Chornomorets Odessa 1 - 3 Chakhtar Donetsk
Poločas 1 - 2 0
Hlavní hráči
Arbitráž Serhiy Boyko  (en)

2013 Ukrajinská Supercup je desátý ročník ukrajinské Supercup . Tento fotbalový zápas se koná dne10. července 2013na stadionu Tchornomorets v Oděse .

Dává tým Chachhtar Doněck , autor dvojnásobného poháru - mistrovství v letech 2012–2013, proti týmu Čornomorec Odessa , finalistovi Ukrajinského poháru. Chakhtar bude při této příležitosti hrát svůj devátý Supercup, zatímco Tchornomorets se účastní poprvé ve své historii.

Po vyváženém střetnutí prvního se Odessites začínají být více agresivní, ale rychle uznal gól proti útoku na 17. ročník  minuta hry, Fred ležící dokončovací střed taison . Následně Chakhtar mnohem více dominuje debatám a zvyšuje svůj náskok na půlhodinové hranici, opět přes Freda při novém protiútoku. Hostitelé se vzpamatovali na konci prvního poločasu a Oleksij Antonov uzavřel mezeru ve vyšším čase, čímž skóre zvýšil na 2-1. Nicméně, oni se nepodaří vyrovnat, dokonce připouští třetí a poslední gól na penalty přemění taison 68 th  minut. Výsledek se poté už nehýbe a Donetskienové tak získávají svůj pátý titul v soutěži, druhý v řadě.

Zápasový list

10. července 2013 Chornomorets Odessa 1 - 3 Chakhtar Donetsk Stadion Tchornomorets , Oděsa
21:00 EEST ( UTC + 3 )
Antonov Gól vstřelen po 45 + 1 minutě45 + 1 e ( 1 - 2 ) Gól vstřelil po 17 minutách17 e Gól vstřelen po 33 minutách 33 e Fred
Gól vstřelil po 68 minutách68 e ( Pen. ) Taison
Diváci: 32 400
Rozhodčí: Serhiy Boyko  (en)
Zpráva

Sada chornomoretů pro levé rameno2012-14a.png Body kit chornomorets2012-14a.png Sada chornomoretů pro pravou ruku2012-14a.png Kraťasy kit chornomorets2012-14a.png Sada ponožek chornomorets2012-14a.png