Francouzský pohár 1/8 finále
porazilo AS Monaco FC (3-4 ap)
Ligueův pohár 1/8 finále
porazilo FC Sochaux (karta 1-1, 4-3)
Nejlepší útočník Mistrovství: Bafétimbi Gomis (20) Všechny soutěže: Bafétimbi Gomis (21)

Nejlepší kolemjdoucí Mistrovství: Morgan Sanson (12) Všechny soutěže: Morgan Sanson (12)

Dresy

Sada levé paže om1617h.png Body kit om1617h.png Sada pravá ruka om1617h.png Sada šortky om1617h.png Sada ponožek om1617h.png Domov Sada levé paže om1617a.png Body kit om1617a.png Sada pravá ruka om1617a.png Sada šortky om1617a.png Sada ponožek om1617a.png Mimo Sada levé paže om1617t.png Body kit om1617t.png Sada pravá ruka om1617t.png Sada šortky om1617t.png Sada ponožek om1617t.png jiný

Chronologie

Sezóna 2016–2017 Olympique de Marseille je šedesátou sedmou sezónou provensálského klubu v první divizi francouzského šampionátu , dvacátá první v řadě mezi elitou francouzského fotbalu .

Předsezónní příprava

Obnovení tréninkových začíná na 1 st Července olympioniků se musí připravit na šest přátelských utkání proti FC Lausanne Sport ( Raiffeisen Super League ), protilehlé Nîmes Olympique ( League 2 ) proti Ajaxu (Beziers) ( Eredivisie ), proti DSC Arminia Bielefeld ( Bundesliga 2 ), proti Girona FC ( Liga Adelante ) a nakonec proti americkému Palermu ( série A ). Ale Féničané také podílet se na Happy Bet Cup, kde budou hrát dva zápasy po 45 minutách, tj proti Alemannia Aachen , je otočen k FC Kolín nad Rýnem nebo proti Málaga CF .

Přátelské zápasy
Datováno Přátelská soutěž Oponent Umístění Skóre Dosažené cíle Gól (y) připuštěn Veřejnost
12. července 2016 Přátelský FC Lausanne-Sport Dom. 1-2 Khaoui Gól vstřelil po 67 minutách67 th Margiotta Gól vstřelen po 33 minutách33 e Torres Tejada Gól vstřelen po 44 minutách44 e 3000
15. července 2016 Přátelský Olympic Nimes Ext. 1-0 Cabella Gól vstřelen po 54 minutách54 th 6 285
20. července 2016 Přátelský Ajax Amsterdam Dom.  2-2 Sarr Gól vstřelen po 60 minutách60 th ( pero. ) Alessandrini Gól vstřelil po 62 minutách62 n Cassiera Gól vstřelen po 7 minutách7 th Van de Beek Gól vstřelen po 86 minutách86 th 5 000
24. července 2016 Happy Bet Cup Alemannia Aachen (45 min) Ext.  0-0 4 až 2 v tab 11 000
24. července 2016 Happy Bet Cup 1. FC Kolín nad Rýnem (45 min) Ext. 2-1 Rolando Gól vstřelen po 23 minutách23. kolo Rudnevs Gól vstřelen po 20 minutách20 e Bittencourt Gól vstřelen po 31 minutách31 e 11 000
30. července 2016 Přátelský Arminia Bielefeld Ext. 1-0 Klos Gól vstřelen po 63 minutách63 tis 2700
3. srpna 2016 Costa Brava Trophy Girona FC Ext. 2-1 Khaoui Gól vstřelen po 39 minutách39 th Lopez Gól vstřelil po 80 minutách80 th Hubočan Gól vstřelen po 15 minutách15 th ( CSc ) 4,122
6. srpna 2016 Přátelský USA Palermo Ext.  1-1 Leya Iseka Gól vstřelen po 88 minutách88 th ( pen. ) Embalo Gól vstřelen po 57 minutách57 tis 7 000
2. září 2016 Přátelský Standardní korek Ext. 3-0 Emond Gól vstřelil po 29 minutách29 e Edmilson Gól vstřelil po 51 minutách51 e Belfodil Gól vstřelen po 70 minutách70 e 4000

