Držitel titulu Nový Zéland
Další tituly Nový Zéland (5)
Aplikace Crystal Clear kworldclock.pngNejnovější soutěž najdete na:
Rugby Sevens na hrách Commonwealthu 2018

Tyto rugby sedmičky do hry Commonwealth je turnaj se sedmi rugby jež se koná každé čtyři roky na Hry Commonwealthu . XVI th Commonwealth Games se konala v Kuala Lumpur v roce 1998 došlo k zavedení rugby sedmičky ve stejnou dobu jako kriket , na hokej a nohejbal . Vydání 2018 v Gold Coast je první organizovat ženský turnaj vyhrál na Novém Zélandu . Co se týče mužů, Nový Zéland neztratil ani jednu hru na hrách Commonwealthu a získal zlato v každé soutěži až do finále her Commonwealthu v roce 2014, kde prohrál s Afrikou. Na jih . V turnaji vydání z roku 2018 vyhrál Nový Zéland své páté vítězství v šesti edice.

Historický

1998 - Kuala Lumpur , Malajsie

Medaile Zlato stříbrný Bronz
tým Nový Zéland Fidži Austrálie

Nový Zéland získává titul nad fidžijskými mistry světa vítězstvím 21: 12 před 20 000 diváky na stadionu Petaling Jaya. Jonah Lomu je zvolen mužem zápasu. Třetí skončili Australané pod vedením Davida Campeseho .

2002 - Manchester , Velká Británie

tým Nový Zéland Fidži Jižní Afrika

Ragby sedmičky se konaly na stadionu City of Manchester , postaveném pro tuto příležitost.

2006 - Melbourne , Austrálie

tým Nový Zéland Anglie Fidži

Události se konaly v Telstra Dome v Melbourne. Kvalifikace se konala dne16. března a finále další den.

Novozélanďané si udrželi svůj titul tím, že porazili Angličany 29-21. Fijians porazili Australany ve finále o třetí místo 24: 17.

2010 - Dillí , Indie

tým Nový Zéland Austrálie Jižní Afrika

Turnaj ragby sedmiček se hrál na univerzitě v Dillí . Fidžijský tým chybí, protože Fidži bylo po vojenském převratu vyloučeno ze společenství .

Jediným vítězem akce zůstávají Novozélanďané, kteří ve finále porazili Australanky 24: 17, když v poločase padli 7: 10. Jihoafričané zápasili s Angličany 17-14 ve finále o třetí místo díky comebacku ve druhé polovině.

2014 - Glasgow , Skotsko

tým Jižní Afrika Nový Zéland Austrálie

Fidži byly obnoveny ve společenství, ale příliš pozdě na to, aby kvalifikovaly svůj rugbyový tým, který tedy chybí podruhé za sebou. Australané rozdrtili Samoa 24: 0, aby si vzali bronzovou medaili, zatímco ve finále jihoafrické Blitzboky ukončily dlouhou nadvládu Nového Zélandu. Seabelo Senatla zaznamenal dva pokusy a Cecil Afrika jeden, aby porazil All Blacks 17-12.