Melbourne Tennis Tournament (WTA 2021 II) | ||||
Úpravy | Yarra Valley Classic | |||
---|---|---|---|---|
Datováno | Od 31. Ledna do6. února 2021 | |||
Umístění |
Melbourne Melbourne Park |
|||
37 ° 49 ′ 22 ″ jižní šířky, 144 ° 58 ′ 48 ″ východní délky | ||||
Kategorie | WTA 500 | |||
Plocha | Tvrdý ( ext. ) | |||
Nadace | 447 620 USD | |||
Celkový finanční závazek | 565 530 $ | |||
Jednoduchý | 6 kol (54 hráčů) Ashleigh Barty |
|||
Dvojnásobek | 5 kol (28 týmů) Shuko Aoyama Ena Shibahara |
|||
Umístění | ||||
Geolokace na mapě: Melbourne
| ||||
Vydání female 2021 na turnaji tenis v Melbourne II se koná od 31. ledna6. února 2021, na tvrdém venku. Patří do kategorie WTA 500 . Ashleigh Barty vyhrává turnaj ve dvouhře, Shuko Aoyama a Ena Shibahara turnaj ve čtyřhře.
Tento turnaj je přechodovým turnajem s Australian Open. Hráči, kteří tam hrají, byli vylosováni náhodně.
Od pátku 5. se ve třetím setu hrají zápasy s výborným nerozhodným výsledkem.
Ve dvouhře si všimneme balíčků belgické Kirsten Flipkens a čínské Zhang Shuai . Oni jsou vždy nahrazeny Vera Lapko a Caroline Dolehide .
Ve čtyřhře zaznamenáváme propady dvojic Doi - Hibino , Pavlyuchenkova - Sevastova a Babos - Mladenovic (semena). Na jejich místo přicházejí Aleksandra Krunić , Martina Trevisan , Danka Kovinić , Jasmine Paolini , Leylah Fernandez a Anastasia Potapova .
Ve dvouhře, australský a nasazený n o 1 Ashleigh Barty vyhrál devátý titul WTA odložení konečného španělské a nasazenou n ø 6 Garbiñe Muguruzaová .
Ve čtyřhře, nasadí n o 3 Shuko Aoyama a Ena Shibahara vyhrát svůj pátý titul ve spolupráci s finále na Anna Kalinskaya a Viktória Kuzmová . To je jejich 14 th a 6 th příslušný titul v oboru.
Věž | Pojistné | Body |
---|---|---|
Vítězství | 50 000 $ | 470 |
Finále | 33 520 USD | 305 |
1/2 finále | 18 610 $ | 185 |
1/4 finále | 8 770 USD | 120 |
3 e kolo (1/8) | 5 500 $ | 55 |
2 e tower (1/16) | 4 250 $ | 30 |
1 st kolo (1/32) | 3 000 $ | 1 |
Věž | Pojistné* | Body |
---|---|---|
Vítězství | 20 890 $ | 470 |
Finále | 13 370 USD | 305 |
1/2 finále | 8 350 $ | 185 |
1/4 finále | 4 310 $ | 100 |
2 e kolo (1/8) | 2 670 $ | 55 |
1 st kolo (1/16) | 2020 $ | 1 |
Zdroj: (EN) WTA oficiální tabulky : jednolůžkové - dvoulůžkové - kvalifikace [PDF] .