Převody

Letní přestupové okno

V průběhu měsíce června vidí Olympique de Marseille na konci své smlouvy s Olympique Lyonnais odchod Nicolase Nkoulou . Kromě toho společnost OM oznamuje odjezdy Steva Mandandu , Michy Batshuayiho před koncem sezóny 2015-2016 . Jsou předmětem přestupů do Crystal Palace za brankáře Marseille a Chelsea za belgického útočníka.

Aby se vyrovnal odchod těchto starších hráčů v posledních sezónách, OM se původně rozhodl pro nábor volných hráčů náborem bývalého hráče Lyonu Henri Bedima a Japonce Hiroki Sakai na obranu.

Podrobná tabulka letního přestupového okna Letní přestupové okno Letní přestupové oknoLetní přestupové okno
Příjmení Státní příslušnost Poloha / typ převodu Původní destinace Divize Mercato
Mezi  Příjezdy
Brice Samba Kongo ( Guardian ) Vrácení půjčky ASL Nancy Liga 2 Letní mercato
Julien Fabri Francie ( Guardian ) Vrácení půjčky FP01 Bourg-en-Bresse Liga 2 Letní mercato
Florian Stopovers Francie ( Guardian ) První profesionální smlouva Olympique de Marseille  res. CFA Letní mercato
Dória Brazílie ( Obránce ) Vrácení půjčky Grenada CF Liga BBVA Letní mercato
Gaël Andonian Arménie ( Obránce ) Vrácení půjčky Dijon FCO Liga 2 Letní mercato
Baptiste Aloe Francie ( Obránce ) Vrácení půjčky Valenciennes FC Liga 2 Letní mercato
Henri Bedimo Kamerun ( Obránce ) Konec smlouvy Olympique Lyonnais Liga 1 Letní mercato
Hiroki sakai Japonsko ( Obránce ) Konec smlouvy Hanover 96 Bundesliga Letní mercato
Rod Fanni Francie ( Obránce ) Konec smlouvy Al-Arabi SC Katarská liga Letní mercato
Alphousseyni Sané Francie ( Ochránce ) První profesionální smlouva Olympique de Marseille  res. CFA Letní mercato
Tomáš Hubočan Slovensko ( Obránce ) Převod 1,2 mil. EUR FK Dynamo Moskva Ruský D2 Letní mercato
Bill tuiloma Nový Zéland ( Střední ) Vrácení půjčky RCA Štrasburk Národní Letní mercato
Saîf-Eddine Khaoui Tunisko ( Střední ) Převod 1 mil. EUR Prohlídky FC Liga 2 Letní mercato
Remy Cabella Francie ( Střední ) Převod 9,2 mil. EUR Newcastle UFC Mistrovství EFL Letní mercato
William Vainqueur Francie ( Střední ) Připraveno AS Řím Řada A Letní mercato
Zinedine Machach Francie ( Střední ) Půjčka (OA 1,5 mil. EUR) Toulouse FC Liga 1 Letní mercato
Aaron Leya Iseka Belgie ( Útočník ) Připraveno RSC Anderlecht Jupiler Pro League Letní mercato
Bafetimbi Gomis Francie ( Útočník ) Připraveno Swansea fc Premier League Letní mercato
Clinton njie Kamerun ( Útočník ) Půjčka (OA 7 mil. EUR) Tottenham Hotspur FC Premier League Letní mercato
Florian Thauvin Francie ( Forward ) Půjčka (OA 12,5 mil. EUR) Newcastle UFC Mistrovství EFL Letní mercato
Celkové výdaje: 11,4 milionu EUR
Nahrazeno Odlety
Steve Mandanda Francie ( Guardian ) Převod 2 mil. EUR Crystal Palace FC Premier League Letní mercato
Julien Fabri Francie ( Guardian ) Připraven FP01 Bourg-en-Bresse Liga 2 Letní mercato
Paolo De Ceglie Itálie ( Obránce ) Vrácení půjčky Juventus Turín FC Řada A Letní mercato
