchod / jihozápad | |
Konec severovýchodu | D 6014 D 6015 v Rouenu | |
Křižovatky |
A13 E 5 D 6175 D 613 A88 D 958 v Sées Č. 12na Alençon A11 E 50 D 323 D 357 v Le Mans |
|
Jihozápadní konec | D 910 D 952 v Tours | |
Síť | Bývalá státní silnice, přeřazena na dálniční silnice (D 438, D 338, D 938) | |
Území překročeno | ||
3 regiony | Centre-Val de Loire , Normandie , Pays de la Loire | |
5 oddělení | Eure , Indre-et-Loire , Orne , Sarthe , Seine-Maritime | |
Hlavní města | Rouen , Alençon , Le Mans , výlety | |
Poznámky | ||
Trasa od roku 1972 do roku 2006 | ||
Státní silnice 138 nebo RN 138 byla francouzská státní silnice spojující Rouen s Tours (nyní je přesouvána do departementů s výjimkou krátkého úseku v Rouenu). To je zdvojnásobeno A 28 .
Před 1972 oslabení je RN 138 spojen Rouen na Saintes přes Saumur . Tento poslední úsek byl částečně snížen mezi La Flèche a Niort v RD 938 pak přečíslovány RN 147 mezi Longue-Jumelles a Montreuil-Bellay a RN 150 mezi Niort a Saintes . Úsek z Le Mans do Tours patřil RN 158 .
Překřížená města jsou:
Na několik kilometrů trvá 24hodinový okruh z Le Tertre Rouge do Mulsanne a poté tvoří slavnou přímku Hunaudières .
Překřížená města jsou:
Státní silnice 138 | ||
Vlastnosti | ||
---|---|---|
Délka | 498 km | |
Směr | severovýchod / jihozápad | |
Konec severovýchodu | Č. 15 D 6014 D 6015 v Rouenu | |
Křižovatky |
A 13 E 5 D 6175 D 613 A88 D 958 v Sées Č. 12v Alençon A 11 E 50 D 323 D 357 D 338 v Le Mans D 323 v La Flèche D 952 v Saumuru Č. 149(dříve N 148 BIS ) v Parthenay D 611 v Niortu |
|
Jihozápadní konec | D 137 Č. 141 N 150v Saintes | |
Síť | Bývalá státní silnice, přeřazena na okresní silnice | |
Území překročeno | ||
3 regiony | Normandie , Pays de la Loire , Nová Akvitánie | |
7 oddělení | Charente-Maritime , Eure , Maine-et-Loire , Orne , Sarthe , Seine-Maritime , Deux-Sèvres | |
Hlavní města | Rouen , Alençon , Le Mans , Saumur , Niort , Saintes | |
Poznámky | ||
Trasa před rokem 1972 | ||
RN 138 bylo společné jádro s RN 23 z Le Mans do La Flèche .