N o | Hravý | Výsledek | Konečný soupeř |
---|---|---|---|
1 | Ashleigh Barty | Vítězství | Garbiñe Muguruza (6) |
2 | Sofia kenin | 1/4 finále | Garbiñe Muguruza (6) |
3 | Karolína Plíšková | 3 th kolo | Danielle Collins (13) |
4 | Petra Kvitová | 3 th kolo | Nadia Podoroska (14) |
5 | Serena Williamsová | 1/2 finále | Paušální sazba |
6 | Garbiñe Muguruza | Finále | Ashleigh Barty (1) |
7 | Petra Martić | 3 th kolo | Shelby Rogers |
8 | Markéta Vondroušová | 1/2 finále | Garbiñe Muguruza (6) |
9 | Donna Vekić | 1 st kolo | Tsvetana Pironkova ( PR ) |
10 | Zhang shuai | Paušální sazba | - |
11 | Anastasia Pavlyuchenkova | 3 th kolo | Garbiñe Muguruza (6) |
12 | Fiona Ferro | 1 st kolo | Shelby Rogers |
13 | Danielle Collins | 1/4 finále | Serena Williamsová (5) |
14 | Nadia Podoroska | 1/4 finále | Markéta Vondroušová (8) |
15 | Kristina Mladenovic | 1 st kolo | Jessica pegula |
16 | Marie Bouzková | 3 th kolo | Ashleigh Barty (1) |
N o | Hravý | Výsledek | Konečný soupeř |
---|---|---|---|
1 | Kimberly Birrell | 1 st kolo | Mona Barthel |
2 | Lizette Cabrera | 1 st kolo | Varvara Gracheva |
3 | Daria Gavrilova | 2 th kolo | Serena Williamsová (5) |
4 | Maddison Inglis | 1 st kolo | Rebecca peterson |
1/2 finále | Finále | |||||||||||
Ashleigh Barty | (1) | |||||||||||
1 h 47 min | ||||||||||||
Serena Williamsová | (5) | paušální sazba | ||||||||||
Ashleigh Barty | (1) | 7 | 6 | |||||||||
53 minut | ||||||||||||
Garbiñe Muguruza | (6) | 6 3 | 4 | |||||||||
Markéta Vondroušová | (8) | 1 | 0 | |||||||||
Garbiñe Muguruza | (6) | 6 | 6 | |||||||||
N o | tým | Výsledek | Koneční protivníci |
---|---|---|---|
1 |
Týmea Babos Kristina Mladenovic |
Paušální sazba | - |
2 |
Nicole Melichar Demi Schuurs |
1/2 finále |
Shuko Aoyama Ena Shibahara (3) |
3 |
Shuko Aoyama Ena Shibahara |
Vítězství |
Anna Kalinskaya Viktória Kužmová |
4 |
Duan Ying-Ying Zheng Saisai |
1/2 finále |
Anna Kalinskaya Viktória Kužmová |
5 |
Alexa Guarachi Desirae Krawczyk |
1 st kolo |
Anna Kalinskaya Viktória Kužmová |
6 |
Xu Yifan Yang Zhaoxuan |
2 th kolo |
Marta Kostyuk Aliaksandra Sasnovich |
7 |
Lyudmyla Kichenok Jeļena Ostapenko |
1 st kolo |
Cori Gauff Catherine McNally |
8 |
Ashleigh Barty Jennifer Brady |
1/4 finále |
Nicole Melichar Demi Schuurs (2) |
N o | tým | Výsledek | Koneční protivníci |
---|---|---|---|
1 |
Olivia Gadecki Belinda Woolcock |
2 th kolo |
Duan Ying-Ying Zheng Saisai (4) |
2 |
Jaimee Fourlis Charlotte Kempenaers-Pocz |
1 st kolo |
Olivia Gadecki Belinda Woolcock ( WC ) |
3 |
Lizette Cabrera Maddison Inglis |
1 st kolo |
Karolína Muchová Markéta Vondroušová |
1/2 finále | Finále | |||||||||||
1 h 9 min | ||||||||||||
Anna Kalinskaya Viktória Kužmová |
0 | 6 | 10 | |||||||||
1 h 5 min | ||||||||||||
Duan Ying-Ying Zheng Saisai |
(4) | 6 | 2 | 5 | ||||||||
Anna Kalinskaya Viktória Kužmová |
3 | 4 | ||||||||||
2 h 1 min | ||||||||||||
Shuko Aoyama Ena Shibahara |
(3) | 6 | 6 | |||||||||
Shuko Aoyama Ena Shibahara |
(3) | 6 5 | 7 | 13 | ||||||||
Nicole Melichar Demi Schuurs |
(2) | 7 | 5 | 11 | ||||||||