Javier manquillo Španělsko ( Obránce ) Vrácení půjčky Atlético Madrid Liga BBVA Letní mercato
Nicolas nkoulou Kamerun ( Obránce ) Konec smlouvy Olympique Lyonnais Liga 1 Letní mercato
Brice Dja Djédjé Pobřeží slonoviny ( Obránce ) Převod 3,5 milionu EUR Watford FC Premier League Letní mercato
Benjamin mendy Francie ( Obránce ) Převod 13 mil. EUR AS Monaco FC Liga 1 Letní mercato
Stephane Sparagna Francie ( Obránce ) Připraveno AJ Auxerre Liga 2 Letní mercato
Baptiste Aloe Francie ( Obránce ) Připraveno Valenciennes FC Liga 2 Letní mercato
Brice Nlaté Kamerun ( Obránce ) Připraveno USL Creteil Liga 2 Letní mercato
Mauricio Isla Chile ( Střední ) Vrácení půjčky Juventus Turín FC Řada A Letní mercato
Lucas silva Brazílie ( Střední ) Vrácení půjčky Real Madrid CF Liga BBVA Letní mercato
Florian Thauvin Francie ( Střední ) Vrácení půjčky Newcastle UFC Mistrovství EFL Letní mercato
Alaixys Romao Jít ( Střední ) Konec smlouvy Olympiacos Superliga Elláda Letní mercato
Abdelaziz Barrada Maroko ( Střední ) Převod 2 mil. EUR Al Nasr Dubaj Liga arabských zálivů Letní mercato
Mario lemina Gabon ( Střední ) Převod 9,5 mil. EUR + 1 mil. EUR Juventus Turín FC Řada A Letní mercato
Steven Fletcher Skotsko ( Vpřed ) Vrácení půjčky Sunderland AFC Premier League Letní mercato
Billel Omrani Francie ( Útočník ) Konec smlouvy CFR Cluj Liga I. Letní mercato
Šavle khalifa Tunisko ( Útočník ) Převod 1 mil. EUR Africký klub League I Pro Letní mercato
Georges-Kévin N'Koudou Francie ( Přeposlat ) Převod 11 mil. EUR Tottenham Hotspur FC Premier League Letní mercato
Michy Batshuayi Belgie ( Útočník ) Převod 40 milionů EUR Chelsea fc Premier League Letní mercato
Lucas Ocampos Argentina ( Útočník ) Půjčka (OA 8 mil. EUR + 4 mil. EUR) Janov CFC Řada A Letní mercato
Celkové výnosy: 82 milionů EUR + 1 milion EUR
Legenda: K € = tisíc eur. Legenda: M € = miliony eur.

Zimní přestupové okno

Podrobná tabulka zimního přestupového okna Zimní přestupové okno Tabulka přestupů pro zimní přestupové oknoZimní přestupové okno
Patrice Evra Francie ( Obránce ) Konec smlouvy Juventus Turín FC Série A Zimní přestupové okno
Morgan Sanson Francie ( Střední ) Převod 9 mil. EUR + 3 mil. EUR Montpellier HSC Liga 1 Zimní přestupové okno
Dimitri Payet Francie ( Střední ) Převod 29 mil. EUR + 3 mil. EUR West Ham UFC Premier League Zimní přestupové okno
Gregory Sertic Chorvatsko ( Střední ) Převod 2 mil. EUR Girondins z Bordeaux Liga 1 Zimní přestupové okno
Celkové výdaje: 40 milionů EUR + 6 milionů EUR
Gaël Andonian Arménie ( Obránce ) Připraveno EAP Veria Superliga Elláda Zimní přestupové okno
Romain Alessandrini Francie ( Střední ) Převod 2 miliony EUR + 1 milion EUR LA Galaxy Major League Soccer Zimní přestupové okno
Lassana Diarra Francie ( Střední ) Konec smlouvy - - Zimní přestupové okno
Celkové výnosy: 2 mil. EUR + 1 mil. EUR

Soutěže

Olympique Marseille se účastní po šedesáté sedmé ve své historii na mistrovství Francie , který je v jeho sedmdesát-sedmý rok, a to je jeho dvacátýprvního nepřetržitý účast od svého vzniku v Division 1 1996-1997 . OM vyhrál šampionát devětkrát, o jeden méně než AS Saint-Étienne a jeden více než FC Nantes . Klub Marseille se účastnil všech vydání Coupe de France a Coupe de la Ligue od vzniku těchto dvou soutěží, respektive v letech 1917-1918 a 1994-1995 . OM se tak zavazuje ke svému devadesátému prvnímu Coupe de France , který vyhrál desetkrát, a ke svému dvacátému třetímu Coupe de la Ligue , který vyhrál třikrát.

Mistrovství

2016-2017 Ligue 1 je sedmdesátýsedmé vydání francouzského fotbalového šampionátu a patnáctý pod názvem „Ligue 1“. Událost zpochybňuje dvacet klubů spojených do jedné skupiny a odehrávajících se v domácích i vnějších zápasech, tj. V sérii třiceti osmi zápasů. Nejlepší z tohoto šampionátu se kvalifikují do evropských pohárů, první tři v Lize mistrů a čtvrtý v Evropské lize . Naopak, poslední dvě soutěže jsou degradován na nižší úrovni v Ligue 2 a 18 e  hraje hráz proti 3 e spodního divize.

20:45
Balotelli Gól vstřelen po 7 minutách7 e ( Pen. ) Gól vstřelen po 78 minutách78 e
[5]
5 th  den Olympic Marseille 0 - 0 Olympique lyonnais Orange Velodrome , Marseille
Sio Gól vstřelil po 41 minutách41 e
Grosicki Gól vstřelen po 86 minutách86 th ( pero. )
Hunou Gól vstřelil po 89 minutách89 th
( 1 - 1 ) Gomis Gól vstřelen po 44 minutách44 th ( pero. ) Gól vstřelen po 50 minutách50 th Diváci: 21 583
Arbitráž: Ruddy Buquet
[7]
7 th  den Olympic Marseille 2 - 1 FC Nantes Orange Velodrome , Marseille
Neděle 25. září 2016
20:45
Njie Gól vstřelen po 23 minutách23 e
Gomis Gól vstřelen po 53 minutách53 e ( Pen. )
15:00
Capelle Gól vstřelen po 90 + 3 minutách90 + 3 rd ( 0 - 0 ) Gól vstřelen po 64 minutách64 th Thauvin Diváci: 14 637
[11]
11 th  den Olympic Marseille 0 - 0 Girondins z Bordeaux Orange Velodrome , Marseille
Neděle 30. října 2016
20:45
( 0 - 0 ) Diváci: 57 091
Arbitráž: Nicolas Rainville
[12]
12 th  den Montpellier HSC 3 - 1 Olympic Marseille Mossonský stadion , Montpellier
[15]
15 th  den AS Saint-Etienne 0 - 0 Olympic Marseille Stadion Geoffroy-Guichard , Saint-Étienne
14:30
Abeid Gól vstřelen po 78 minutách78 th ( 0 - 1 ) Gól vstřelen po 6 minutách6 th Lopez
20:50
Djiku Gól vstřelen po 83 minutách83 e ( 0 - 1 ) Gól vstřelen po 8 minutách8 th Gomis
21:00
Rolando Gól vstřelil po 28 minutách28. tis ( 1 - 3 ) Gól vstřelen po 15 minutách15 th Lemar
Gól vstřelil po 21 minutách21 e Falcao
Gól vstřelen po 45 minutách45 e Gól vstřelen po 56 minutách 56 e Silva
Diváci: 43 814
[21]
21 th  den Olympique lyonnais 3 - 1 Olympic Marseille Lyonský olympijský park , Décines-Charpieu
20:45
Gomis Gól vstřelen po 4 minutách4 th Gól vstřelil po 19 minutách 19 th Gól vstřelil po 77 minutách 77 th
Rolando Gól vstřelen po 38 minutách38 th
Thauvin Gól vstřelen po 88 minutách88 th ( pero. )
( 3 - 0 ) Gól vstřelen po 49 minutách49 th Boudebouz Diváci: 28 527
Rozhodčí: Tony Chapron
[23]
23 th  den FC Metz 1: 0 Olympic Marseille Stadion Saint-Symphorien , Longeville-lès-Metz
Thomasson Gól vstřelen po 50 minutách50 th
( 2 - 0 ) Gól vstřelen po 49 minutách49 e Gól vstřelil po 61 minutách 61 e Gomis Diváci: 32 471
[27]
27 th  den Olympic Marseille 1 - 5 Paris Saint Germain Orange Velodrome , Marseille
Neděle 26. února 2017
21:00
Fanni Gól vstřelil po 69 minutách69 th ( 0 - 2 ) Gól vstřelen po 6 minutách6 e Marquinhos
15:00
Moukandjo Gól vstřelen po 73 minutách73 e ( 0 - 2 ) Gól vstřelen po 6 minutách6 e Rolando
[30]
30 th  den Lille OSC 0 - 0 Olympic Marseille Stadion Pierre-Mauroy , Villeneuve-d'Ascq
17:00
Payet Gól vstřelen po 48 minutách48 tis ( 0 - 1 ) Sertic Gól vstřelen po 45 + 1 minutě45 + 1 e ( csc ) Diváci: 36 116
[32]
32 th  den Toulouse FC 0 - 0 Olympic Marseille Stadion , Toulouse
Neděle 9. dubna 2017
15:00
( 0 - 0 ) Diváci: 29 430
[33]
33 th  den Olympic Marseille 4 - 0 AS Saint-Etienne Orange Velodrome , Marseille
[34]
34 th  den AS Nancy-Lorraine 0 - 0 Olympic Marseille Stadion Marcel-Picot , Nancy
15:00
Santini Gól vstřelen po 9 minutách9 th ( 1 - 3 ) Thauvin Gól vstřelen po 2 minutách2 st Gól vstřelen po 63 minutách 63 th Gól vstřelil po 89 minutách 89 th
[37]
37 th  den Girondins z Bordeaux 1 - 1 Olympic Marseille Matmut-Atlantique , Bordeaux
Neděle 14. května 2017
21:00
Rolán Gól vstřelen po 2 minutách2. místo ( 1 - 0 ) Gomis Gól vstřelen po 60 minutách60 th Diváci: 41 265
  Hodnocení
Hodnost tým Body J G NE P Bp Před naším letopočtem Rozdíl Kvalifikace nebo sestup
3 OGC Nice (Q) 78 38 22 12 4 63 36 +27 Kvalifikace pro třetí kvalifikační kolo Ligy mistrů
4 Olympique Lyonnais (Q) 67 38 21 4 13 77 48 +29 Kvalifikace pro skupinovou fázi Evropské ligy
5 Marseille olympijské hry (Q) 62 38 17 11 10 57 41 +16 Kvalifikace pro třetí kvalifikační kolo Evropské ligy
6 Girondins de Bordeaux (Q) 59 38 15 14 9 53 43 +10
7 FC Nantes 51 38 14 9 15 40 54 -14

Ligueův pohár

Detaily zápasů
C. de la Ligue 16 e f Clermont Foot 63 1 - 2 Olympic Marseille Stadion Gabriel-Montpied , Clermont-Ferrand
středa 26. října 2016
21:05
Centonze Gól vstřelen po 52 minutách52 nd ( 0 - 1 ) Gól vstřelen po 45 minutách45 th Machach
21:00
Sao Gól vstřelil po 36 minutách36 th ( 1 - 1 ) Gól vstřelen po 22 minutách22 th Sarr Diváci: 18 248
[42]

Francouzský pohár

C. Francie 32 e f Toulouse FC 1 - 2 ap Olympic Marseille Stadion , Toulouse
Neděle 8. ledna 2017
14:15
Durmaz Gól vstřelen po 57 minutách57 tis ( 0 - 0, 1 - 1, 1 - 1 ) Gól vstřelen po 48 minutách48 th Gól vstřelil po 110 minutách 110 th Cabella Diváci: 18 905
Vysílající: Francie 3
Arbitráž: Amaury Delerue
[43]
C. Francie 16 th f Olympic Marseille 2 - 1 ap Olympique lyonnais Orange Velodrome , Marseille
[44]
C. de France 8 e f Olympic Marseille 3 - 4 ap AS Monaco FC Orange Velodrome , Marseille

Další reference

1. „  Sezóna 2016-17: Přípravné zápasy OM  “ , dne [1] ,25. června 2016(zpřístupněno 25. června 2016 )
  2. „  Nicolas Nkoulou podepsán v Lyonu (oficiální)  “ , na L'Équipe ,29. června 2016(zpřístupněno 30. července 2016 ) .
  3. „  Coupe de France: Steve Mandanda potvrzuje svůj odchod z OM  “ , na L'Express ,22. května 2016(zpřístupněno 8. srpna 2016 ) .
  4. "  Passi:" Batshuayi opustí OM "  " , na So Foot ,12. května 2016(zpřístupněno 8. srpna 2016 ) .
  5. Loris Belin, „  Úředník: Steve Mandanda podepisuje v Crystal Palace  “ , na Eurosportu ,1 st 07. 2016(zpřístupněno 8. srpna 2016 ) .
  6. Romain Rigaux, „  OM: Batshuayi podepisuje v Chelsea! (oficiální)  ” , na Maxifoot ,3. července 2016(zpřístupněno 8. srpna 2016 ) .
  7. Khaled Karouri, „  Oficiální: Henri Bedimo se připojil k OM!  » , Na Footmarcato ,23. června 2016(zpřístupněno 8. srpna 2016 ) .
  8. „  Japonský mezinárodní Hiroki Sakai podepisuje OM (oficiální)  “ , na L'Équipe ,23. června 2016(zpřístupněno 8. srpna 2016 ) .
  9. "  Výsledky klubů v Ligue 1  " , na www.lfp.fr ,24. června 2016(zpřístupněno 24. června 2016 )
  10. „  Sezóna po sezóně  “ , na www.ohaime-passion.com ,24. června 2016(zpřístupněno 24. června 2016 )
  11. „  Mistři Francie od roku 1932/1933  “ , na www.lfp.fr ,24. června 2016(zpřístupněno 24. června 2016 )
  12. „  Coupe de France - setkání podle sezóny  “ , na www.om1899.com ,24. června 2016(zpřístupněno 24. června 2016 )
  13. „  Coupe de la Ligue - Setkání podle sezóny  “ , na www.om1899.com ,24. června 2016(zpřístupněno 24. června 2016 )
  14. „  Článek 510 - Klasifikace  “ [PDF] , na www.lfp.fr ,24. června 2016(zpřístupněno 24. června 2016 )
  15. „  Článek 511 - Sesazování a repasáž  “ [PDF] , na www.lfp.fr ,24. června 2016(zpřístupněno 24. června 2016 )
  16. „Hodnocení  fair play  “ , na LFP.fr (přístup k 20. března 2017 )